Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 20516

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Monika

Droga Chłapowska 52 Władysławowo 10886

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 50 zł os.


Morskie wakacyjne okonie - Władysławowo, Karwia, Jastrzębia Góra

Jak oceniasz film?
4.8

Tego dnia synoptycy przewidywali około 30 Wędkarstwostopniowy upał a ja swoich klientów poumawiałem od godziny 12 do 20 ...dzięki temu mogliśmy się z Wiesławem Kępka wybrać na morskie okonie. Należało oczywiście wstać dość wcześnie bo o około 4 rano byliśmy już w Karwi na slipie.

Tego dnia okonie nie chciały gryźć. Mamy to zarejestrowane na kamerach podwodnych. Często odprowadzały przynęty choć próbowaliśmy różnych kolorów, modeli oraz sposobów prowadzenia.

W komentarzach pod filmami pisaliście bym poruszył temat używania cieniutkich plecionek (0,06 -0,08) w trollingu okoniowym oraz ogólnie w spinningu morskim. Tego dnia specjalnie dla Was uzbroiłem mój kołowrotek Okuma Aveon AE20 w plecionkę Mikado x8 Nihonto Octa Braid 0,08mm. Jak wiecie lubię mocne kolory więc i ta wybrana przeze mnie plecionka była typową "żarówą". Jak sprawdziliśmy w praktyce, kolor plecionki nie ma znaczenia przy połowie okoni w Morzu Bałtyckim.

Tego dnia postanowiłem również sprawdzić inną kwestię którą również poruszaliście w komentarzach a mianowicie użycie kija X WędkarstwoFAST do plecionki przy połowie morskich okoni. Przyznam się, że wędzisko podczas trollingu spisywało się bardzo dobrze a po zacięciu ryby specjalnie nastawiłem hamulec w kołowrotku tak by niwelował każe większe szarpnięcie ryby. Moim zdaniem to wędzisko Dragona Guide Select Butcher 4-21 gram było by rewelacyjne gdyby nie oferowało mocy 5-21 a 4-15. Wówczas było by idealne do tego typu połowu a szybka akcja kija pomogła by nam w zacięciu ryby podczas trollingu i trzymaniu wędziska w "dulce".

W następnym odcinku spróbuję użyć kija o nieco mniejszym ciężarze wyrzutowym. Także zapraszam do subskrybowania kanału oraz do pisania w komentarzach co jeszcze mam sprawdzić i jakie są Wasze doświadczenia w łowieniu okoni w Morzu Bałtyckim

Udostępnij!
Wyświetleń: 238

Zobacz więcej:

Ogólnopolskie Surfcastingowe Zawody Rzutowe Karwia 2017

07.03.2017
5
Tak jak co roku, kilkadziesiąt osób spotkało się na plaży w Karwi by sprawdzić swój sprzęt i umiejętności w rzucie na odległość.

SPRAWDŹ

PODSTAWY SURFCASTINGU w praktyce (cz.3)

01.04.2016
4.7
Tym razem skupimy się na wyciąganiu rybek :) Czyli VIDEO powinno być ciekawsze w odbiorze :)

SPRAWDŹ