Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 10631

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 7300

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 70 zł os.


Jak wędkować z plaży (wywiad z mistrzem KLS 2013)

Jak oceniasz film?
5

Oto jeden z najstarszych wędkarskich filmów WładekTV, pierwszy z cyklu o Klubowej Lidze Surfcastingowej (KLS) 2014. Jest połowa listopada i właśnie odbywają się ostatnie zawody KLS w roku. Michał na plaży w Karwieńskich Błotach przeprowadza wywiad z mistrzem Ligi z poprzedniego sezonu, Arkadiuszem Kąkolem. Pan Kąkol reprezentuje morski klub „Pomuchel” z Lęborka, który jako pierwszy zaczął propagowanie surfcastingu w naszym kraju. Jego zawodnicy od wielu lat zajmują się też wędkarskim połowem dorszy z kutra.

Podczas zawodów panowały trudne warunki – silny wiatr i jesienna aura zawsze wymusza na wędkarzach dbałość o odpowiedni, ciepły ubiór. Do ważnego, bardzo przydatnego sprzętu należy zaliczyć plażowy namiot, który stanowi osłonę przed deszczem oraz wiatrem i tym samym zapewnia komfort wędkowania. W tym przypadku lepiej zainwestować w nieco lepszy i bardziej trwały produkt. W krajach takich jak Anglia, z uwagi na panujące tam warunki atmosferyczne, namiot jest w posiadaniu każdego wędkarza plażowego.

Surfcastingowy mistrz zdradza swoje patenty na łowienie przy większej fali. Wydawałoby się, że teoretycznie zestaw należy posłać jak najdalej w morze… Tymczasem ryby przebywają bardzo często bliżej brzegu i tak naprawdę wystarczy trafić za pierwszą rewę, czyli dorzucić do 80-90 metrów. Na jakie ryby można liczyć w listopadzie? Oczywiście na flądry oraz dorsze, dla których prawdziwym przysmakiem jest tubis. Do czasu aż śnieg zalegnie na wybrzeżu można śmiało próbować swoich sił w surfcastingu!

Udostępnij!
Wyświetleń: 68

Zobacz więcej:

LIVE ➤ Kupujemy NAGRODY na Portowy Spin 2021

03.06.2022
Brak oceny
Odebrałem od ARKA super PREZENT - wycięte laserowo literki :) a przy okazji wjechałem też do Wędkarskiego COM aby zobaczyć co tam JAREK wybrał na nagrody na PORTOWY SPINNING...

SPRAWDŹ

Sportowy Klub Wędkarski TUBIS

18.11.2014
4.6
SKW TUBIS zrzesza nie tylko wędkarzy morskich. W wywiadzie V-c Prezes Klubu Przemysław Klarecki opowiada o tym jakie są wymagania formalne by zostać członkiem klubu oraz kto im może zostać...

SPRAWDŹ