Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Julka Apartament

Abrahama 2/81, Władysławowo, Polska 155

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
280 zł - 350 zł os.


Jak wędkować z plaży (wywiad z mistrzem KLS 2013)

Jak oceniasz film?
5

Oto jeden z najstarszych wędkarskich filmów WładekTV, pierwszy z cyklu o Klubowej Lidze Surfcastingowej (KLS) 2014. Jest połowa listopada i właśnie odbywają się ostatnie zawody KLS w roku. Michał na plaży w Karwieńskich Błotach przeprowadza wywiad z mistrzem Ligi z poprzedniego sezonu, Arkadiuszem Kąkolem. Pan Kąkol reprezentuje morski klub „Pomuchel” z Lęborka, który jako pierwszy zaczął propagowanie surfcastingu w naszym kraju. Jego zawodnicy od wielu lat zajmują się też wędkarskim połowem dorszy z kutra.

Podczas zawodów panowały trudne warunki – silny wiatr i jesienna aura zawsze wymusza na wędkarzach dbałość o odpowiedni, ciepły ubiór. Do ważnego, bardzo przydatnego sprzętu należy zaliczyć plażowy namiot, który stanowi osłonę przed deszczem oraz wiatrem i tym samym zapewnia komfort wędkowania. W tym przypadku lepiej zainwestować w nieco lepszy i bardziej trwały produkt. W krajach takich jak Anglia, z uwagi na panujące tam warunki atmosferyczne, namiot jest w posiadaniu każdego wędkarza plażowego.

Surfcastingowy mistrz zdradza swoje patenty na łowienie przy większej fali. Wydawałoby się, że teoretycznie zestaw należy posłać jak najdalej w morze… Tymczasem ryby przebywają bardzo często bliżej brzegu i tak naprawdę wystarczy trafić za pierwszą rewę, czyli dorzucić do 80-90 metrów. Na jakie ryby można liczyć w listopadzie? Oczywiście na flądry oraz dorsze, dla których prawdziwym przysmakiem jest tubis. Do czasu aż śnieg zalegnie na wybrzeżu można śmiało próbować swoich sił w surfcastingu!

Udostępnij!
Wyświetleń: 10

Zobacz więcej:

Typowa przywieszka na śledzie

08.11.2014
5
Zrobić przywieszkę na śledzie samemu, czy kupić ją za 5 zł w miejscowym sklepie wędkarskim?

SPRAWDŹ

ZAWODY ➤ Puchar Prezesa Władek TEAM - Ustka 2021

03.06.2022
Brak oceny
Nowy 3 sezon na MorskaTV zaczynamy od zawodów w Ustce - oczywiście tak jak zdecydowaliście w ankiecie - ma być

SPRAWDŹ