Oferta miesiąca

Jadwiga

Sportowa 3 Władysławowo 765

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 80 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 757

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.


Wywiad z szyprem kutra wędkarskiego FENIKS

Jak oceniasz film?
4.8

Choć pogoda zapowiadała się nie za ciekawa postanowiliśmy popłynąć w kolejny rejs na dorsze z portu we Władysławowie. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na jednostkę Feniks.

Jednostka Feniks to była łódź patrolowa, posiadająca dwa silniki mercedesa po 350 koni każdy. To najdłuższa (25 metrów) i jedna z najszybszych jednostek wypływających z wędkarzami na dorszowe wyprawy.

Standardowo jak gościmy na jednostce wędkarskiej, przeprowadzam krótki wywiad z szyprem statku. Dziś rozmawiałem z Panem Krzysztofem, który pokrótce przedstawił mi zalety swojej jednostki.

Do niewątpliwych zalet kutra Feniks należą trzy kabiny, w których mogą schronić się wędkarze. Wejście do jednej z nich usytuowane jest z tyłu jednostki, dzięki czemu nie musimy przedzierać się przez cały okręt. Jednostka posiada dwie toalety oraz niezbędny sprzęt ratowniczy i asekuracyjny.

Nasz rejs trwał 11 godzin i choć tego dnia ryby nie chciały współpracować to szyper doskonale wykorzystał zalety jednostki (szybkość i gabaryty) i wywiózł nas daleko w głąb morza gdzie dorszy było pod dostatkiem.

Udostępnij!
Wyświetleń: 5

Zobacz więcej:

Profesjonalna konserwacja kołowrotka - Piotr Wieczorek

27.11.2019
5
Tym razem moim i Waszym rozmówcą będzie znany w świadku surfcastingowym Piotr Wieczorek. To dzięki niemu nasze zapiaszczone i zaniedbane kołowrotki mają drugie życie...

SPRAWDŹ

PODSTAWY SURFCASTINGU w praktyce (cz. 1)

13.03.2015
4.8
W tej części przedstawię swoje zestawy surfcastingowe, pokażę jak wyglądają przypony oraz jak wygląda w praktyce taki wędkarski dzień na plaży...

SPRAWDŹ