Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 649

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 344

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


Łowimy ŚLEDZIE z wladek.pl TEAM w samo południe (odc.1)

Jak oceniasz film?
4.8

Pierwsze filmowane spotkanie ludzi z klubu na śledziku we Władysławowie. Ryba ta w dużych ławicach podpływa w okolice portu zwykle z nastaniem pierwszych, ciepłych dni wiosennych. Najczęściej jest to koniec marca-początek kwietnia. Wędkowanie nie odbywa się jednak w optymalnych godzinach, gdyż najlepsze pory na śledzie to wczesny ranek (od wschodu słońca) i późne popołudnie, aż do wieczora (zachód słońca).

Pewnym zaskoczeniem dla wędkarzy śródlądowych, którzy nigdy wcześniej nie łowili w morzu, jest fakt, iż na śledzia używa się tzw. „choinek”, czyli zestawów zaopatrzonych w pięć haczyków. Jest to, rzecz jasna, sprawa uregulowana prawnie (z kolei zestaw na płastugi może mieć dwa haczyki). Choinki są dostępne we wszystkich, okolicznych sklepach branżowych. Pamiętajmy, że jeśli nabyliśmy zestaw np. z sześcioma haczykami (w innych krajach obowiązują odmienne przepisy morskie), mamy obowiązek usunąć jeden z nich. Do choinki dołączamy obciążenie o masie od 20 do 40 gram, co uwarunkowane jest stanem morza i ciężarem wyrzutowym używanego przez nas wędziska.

Jak widać na filmie, jedne z najlepszych miejscówek we władysławowskim porcie to końcówka falochronu oraz tzw. „główka” (tam, gdzie stoi latarnia). Niestety, tu musimy liczyć się z możliwymi stratami zestawów i/ lub ciężarków, gdyż szczególnie przy główce w wodzie znajdują się liczne zaczepy, na przykład w postaci kamieni.

Udostępnij!
Wyświetleń: 19

Zobacz więcej:

FishExpress KWIECIEŃ 2018 - O co chodzi z REKORDEM GUINNESSA- 1 maj czyli za tydzień...

24.04.2018
4.7
Kolejny FishExpress czyli garść informacji z zakresu wędkarstwa morskiego i nie tylko... O co chodzi z REKORDEM - 1 maj czyli za tydzień...

SPRAWDŹ

BELONA ➤ Orłowo - prawa strona (próba łowiska)

23.04.2022
Brak oceny
Dziś trzech muszkieterów (3 Władkowiczów) wybrało się na połów belony... Ten najbardziej doświadczony nałowił sporo - reszta patrzyła z zachwytem...

SPRAWDŹ