Oferta miesiąca

Willa Przy Gwiazdach

Obrońców Helu 28 Władysławowo 8042

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
70 zł - 160 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 18060

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Zarzucanie zestawu - podstawowa metoda

Jak oceniasz film?
5

Jest kilka technik zarzucania zestawu. Na filmie przedstawiam najprostszą z możliwych technik gdyż jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie.

Dzięki temu, że stosuję żyłkę strzałową, która ma, co 25 metrów inny kolor, mogę po wykonanym rzucie i ściągnięciu nadmiarowej luźnej żyłki, stwierdzić, na jaką odległość udało mi się posłać zestaw. Na filmie przedstawiam moje 6 w życiu zarzucenie (wcześniej zarzucałem zestaw na plaży, ale nie była to typowo surfcastingową wędka). Jak później się okazało zestaw poleciał na około 70 metrów, co w zupełności starczyło gdyż w miejscu, w którym łowiłem pierwsza rewa była dość blisko brzegu.

W kolejnych filmach postaram się pokazać Wam inne techniki rzutów. Muszę jednak wpierw potrenować je bym miał, co Wam pokazać :)

Przyznam, że samo rzucanie zestawu na odległość większą niż 100 metrów będzie nie lada wyzwaniem. Zrobiłem małe zakupy (różne wagi ciężarków) i spróbuję skonstruować zestaw w taki sposób by z moim wędziskiem i możliwościami współgrał jak najlepiej a co za tym idzie abym mógł osiągnąć wymarzoną trzy cyfrową liczbę :)

Udostępnij!
Wyświetleń: 269

Zobacz więcej:

SURFCASTING ➤ Noc Duetów - wracam do łowienia na surfa...

23.04.2022
Brak oceny
2 lata temu stwierdziłem, że skoro mamy już pona 300 filmów o surfie na kanale, warto przestawić się na jakiś czas na spinning i trolling. Teraz gdy już mamy ponad 500 filmów na kanale wracam do łowienia metodą surfcastingową czyli na grunt wprost z plaży. Dziś byłem na nocnych zawodach Noc Duetów - 12 godzin nierównej walki z falą i glonami...

SPRAWDŹ

UltraLight ➤Najlepsze WĘDZISKO do portu (okonie, płocie, leszcze)...

04.06.2022
Brak oceny
Kupujemy wędzisko do łowienia na ULTRA LIGHT - ma być lekko, finezyjnie. Do tego jeszcze jakiś fajny lekki kołowrotek. Wiem teraz ciężko łowić w portach :) Ale przygotowujemy się powoli do sezonu...

SPRAWDŹ