Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 17458

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 18060

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Wywiad z szyprem jachtu wędkarskiego Kapitan Wiśniewski

Jak oceniasz film?
4.6

W marcowy poranek wybraliśmy się w kolejny rejs w poszukiwaniu dorszy. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na jacht Kpt. Wiśniewski a wywiadu udzielił mi szyper tej jednostki Pan Jarosław.

Tego dnia pogoda była zmienna. Początkowo było dość pochmurno a fale dawały się we znaki, ale po południu morze się uspokoiło i pozwoliło nam spokojnie wędkować.

Pan Jarosław pełni funkcję szypra jednostki Kpt. Wiśniewski od 8 miesięcy, czyli od sezonu letniego 2014. Pomimo krótkiego okresu pracy z wędkarzami, rewelacyjnie spisuje się i namierza ławice dorsza.

Tego dnia każdy wędkarz miał, co najmniej jeden raz dublet, czyli złowił za jednym razem 2 dorsze. Ja sam miałem dwa takie przypadki, ale bardziej doświadczeni wędkarze, którzy umieją rozpoznać czy na końcu zestawu mają „zapięte” jednego czy dwa dorsze, co jakiś czas wyciągali po dwie sztuki dorodnych dorszy.

Szyper Jarosław, gdy była taka sposobność, osobiście „wyskoczył” ze sterówki na 10 minut i złowił w tym czasie 4 dorsze, które następnie podarował naszej fotoreporterce znajdującej się na łodzi.

Zwieńczeniem wyprawy był sporej wielkości łosoś, który został złowiony przez Zbigniewa Ułanowskiego, prezesa firmy Chemat z Konina. Relację z tego niecodziennego przyłowu można znaleźć klikając na baner „zobacz profil jednostki...”

Udostępnij!
Wyświetleń: 412

Zobacz więcej:

Profesjonalna konserwacja kołowrotka - Piotr Wieczorek

27.11.2019
5
Tym razem moim i Waszym rozmówcą będzie znany w świadku surfcastingowym Piotr Wieczorek. To dzięki niemu nasze zapiaszczone i zaniedbane kołowrotki mają drugie życie...

SPRAWDŹ

BELONA ➤ Orłowo - prawa strona (próba łowiska)

23.04.2022
Brak oceny
Dziś trzech muszkieterów (3 Władkowiczów) wybrało się na połów belony... Ten najbardziej doświadczony nałowił sporo - reszta patrzyła z zachwytem...

SPRAWDŹ