Oferta miesiąca

Willa Przy Gwiazdach

Obrońców Helu 28 Władysławowo 8400

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
70 zł - 160 zł os.

Perełka

Siedleckiego 7B Władysławowo 9419

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Jak ubrać się na wyprawę łososiową?

Sezon na morskie łososie zaczyna się na początku października a kończy w maju gdy w wodzie pojawiają się belony. To czy sezon zacznie się wcześniej czy skończy szybciej uzależnione jest w głównej mierze od temperatury wody morskiej.Pierwsza wyprawa na łososia
 
Łososie w miesiącach zimowych gdy temperatura wody znacznie spada, wpływają nieco mocniej do Zatoki Gdańskiej i w tym okresie bliżej na łowisko mają jednostki wyruszające z Gdańska niż te z Helu. W pozostałych miesiącach lepiej jest zaplanować wyprawę na łososie z portu w Helu gdyż mniej czasu spędzimy na dopłynięciu na łowisko.
 
Jeśli planujemy wyprawę łososiową wczesną jesienią lub w kwietniu czy maju to pamiętajmy, by zabrać na pokład nieco więcej ubrań. Pogoda na morzu potrafi zmienić się z godziny na godzinę a i przeważnie jest chłodniej niż na śródlądziu. Warto zatem pomyśleć wcześniej by zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę (najlepiej przeciwdeszczową) oraz ciepłe spodnie i nieprzemakalne buty. Te ostatnie to może nie muszą być typowo nieprzemakalne ale lepiej by było to ciepłe obuwie a nie klapki.

Wyprawa na łososie w zimie

W miesiącach około zimowych oraz zimie, musimy baczniej zwrócić uwagę w co się ubrać bo niska temperatura w połączeniu z wysoką wilgotnością i wiatrem szybko zamieni naszą upragnioną morską wyprawę na łososie na koszmar (jeśli łódka nie ma ogrzewanej kabiny) lub po prostu wyłączy nas z możliwości czynnego uczestniczenia w rejsie.
 
Co zabrać na wyprawę morską
Podczas rejsu przeważnie losuje się kolejności holowania ryby. Pomyślmy co zrobimy jeśli podczas naszego holu będzie padać deszcz. Jeśli zawczasu nie zaopatrzymy się w odpowiedni przeciwdeszczowy strój to może okazać się, że po takim holu będziemy całkowicie przemoczeni. Warto wziąć coś na przebranie lub po prostu wyposażyć się w przeciwdeszczową kurtkę i spodnie.
 
Dla wędkarzy którzy planują częstsze wypady na morskie łososie zalecamy zakup kompletów wypornościowych, które łączą w sobie nieprzemakalne ciepłe ubranie z funkcją asekuracyjną. W internecie możemy zobaczyć filmiki jak zachowuje się taki strój po wypadnięciu wędkarza do wody. Jego zadaniem jest utrzymać przez pewien czas wędkarza na powierzchni wody co pozwala reszcie załogantów na podjęcie szybkiej akcji ratunkowej. Oczywiście nie życzymy nikomu aby znalazł się w takiej sytuacji, niemniej jednak warto zastanowić się nad tego typu zestawem asekuracyjnym. Zawodnicy Władek TEAM korzystają z różnych tego typu ubrań lecz zdecydowana większość naszych zawodników zaopatrzyła się w komplet jaki oferuje firma Graff. Cechuje go wyjątkowa miękkość i lekkość co przydaje się podczas łowienie na kutrze, jachcie czy na plaży.

Co zabrać na morską wyprawę na łososia?