Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Villa Amiro

Komandorska 11 Władysławowo 5662

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 90 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Morskie zawody wędkarskie

Większość z nas kojarzy „Morskie Zawody”Morskie zawody - kalendarz imprez z wędkowaniem z kutra… Jest to spowodowane tym, że dużo klubów PZW stara się raz w roku zorganizować pojedyncze zawody dla swoich członków na kutrze. Takie dalekomorskie zawody są niewątpliwie gratką dla szczurów lądowych, lecz trzeba przyznać, że nad naszym pięknym Morzem Bałtyckim dzieje się zdecydowanie więcej…

Sezon na morskie zawody rozpoczyna Władek TEAM swoją Ogólnopolską Rzutówką. Zawody organizowane są zawsze na przełomie lutego i marca, a polegają na posyłaniu na jak największą odległość ciężarka o masie 120g. Uczestniczyć w imprezie może każdy. Nie trzeba żadnych pozwoleń, a koszt uczestnictwa to około 30 zł. Obecny rekord należy do Marka Kasprzyckiego, który w 2016 roku posłał ciężarek na odległość 190 metrów. Dodatkowym utrudnieniem, a co za tym idzie, elementem znacznie podwyższającym poziom sportowy tej imprezy jest fakt, że zawody rozgrywane są na plaży, a ciężarek nie może wpaść ani do wody, ani w krzewy rosnące na skraju plaży. Większość zawodników na trzy próby co najmniej raz nie trafia w plażę.

W weekend majowy tradycyjnie organizujemy „Majówkę z Władek TEAM” na plaży centralnej we Władysławowie. W tym roku nasza impreza przybiera nieco inny charakter, gdyż w tym czasie będziemy ustanawiać Rekord Polski i podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinessa w surfcastingu.

Polski Związek Wędkarski organizuje Grand Prix w surfcastingu oraz Grand Prix w wędkowaniu z łodzi dryfującej  PZW organizuje również Mistrzostwa Polski w surfcastingu oraz z kutra...

Spinningista również znajdzie coś dla siebie, gdyż w maju organizowane są w Pucku zawody spinningowe z brzegu „Belonada Pucka”, a tydzień później, również w Pucku, spinningowo-trollingowe zawody z łodzi „Belonada Ogólnopolska”, która w tym roku będzie miała swój jubileusz... W międzyczasie odbywają się we Władysławowie plażowe zmagania International Grauvell Cup, w których w zeszłym roku wzięło udział 115 osób z kilku państw, w tym kilkudziesięciu zawodników z Władek TEAM. Na uwagę zasługują też plażowe zawody Norda Cup.

Na początku września cyklicznie we Władysławowie odbywa się FESTIWAL DORSZA czyli morskie zmagania wędkarzy na łodziach...

Sezon wędkarski kończą Ostatki Surfcastingowe organizowane przez Władek TEAM w Domku Wędkarza na plaży w Karwi. To połączenie zmagań wędkarskich z biesiadą kaszubską oraz podsumowaniem roku i wręczeniu nagród 10 najlepszym wędkarzom morskim.

Zawodów w morskiej dyscyplinie wędkarskiej jest zdecydowanie więcej, a te, które przedstawiłem powyżej to taka „wisienka na torcie”. Jeśli chcieliście spróbować swych sił i nauczyć się czegoś – zapraszamy serdecznie do kontaktu www.klub.wladek.pl lub odwiedzenia nas w weekend majowy podczas bicia rekordu Guinessa na plaży we Władysławowie.


Zobacz też:

Wędkarstwo morskie - plaża kuter port Nasze polskie Morze Bałtyckie


Wędkarstwo morskie - kalendarz brań morskichKiedy w morzu bierze jaka ryba?


Wróć na stronę główną morskiego informatora wędkarskiego

PORADNIK WĘDKARZA MORSKIEGO