Oferta miesiąca

Villa Amiro

Komandorska 11 Władysławowo 5662

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 90 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Zaczynamy przygodę z wędkarstwem morskim

Polska linia brzegowa jest bardzo urozmaicona i ciekawa.Zaczynamy przygodę z wędkarstwem morskim Jeśli do tej pory łowiłeś na śródlądziu to najlepszą metodą wędkarską dla Ciebie i poniekąd dla Twojej rodziny będzie surfcasting. Ta metoda polega na łowieniu ryb w morzu bałtyckim wprost z plaży. Przyda ci się łowisko nieco mocniejsze bo łowimy tą metodą na grunt a dobrze jest mieć możliwość oddania w miarę dalekiego rzutu. Dlatego wszelkie mocniejsze federki lub inne tego typu wędziska nadadzą się na pierwszy raz. Jeśli szukasz czegoś innego – spróbuj złowić w porcie śledzie czy sandacze lub w okresie letnim nastaw się na wypasione garbusy! Jesienią i wiosną zapraszamy na wyprawy dorszowe z kutrów i jachtów wędkarskich.

Tak jak widzisz NASZE POLSKIE MORZE BAŁTYCKIE to przepiękny i rybodajny akwen wędkarski w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie metodę wędkarską. Zacznij przygodę z wędkarstwem morskim! Zacznij ją z nami! Poniżej przedstawiamy coś w rodzaju wprowadzenia do uprawiania tego pasjonującego hobby w postaci ważnych pytań i udzielonych na nie odpowiedzi.

Zastanawiam się czy nie zacząć przygody z morskim wędkowaniem…

SUPER! To bardzo dobry znak! Moim skromnym zdaniem w morzu jest więcej ryb, są one zdecydowanie większe, a samo wędkarstwo jest ciekawsze niż na śródlądziu...

Mam daleko do morza – nie wiem czy to ma sens…

Spójrz na mapę naszych klubowiczów. Są rozsiani po całej Polsce, kilku z nich na co dzień mieszka zagranicą! Poznań, Łódź, Tomaszów Mazowiecki czy Przemyśl – tu również mamy swoich klubowiczów o randze zawodnika. Często wędkarze z głębi kraju stają w szranki z miejscowymi wyjadaczami i biją ich na głowę! Jak wiesz w wędkarstwie szczęście odgrywa równie ważną rolę, co przygotowanie i dobry sprzęt. Wystarczy tylko chcieć!

Czy z plaży też można skutecznie łowić ryby?

Oczywiście! Udowadniamy to na wielu naszych filmach WładekTV! Tam jednak jest potrzebny nieco bardziej wyrafinowany sprzęt, ale ogólnie warto spróbować swych sił w wędkarstwie gruntowym, czyli SURFCASTINGU lub SPINNINGU MORSKIM.

Gdzie mogę znaleźć nieco więcej informacji wędkowaniu metodą surfcastingową?

To bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina wędkarstwa morskiego. Władek TEAM stworzył specjalny cykl poradnikowy, w którym opowiadamy o używanym przez nas sprzęcie i pokazujemy jak używać go w praktyce. Warto zatem obejrzeć nasze filmy i na podstawie naszych doświadczeń zacząć przygodę z surfcastingem.


Zobacz też:

Wędkarstwo morskie - kalendarz brań morskichKiedy w morzu bierze jaka ryba?


Wędkarstwo morskie - zawody wędkarskieMorskie zawody wędkarskie


Wróć na stronę główną morskiego informatora wędkarskiego

PORADNIK WĘDKARZA MORSKIEGO