Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Domki i Apartamenty u Piotra

Sportowa 5, Władysławowo 6473

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 65 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Kiedy w morzu bierze jaka ryba?

W odróżnieniu od wędkowania w Kiedy w morzu bierze jaka rybawodach słodkowodnych gdzie w okresie wiosenno-jesiennym większość gatunków ryb intensywnie żeruje, w Morzu Bałtyckim wynik połowów wędkarskich z brzegu zależny jest od intensywnego żerowania danego gatunku ryb oraz temperatury wody.

Zima i wczesna wiosna: troć na spinning (głównie w Rozewiu), sporadycznie flądrowate, a w porcie sandacz i okoń.

Druga połowa kwietnia do końca maja: wszystkie flądrowate oraz belona. Tu najlepszym łowiskiem jest tzw. Władek wschodni i zachodni, gdzie punktem określającym położenie łowiska jest port we Władysławowie oraz Półwysep Helski z Helem.

Kwitnięcie rzepaku (czerwiec): to znak, że Zatoka Pucka kipi od stad Belon.
Od połowy maja do końca sierpnia zanika intensywność żerowania flądry, a belona utrzymuje się do połowy czerwca. Rozpoczynają się łowy leszcza, płoci, jazia, okonia, węgorza. Najlepsze łowisko to Rozewie (tylko te 364 drewniane stopnie…).

Lato: czas na leszcze, płotki, jazie, okonie i węgorze… Polecam śledzie w portach i duże „japońce” w wodach Zatoki Puckiej (super miejsce to tzw. Kaczy Winkiel, tuż przy drodze Puck-Władysławowo).

Koniec lata: to okres ochłodzenia wody i zanikania intensywności żerowania ryb dwuśrodowiskowych. Duża ilość tubisa w przybrzeżnej strefie to nieuchronny sygnał, iż pojawiła się duża flądra no i oczywiście „piaskowy dorsz”. Dobre miejsca to Dębki, Karwieńskie Błota II, Karwia, Ostrowo, Chłapowo do początku Cetniewa (dzielnica Władysławowa).

Opisałem generalnie łowiska pow. Puckiego z racji zamieszkiwania i łowienia. Ale łowiska zachodnie są równie ciekawe, jeśli nie lepsze – leszcz żeruje dłużej (potężny jest przy ujściu kanału Jemeńskiego). Kołobrzeg, Ustronie, Łeba, Orzechowo, Dębina to klasyka surfcastingowych łowisk.


Zobacz też:

Wędkarstwo morskie - plaża kuter port Nasze polskie Morze Bałtyckie


Wędkarstwo morskie - zawody wędkarskieMorskie zawody wędkarskie


Wróć na stronę główną morskiego informatora wędkarskiego

PORADNIK WĘDKARZA MORSKIEGO