Oferta miesiąca

Domki ogrzewane Sokół

Świerkowa 4, Władysławowo, Polska 141

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
200 zł - 330 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 19325

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Morskie wakacyjne okonie - Władysławowo, Karwia, Jastrzębia Góra

Jak oceniasz film?
4.8

Tego dnia synoptycy przewidywali około 30 Wędkarstwostopniowy upał a ja swoich klientów poumawiałem od godziny 12 do 20 ...dzięki temu mogliśmy się z Wiesławem Kępka wybrać na morskie okonie. Należało oczywiście wstać dość wcześnie bo o około 4 rano byliśmy już w Karwi na slipie.

Tego dnia okonie nie chciały gryźć. Mamy to zarejestrowane na kamerach podwodnych. Często odprowadzały przynęty choć próbowaliśmy różnych kolorów, modeli oraz sposobów prowadzenia.

W komentarzach pod filmami pisaliście bym poruszył temat używania cieniutkich plecionek (0,06 -0,08) w trollingu okoniowym oraz ogólnie w spinningu morskim. Tego dnia specjalnie dla Was uzbroiłem mój kołowrotek Okuma Aveon AE20 w plecionkę Mikado x8 Nihonto Octa Braid 0,08mm. Jak wiecie lubię mocne kolory więc i ta wybrana przeze mnie plecionka była typową "żarówą". Jak sprawdziliśmy w praktyce, kolor plecionki nie ma znaczenia przy połowie okoni w Morzu Bałtyckim.

Tego dnia postanowiłem również sprawdzić inną kwestię którą również poruszaliście w komentarzach a mianowicie użycie kija X WędkarstwoFAST do plecionki przy połowie morskich okoni. Przyznam się, że wędzisko podczas trollingu spisywało się bardzo dobrze a po zacięciu ryby specjalnie nastawiłem hamulec w kołowrotku tak by niwelował każe większe szarpnięcie ryby. Moim zdaniem to wędzisko Dragona Guide Select Butcher 4-21 gram było by rewelacyjne gdyby nie oferowało mocy 5-21 a 4-15. Wówczas było by idealne do tego typu połowu a szybka akcja kija pomogła by nam w zacięciu ryby podczas trollingu i trzymaniu wędziska w "dulce".

W następnym odcinku spróbuję użyć kija o nieco mniejszym ciężarze wyrzutowym. Także zapraszam do subskrybowania kanału oraz do pisania w komentarzach co jeszcze mam sprawdzić i jakie są Wasze doświadczenia w łowieniu okoni w Morzu Bałtyckim

Udostępnij!
Wyświetleń: 212

Zobacz więcej:

Surfcasting - zawody na plaży STILO

18.04.2015
4.6
18 kwietnia 2015 roku odbyły się pierwsze w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji KLS.

SPRAWDŹ

Portowe sandacze oraz skuteczne przynęty od Mikado 2020

10.01.2020
Brak oceny
Zakaz portowy obowiązuje od 15 września do końca lutego. My już teraz pokazujemy nowości firmy Mikado na portowe sandacze i zapewniamy że 1 marca z kamerką pojawimy się w porcie we Władysławowie by nieco połowić...

SPRAWDŹ