Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Domki i Apartamenty u Piotra

Sportowa 5, Władysławowo 6473

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 65 zł os.


Mistrzostwa Polski ★ Zaplątany ptak ★ Płytkie dorsze ★ Zakaz portowy

Jak oceniasz film?
4.8

Tegoroczne mistrzostwa Polski w surfcastingu przywitały nas ogromnymi falami i dość silnym wiatrem. Piątkowa tura została przeniesiona na sobotę a ostatnia tura odbyła się nie w sobotę po południu a w niedzielę z rana. Jak zauważył Jerzy Bajer trener kadry PZW, morze zawsze dyktowało i będzie dyktować swoje zasady gry a my możemy się jedynie do tego dostosować.

Władek TEAM jako zeszłoroczny drużynowy mistrz polski postanowił przekazać tegorocznym mistrzom parę butelek dobrego regionalnego piwa Władek okazując tym samym szacunek dla kolegów oraz gratulując im zajętej wysokiej noty.

Mostrzostrza Polski rozgrywane są w 3 turach – każda w innym sektorze. Często słyszymy że najważniejsze to by nie wyzerować bo wówczas otrzymujemy największą liczbę punktów – czyli około dwudziestu a co za tym idzie nie możemy liczyć na wysoką notę. Jako ciekawostkę dodam, że ja złowiłem niewiele ryb ale w każdej turze co najmniej po jednej co dało mi 25 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Wędkując w morzu, czasami zdarza się, że rodzime ptaki zaplątują się w nasze zestawy. Taka sytuacja choć wygląda całkiem poważnie, kończy się przeważnie bardzo dobrze. Na ostatnich zawodach nasz klubowy kolega Zbyszek Graf złowił Perkoza czubatego. Żeby być dokładnym to perkozowi po prostu zaplątała się jedna nóżka w plecionkę. Oczywiście ptak został szybko oswobodzony i po symbolicznym pocałunku wypuszczony do wody.

Już w tę sobotę na obfitujących w ryby plażach Władysławowa odbędzie się jubileuszowy 5 kls który organizuje klub Władek TEAM. Nasi zawodnicy już od 2 tygodni testują łowisko z bardzo dobrym efektem. Obecnie zdecydowaną większość holowanych ryb stanowią flądrym ale trafiają się też dorsze co sugeruje że tegoroczne zakończenie zmagań KLS może być bardzo ciekawe i obfitujące w ryby.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na Ostatki Surfcastingowe czyli zakończenie z pąpą tegorocznych zmagań plażowych. Jak zwykle zapewniamy wspaniałą atmosferę, masę dobrego jedzenia oraz rywalizację na wspaniałej plaży w Karwii gdzie każdy chętny będzie mógł stanąć w szranki z najlepszymi wędkarzami surfcastingowumi.

Ostatki Surfcastingowe to również podsumowanie rocznych zmagań zawodników Władek TEAM a same zawody zaliczane są do klasyfikacji 2018 więc liczymy na wielu naszych zawodników którzy uwielbiają sportową rywalizację oraz zaglądają czasami do naszego Rankingu gdzie najlepsza trójka może liczyć na darmowe starty w kolejnych zawodach a zawodnik na 13 pozycji ma zawsze 50% dofinansowanie…


Nasi klubowicze uwielbiają wspólne wypady na rybki czy to z plaży, czy kutra czy z małych łódek których nie brakuje w naszym klubie. Ostatnio często pływamy z naszą kadrą młodzieżową na tzw płytkie dorsze czyli na łowienie dorszy w przybrzeżnych partach morza bałtyckiego. Zgodnie z zasadą, „czym skorupka za młodu nasiąknie” liczymy na to iż w niedługim czasie nasi milusińscy przejmą stery i będą nas starych pryków zabierać nad wodę a nie odwrotnie.


Przypominamy iż od  15 września do końca lutego na terenie portów można łowić ryby tylko na jeden haczyk i to w godzinach od 7 do 17. Dodatkowo warto dodać że każda forma spinningu jest zabroniona, możemy łowić sobie flądry na grunt czy okonie na czerwonego robaka ale nie połowimy sobie śledzi. Rozporządzenie z listopada 2016 roku skomplikowało życie wędkarzom portowym a spinningistów zepchnęło na margines niemalże na pół roku. Pisaliśmy już o tym w naszej rubryce w Wędkarskim Świecie. Intęcję ustawodawcy nie były błe bo chce chronić zimujące ryby w tym sandacze przed kłusownikami. Wykonanie jednak jest fatalne. Liczymy jednak na szybką zmianę tychże przepisów tak by chociaż można było łowić śledzie na tzw choinkę.

Udostępnij!
Wyświetleń: 146

Zobacz więcej:

GUMA ➤ Bardzo łowne, własnoręcznie wykonane przynęty gumowe...

24.04.2022
Brak oceny
Relacja ze spotkania Morskiej Ekipy w Gdańsku. W tym odcinku powiemy Wam więcej o ręcznie robionych gumowych przynętach...

SPRAWDŹ

3 2 1 zaczynamy Mistrzostwa Polski...

24.04.2022
Brak oceny
Za pół godziny będzie się działo... Zobaczcie ile tego wszystkiego przygotowali dla zawodników...

SPRAWDŹ