Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14634

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Klif

Obrońców Helu 11 Władysławowo 67289

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 100 zł os.


Jak wędkować z plaży (wywiad z mistrzem KLS 2013)

Jak oceniasz film?
5

Oto jeden z najstarszych wędkarskich filmów WładekTV, pierwszy z cyklu o Klubowej Lidze Surfcastingowej (KLS) 2014. Jest połowa listopada i właśnie odbywają się ostatnie zawody KLS w roku. Michał na plaży w Karwieńskich Błotach przeprowadza wywiad z mistrzem Ligi z poprzedniego sezonu, Arkadiuszem Kąkolem. Pan Kąkol reprezentuje morski klub „Pomuchel” z Lęborka, który jako pierwszy zaczął propagowanie surfcastingu w naszym kraju. Jego zawodnicy od wielu lat zajmują się też wędkarskim połowem dorszy z kutra.

Podczas zawodów panowały trudne warunki – silny wiatr i jesienna aura zawsze wymusza na wędkarzach dbałość o odpowiedni, ciepły ubiór. Do ważnego, bardzo przydatnego sprzętu należy zaliczyć plażowy namiot, który stanowi osłonę przed deszczem oraz wiatrem i tym samym zapewnia komfort wędkowania. W tym przypadku lepiej zainwestować w nieco lepszy i bardziej trwały produkt. W krajach takich jak Anglia, z uwagi na panujące tam warunki atmosferyczne, namiot jest w posiadaniu każdego wędkarza plażowego.

Surfcastingowy mistrz zdradza swoje patenty na łowienie przy większej fali. Wydawałoby się, że teoretycznie zestaw należy posłać jak najdalej w morze… Tymczasem ryby przebywają bardzo często bliżej brzegu i tak naprawdę wystarczy trafić za pierwszą rewę, czyli dorzucić do 80-90 metrów. Na jakie ryby można liczyć w listopadzie? Oczywiście na flądry oraz dorsze, dla których prawdziwym przysmakiem jest tubis. Do czasu aż śnieg zalegnie na wybrzeżu można śmiało próbować swoich sił w surfcastingu!

Udostępnij!
Wyświetleń: 139

Zobacz więcej:

LIVE - Mistrzostwa Polski - Uroczysta inauguracja

04.06.2022
Brak oceny
Nowy LIVE wprost z łowiska :) Czekam na Wasze komentarze co myślicie o tej sprawie. Do zobaczenia na niedzielnej DEBACIE...

SPRAWDŹ

TROĆ ➤ przynęty na troć czy BELONĘ RACZEJ ?

04.06.2022
Brak oceny
Wchodzę na plażę i stwierdzam że plecionka się kręci na szpuli, potem rwę bodziasa za bodziasem, dron odmawia posłuszeństwa a w ostatniej chwili Krzysztof przebija mnie bo gubi podbierak...

SPRAWDŹ