Oferta miesiąca

Klif

Obrońców Helu 11 Władysławowo 8853

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 100 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Limity połowowe ryb morskich

Jak już pewnie przeczytaliście na poprzedniej stronie, Limity połowowe ryb morskichwystarczy wpłacić odpowiednią kwotę na konto Okręgowego Inspektoratu Morskiego i możemy zacząć przygodę z surfcastingem czy portowym spinningem. Oczywiście warto zaznajomić się z przepisami odnośnie ilości haczyków oraz ich wymiarów ale ważne jest też ile ryb możemy zabrać ze sobą do domu.

Najłatwiej limit przekroczymy łowiąc belonę, która podczas tarła bierze znakomicie i w pół godziny możemy złowić limit czyli 10 sztuk.

Następną rybą którą w miarę łatwo złowimy a jej limit dobowy jest mały to łosoś i troć. Tu warto pamiętać że nie możemy jednego dnia złowić po 2 łososie i 2 trocie. Limit w przypadku tych dwóch ryb się dodaje czyli możemy złowić: albo dwie trocie, albo dwa łososie, albo jedną troć i jednego łososia.

Łowiąc w portach warto pamiętać o „zakazie portowym” czyli o terminach w których nie wolno spinningować z zabudowań portowych. Niemniej jednak w porcie łatwo o sandacze których limit dobowy to 6 sztuk. Władysławowski port słynie z przepięknych okazów i w dobry dzień możemy złowić 6 sztuk z 2 godziny. Dlatego warto pamiętać o limicie dobowym. UWAGA: jeśli złowimy również szczupaka (co zdarza się coraz rzadziej) to wlicza się on nam do limitu dobowego „sandaczowego” więc sprawa się ma podobnie jak w przypadku powyższego akapitu w którym omawiałem łososia i troć.

Choć w okolicy Władysławowa plaże obfitują w leszcze, ciężko będzie złowić limit czyli 10 sztuk. Znam jednak ludzi którym udało się osiągnąć ten limit podczas upalnych letnich zasiadek w okolicach Karwi.

Wędkując w porcie we Władysławowie w okresie wiosennym lub jesiennym łatwo można nałowić kilka kilogramów śledzia. Warto wspomnieć, że i ta ryba ma limit dobowy i wynosi on 10 kg. Uwierzcie mi że taka ilość śledzia jest dość kłopotliwa do „obrobienia” ale życzę wszystkim aby każda zasiadka śledziowa kończyła się limitem dobowym.

Władysławowskie plaże słyną z dużej ilości fląder, które tutejsi wędkarze łowią metodą Surfcastingową dziesiątkami… Warto też powiedzieć, że limit dobowy flądry to 10 kg. To bardzo dużo lecz jeśli nasze flądry to spore okazy, możemy już przy 30 sztukach przekroczyć ten limit. Warto więc kontrolować co jakiś czas wagę ryb. Zobacz też dział o wyprawach na dorsze...


Poniżej wyciąg z rozporządzenia który traktuje o limitach ilościowych oraz o wymiarach ochronnych

(Cały tekst rozporządzenia znajduje się tu)

 

Na obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się dla wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego wymiary ochronne dla poszczególnych gatunków ryb:


 Ustanawia się okresy ochronne dla wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego dla następujących gatunków ryb:

 

 Ilość ryb, którą może wyłowić i zatrzymać osoba fizyczna prowadząca połowy w ciągu doby, wynosi nie więcej niż:


Zobacz też:

 

Wędkarstwo morskie - Okresy ochronne ryb morskichWymiary i okresy ochronne ryb morskich


Wędkarstwo morskie - Opłaty morskie oraz konto inspektoratu gdzie wpłacić pieniądzeMorskie opłaty wędkarskie


Wróć na stronę główną morskiego informatora wędkarskiego

PORADNIK WĘDKARZA MORSKIEGO