Oferta miesiąca

Willa Przy Gwiazdach

Obrońców Helu 28 Władysławowo 8042

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
70 zł - 160 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 18060

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

09 12.23
Bałtyckie Srebro

„BAŁTYCKIE SREBRO 2023”

 

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia imprezy: Orzechowo

Teren zawodów: plaże Orzechowo-Poddąbie-Dębina

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

Otwarcie zawodów, rozdanie kart startowych - godzina 8:00-8:30

Losowanie par zawodników - 8:30

Odprawa techniczna - 8:45

Wyjście/ wyjazd na łowisko - 9:00

Łowienie: 9:30 - 13:30

Zdanie kart zawodników - do 14:15

Poczęstunek - od 14:15

Ogłoszenie wyników, losowanie nagród, zakończenie zawodów - od 14:45.

 

Wpłat jak zwykle dokonujemy na konto SKWM Władek Team

91 1600 1462 1899 0704 7000 0003

do dnia 4 grudnia (poniedziałek) z podaniem imienia i nazwiska zawodnika.

 

REGULAMIN ZAWODÓW

UDZIAŁ W ZAWODACH

a) Prawo startu w zawodach mają wszyscy PEŁNOLETNI (!)  zawodnicy, którzy w odpowiednim terminie dokonali zgłoszenia.

b) Zawodnicy, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne wędkowanie, są zobowiązani przedstawić organizatorowi osobę (może to być zawodnik lub inna osoba pełnoletnia), która przez cały czas trwania zawodów będzie z wędkarzem wymagającym pomocy. Osoby, które nie mogą samodzielnie wędkować i poruszać się obligatoryjnie zobowiązane są do wędkowania w kamizelce asekuracyjnej. Niespełnienie powyższych obowiązków wyklucza zawodnika z zawodów.

c) Wszyscy wędkarze powinni mieć opłaconą morską opłatę na wędkowanie.

d) Zaleca się stosowanie kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych podczas brodzenia. 

e) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utracony lub zniszczony sprzęt zawodników oraz za ich bezpieczeństwo.

f) Zawodnik biorący udział w zawodach akceptuje niniejszy regulamin.

g) Zawodnik biorąc udział w zawodach ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne wyrządzone szkody materialne jak i niematerialne (organizator w tej kwestii nie jest stroną)

SPRZĘT I PRZYNĘTY STOSOWANE W ZAWODACH

a) Używane w zawodach wędzisko wyposażone w kołowrotek ze szpulą stałą lub ruchomą z nawiniętą żyłką bądź plecionką, na której końcu przymocowana jest jedna przynęta sztuczna. Ze sprzętu pomocniczego zabrania się używania osęki.

b) Zabrania się używania żywej lub martwej rybki oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną.

c) Zabrania się stosowania dwóch lub więcej uzbrojonych przynęt oraz sygnalizatorów brań. Uwaga: dopuszcza się użycie zestawu ze spidolino (sbirolino) i sztuczną przynętą – muchową lub inną.

ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

a) Zawody odbędą się jako jednoturowe. Czas trwania tury wynosi 4 godziny.

b) Zawodnicy łowią na określonym przez organizatora odcinku wody.

c) Organizator w sposób losowy tworzy drużyny składające się z 2 osób.

d) Zawodnicy łowią dwójkami, przy czym o wyborze konkretnego miejsca połowu decyduje w pierwszych dwóch godzinach pierwszy zawodnik, a w drugich dwóch godzinach drugi zawodnik należący do tej samej drużyny.

e) Dopuszcza się skrócenie czasu trwania zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

f) Zawody odbywają się na żywej rybie.

ZASADY SĘDZIOWANIA PRZY ŻYWEJ RYBIE

a) Każda z drużyn składa się z dwóch osób, aby jeden zawodnik mógł pomóc zebrać materiał sędziowski dla kolegi/ koleżanki z pary.

b) Aby ryba była zaliczona przez sędziego głównego drużyna musi przedstawić:

- zdjęcie złowionej ryby wraz z miarą w taki sposób, aby można było jednoznacznie i precyzyjnie określić jej długość oraz ze wskazanym przez sędziego przedmiotem w ściśle określonym miejscu (miejsce oraz przedmiot zostanie podany na odprawie),

- na karcie startowej wędkarza, który złowił rybę należy wpisać gatunek, długość (z dokładnością do mm) oraz godzinę złowienia ryby,

- drugi zawodnik z drużyny musi podpisać się jako sędzia pomocniczy,

- zdjęcie ze złowioną rybą należy przekazać organizatorowi lub opublikować na jego profilu na facebooku: www.facebook.com/klubmorski/ (organizator ma prawo do rozpowszechniania tego zdjęcia).

RYBY KLASYFIKOWANE W ZAWODACH

a) TROĆ – wymiar ochronny 50 cm / limit 2 sztuki łącznie z łososiem,

b) ŁOSOŚ – wymiar ochronny 60 cm / limit 2 sztuki łącznie z trocią,

ZASADY USTALANIA WYNIKÓW

a) Główmy rybami premiowanymi na tych zawodach jest TROĆ i ŁOSOŚ.

b) Organizator tworzy ranking zawodników, którzy złowili trocie i łososie, spośród nich wyłaniani są zwycięzcy.

c) Jeśli nie będzie 6 wędkarzy, którzy złowili trocie i łososie, wówczas w drugiej kolejności brani są pod uwagę zawodnicy z największą liczbę punktów.

d) Za klasyfikowaną złowioną rybę wędkarz otrzymuje 10 punktów + 1 punkt za każdy centymetr i 0,1 punktu za każdy milimetr.

Bałtyckie Srebro
Zawodnicy Władek TEAM uczestniczący w zawodach
Andrzej Miłosz
Andrzej Miłosz
Zawodnik - Mieroszyno /woj. pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
1 miejsce
Michał Ceszke
Michał Ceszke
Zawodnik - Kąpino
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
2 miejsce
Jarosław Worach
Jarosław Worach
Zawodnik - Słupsk/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
4 miejsce
Marcin Grzegorczyk
7 miejsce
Zbigniew Graf
Zbigniew Graf
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
8 miejsce
Mariusz Studziński
Mariusz Studziński
Zawodnik - Gdańsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
11 miejsce
Michał Jaskulski
Michał Jaskulski
Zawodnik - Pierwoszyno woj. pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
12 miejsce
Piotr Ewald
Piotr Ewald
Zawodnik - Żarnowiec/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
13 miejsce
Wiktor Katana
Wiktor Katana
Zawodnik - Gdańsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
14 miejsce
Łukasz Rudkowski
Łukasz Rudkowski
Zawodnik - Wejherowo/ woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
15 miejsce
Sebastian Bach
Sebastian Bach
Zawodnik - LUZINO/ woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
16 miejsce
Tomasz Szaniawski
Tomasz Szaniawski
Zawodnik - SŁUPSK woj. pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
17 miejsce
Maciej Hallman
Maciej Hallman
Zawodnik - Odargowo/woj. pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
19 miejsce
Wojciech Komkowski
20 miejsce
Jerzy Banach
Jerzy Banach
Zawodnik - Mrzezino
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
21 miejsce
RAFAŁ NIEWIADOMSKI
RAFAŁ NIEWIADOMSKI
Zawodnik - Warszawa /woj. mazowieckie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
22 miejsce