Oferta miesiąca

Ośrodek kolonijny Jar

Chłapowo, ul. Jarowa 1 4143

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 80 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 19287

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Wywiad z szyprem jachtu wędkarskiego Kapitan Wiśniewski

Jak oceniasz film?
4.6

W marcowy poranek wybraliśmy się w kolejny rejs w poszukiwaniu dorszy. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na jacht Kpt. Wiśniewski a wywiadu udzielił mi szyper tej jednostki Pan Jarosław.

Tego dnia pogoda była zmienna. Początkowo było dość pochmurno a fale dawały się we znaki, ale po południu morze się uspokoiło i pozwoliło nam spokojnie wędkować.

Pan Jarosław pełni funkcję szypra jednostki Kpt. Wiśniewski od 8 miesięcy, czyli od sezonu letniego 2014. Pomimo krótkiego okresu pracy z wędkarzami, rewelacyjnie spisuje się i namierza ławice dorsza.

Tego dnia każdy wędkarz miał, co najmniej jeden raz dublet, czyli złowił za jednym razem 2 dorsze. Ja sam miałem dwa takie przypadki, ale bardziej doświadczeni wędkarze, którzy umieją rozpoznać czy na końcu zestawu mają „zapięte” jednego czy dwa dorsze, co jakiś czas wyciągali po dwie sztuki dorodnych dorszy.

Szyper Jarosław, gdy była taka sposobność, osobiście „wyskoczył” ze sterówki na 10 minut i złowił w tym czasie 4 dorsze, które następnie podarował naszej fotoreporterce znajdującej się na łodzi.

Zwieńczeniem wyprawy był sporej wielkości łosoś, który został złowiony przez Zbigniewa Ułanowskiego, prezesa firmy Chemat z Konina. Relację z tego niecodziennego przyłowu można znaleźć klikając na baner „zobacz profil jednostki...”

Udostępnij!
Wyświetleń: 237

Zobacz więcej:

MORSKI LESZCZ - jak łowić leszcze latem z plaży?

28.06.2019
4.9
Budowa zestawu końcowego na leszcza. Jacek i Grzegorz dokładnie omawiają jak wygląda trok boczny, oraz z czego się składa...

SPRAWDŹ

PORTOWE SANDACZE - echosonda Deeper Fishfinder w akcji... (odc. 5)

22.01.2016
5
Po tylu nieudanych wyprawach wędkarskich postanowiliśmy zjawić się w porcie nieco wcześniej i w najbardziej lubianych przez wędkarzy miejscach sprawić echosondą Deeper Fishfinder jak wygląda sytuacja z rybkami… Deeper sprawdził się znakomicie, bo wykrył ławice śledzi oraz okoni. Co jeszcze zobaczyliśmy na ekranie Władkowego smartfona – zobaczcie sami...

SPRAWDŹ