Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 592

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Jadwiga

Sportowa 3 Władysławowo 507

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 80 zł os.


Jak wędkować z plaży (wywiad z mistrzem KLS 2013)

Jak oceniasz film?
5

Oto jeden z najstarszych wędkarskich filmów WładekTV, pierwszy z cyklu o Klubowej Lidze Surfcastingowej (KLS) 2014. Jest połowa listopada i właśnie odbywają się ostatnie zawody KLS w roku. Michał na plaży w Karwieńskich Błotach przeprowadza wywiad z mistrzem Ligi z poprzedniego sezonu, Arkadiuszem Kąkolem. Pan Kąkol reprezentuje morski klub „Pomuchel” z Lęborka, który jako pierwszy zaczął propagowanie surfcastingu w naszym kraju. Jego zawodnicy od wielu lat zajmują się też wędkarskim połowem dorszy z kutra.

Podczas zawodów panowały trudne warunki – silny wiatr i jesienna aura zawsze wymusza na wędkarzach dbałość o odpowiedni, ciepły ubiór. Do ważnego, bardzo przydatnego sprzętu należy zaliczyć plażowy namiot, który stanowi osłonę przed deszczem oraz wiatrem i tym samym zapewnia komfort wędkowania. W tym przypadku lepiej zainwestować w nieco lepszy i bardziej trwały produkt. W krajach takich jak Anglia, z uwagi na panujące tam warunki atmosferyczne, namiot jest w posiadaniu każdego wędkarza plażowego.

Surfcastingowy mistrz zdradza swoje patenty na łowienie przy większej fali. Wydawałoby się, że teoretycznie zestaw należy posłać jak najdalej w morze… Tymczasem ryby przebywają bardzo często bliżej brzegu i tak naprawdę wystarczy trafić za pierwszą rewę, czyli dorzucić do 80-90 metrów. Na jakie ryby można liczyć w listopadzie? Oczywiście na flądry oraz dorsze, dla których prawdziwym przysmakiem jest tubis. Do czasu aż śnieg zalegnie na wybrzeżu można śmiało próbować swoich sił w surfcastingu!

Udostępnij!
Wyświetleń: 12

Zobacz więcej:

Mój pierwszy dorsz - surfcasting we Władysławowie

09.09.2014
4.8
Mój pierwszy własnoręcznie złowiony dorsz :) Całkiem spory okaz - zapraszam na film...

SPRAWDŹ

Łowienie w dużych falach

15.10.2014
4.8
Gdy są duże ciężko coś złowić. Zobaczcie co mi się udało :) PS: nie nastawiajcie się że to będzie ryba...

SPRAWDŹ