Oferta miesiąca

Regina

Sterowa 6 Władysławowo 719

25 zł - 30 zł os.

Cass

Płk. Dąbka 6 Władysławowo 1385

30 zł - 50 zł os.

Zimowy rejs na dorsze NAUTIC

Portowa Władysławowo
Ocena atrakcji:
2.5
 • Cena 150zł - 250zł os.
 • Czas jaki tu spędzisz to około: 600minut!
 • Obiekt czynny: styczeń, luty, marzec, wrzesień, październik, listopad, grudzień.
Kontakt z obiektem
Udostępnij!

O atrakcji

Taka metoda wędkarska charakteryzuje się dość dużą skutecznością gdyż szyprowie jednostek pływających maja wyposażone swoje kutry i łodzie wędkarskie w szereg przyrządów pomagających zlokalizować ławice dorszy. Wprawny szyper po zlokalizowaniu dorszy, potrafi w mgnieniu oka ustawić kuter tuż przy ławicy tak by dryfując powoli przesunął się nad dorszami. Wędkarze mają uzbrojone wędziska w tzw. pilkery czyli ołowiane imitacje śledzi o wadze od 75 do 200 gramów.

Łowienie dorszy z łodzi dryfującej polega na jak najszybszym umieszczeniu przynęty na dnie i cyklicznym „biciu” w dno co wabi dorsze i prowokuje do brania. Czasami zdarza się że dorsze nie są zainteresowane pobieraniem pokarmu wprost z dna. Musimy wówczas zastosować przywieszki czyli główki dzigowe z gumową przynętą które umieszczamy około 50-90 cm nad obciążeniem.
Jeśli zdecydujemy się na morską wyprawę dorszową w okresie zimowym, to musimy nastawić się na koszt w granicach 150-250 zł gdyż wszystkie jednostki w zimie wypływają na 10-12 godzinne rejsy. W okresie letnim część jednostek proponuje tańsze ale krótsze bo 6 godzinne rejsy wędkarskie w kwocie około 100 zł co jest dobrą propozycją jeśli chcemy zobaczyć czy będziemy mieli chorobę morska oraz czy takie wędkowanie przypadnie nam do gustu. Nie musimy też martwić się o sprzęt wędkarski gdyż każda jednostka posiada niezbędny ekwipunek który za kwotę 20 zł wypożycza na cały dzień.


Warto nadmienić, że najwięcej brań zanotujemy w okresie jesiennym i wczesną wiosną. Wówczas dorsze pojawiają się w licznych ławicach i łatwiej jest je zlokalizować. Często jest tak, że jeden wprawny wędkarz potrafi z 10 godzinnej wyprawy przywieść 70 dorodnych dorszy. Ale bywa i tak że najlepszy człowiek na jednostce złowił 5-10. Tak jak na śródlądziu tak i tu, można powiedzieć, że ryby potrafią zachowywać się chimerycznie i po prostu nie chcieć współpracować.


Jeśli zdecydowaliście się odwiedzić Władysławowo w zimie to zapraszam serdecznie do odwiedzenia naszego działu na wladek.pl Wędkarstwo Morskie. Mamy tam bardzo dużo filmów z wypraw wędkarskich na których pokazujemy jak skutecznie łowić dorsze z kutra i świetnie się przy tym bawić.


Zimowe łowienie dorszy z kutra to niewątpliwie bardzo ciekawe i niecodzienne doświadczenie. Musimy jednak pamiętać by ciepło się ubrać oraz zadbać o odpowiednie obuwie gdyż często bywa tak że pokład jest oblodzony lub bardzo mokry a mokre stopy w mroźny dzień to gwarancja późniejszej choroby.

Przyroda

Lokalizacja i otoczenie

Wszystkie Obiekt Obiekt

Lokalizacja i otoczenie

  Słoneczna

  • Przyroda
  • Przyroda
  • Przyroda
  • Przyroda
  • Przyroda
  SUPER OBIEKT - NISKIE CENY!

  10 min do plaży NOWE POKOJE 505-339-040 SPRAWDŹ

  Jessica

  Blisko Alei Gwiazd Sportu oraz wszelkich atrakcji i MORZA! SPRAWDŹ

  Korab I

  Naprzeciwko Ośrodka Sportu Cetniewo i Plaży!Oferta na LATO! SPRAWDŹ

  Sprawdź lokale w pobliżu

  Willa Przy Gwiazdach

  Obrońców Helu 28 Władysławowo 4033

  45 zł - 90 zł
  4.7

  Cass

  Płk. Dąbka 6 Władysławowo 1385

  30 zł - 50 zł
  4.2

  Zuzia

  Żeromskiego 22 Władysławowo 472

  150 zł - 300 zł
  4.6

  Pantera

  Hryniewieckiego 7 Władysławowo 1016

  30 zł - 80 zł
  4.3

  Lech

  Necla 34 Władysławowo 1040

  25 zł - 55 zł
  4.8

  U Marty

  Zuchów 11 Władysławowo 536

  30 zł - 45 zł
  4.3