Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 19602

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Pryzmat

Męczenników Wielkiej Wsi 39a, Władysławowo, Polska 1922

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Polskie Wędkarstwo Morskie

INFORMATOR MORSKI - wszystko czego szukasz na jednej stronie...
Na skróty: zawody | prognoza pogody | opłaty | ODZIEŻ WŁADEK TEAM

NASZ FACEBOOK

Wyprawy na dorsze z kutra

Najlepszymi miesiącami na wyprawy dorszoweWyprawy na dorsze z kutramarzec, kwiecień i maj. Wówczas dorsz jest wygłodniały i dostępny we wszystkich portach w Polsce. W Ustce dorsze pojawiają się na łowiskach o głębokości 15 metrów i możemy je łowić metodą spinningową (przyda się np. zwykły spinning o c.w. około 50 gramów). W klasyfikacji najlepszych miesięcy zaraz po tych wiosennych najlepsze są wrzesień i listopad. Dorsze są najedzone i w doskonałej kondycji. W tym okresie najlepiej sprawdzą się małe jednostki wypływające z portu we Władysławowie na 20-metrowe płycizny gdzie dorsze od 3 do 6 kilogramów nie są rzadkością.

Zobacz koniecznie dział z najlepszymi jednostkami wypływającymi na dorsze z Władysławowa: Władysławowo - wyprawy na dorsze

Grudzień, styczeń i luty, czyli miesiące zimowe, są zarezerwowane dla prawdziwych wędkarzy, którym nie przeszkadza mróz i sztormy. W tym czasie musimy być najbardziej elastyczni gdyż nie da rady z dużym wyprzedzeniem zaplanować wyprawy dorszowej. W tych miesiącach warto sprawdzić władysławowskie głębiny gdzie dorsze przebywają w dużych ławicach. Najgorszym okresem jest czas wakacji kiedy dorsze odbywają tarło. Dorsz w tym okresie nie ma zbyt dużych walorów smakowych, a transport ryby dostarcza wielu trudności. Warto w tym okresie dać rybom odpocząć.

Co do choroby morskiej - ja też cierpię na tę przypadłość. Muszę przyznać, że znam zaledwie paru wędkarzy, których ten problemem nie dotyczy. Nawet nasi klubowicze zawodowo zajmujący się połowem ryb lub po prostu będący marynarzami, zgodnie mówią, że nie ma złotego środka na chorobę morską. Każdy z nas jest inny i każdy z czasem opracowuje swojej sposoby na radzenie sobie z efektami „bujania” na morzu. Zasada jest taka, że czym mniejszy kuter i czym wyższy, tym bardziej odczuwa się skutki falowania. Większości z amatorów wędkarstwa morskiego wystarczy 4 czy 5 w skali Beauforta, by dała o sobie znać ta przykra przypadłość. Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc godzinę przed wyjściem w morze warto zażyć tabletki na chorobę lokomocyjną, a po około 4 godzinach ponownie zażyć dawkę leku (zgodnie z instrukcją na opakowaniu).Zalecałbym nie spożywać alkoholu i to nie tylko podczas rejsu, ale i na 24 godziny przed wypłynięciem z portu.

A co gdy choroba morska już nas dopadła? No cóż, jeśli tak się stało, spróbuj uzupełniać płyny (najlepiej napoje niegazowane) i nie chowaj się w kajucie! Warto znaleźć jakieś miejsce na kutrze, które jest położone najbliżej lustra wody i znajduje się najbliżej osi wzdłużnej statku. Warto też coś zjeść. Najlepiej suchy chleb, suchary albo z owoce, najlepiej banany. Nie pijmy kawy ani soków, bo zawierają kwasy, które podrażniają żołądek.

 

Dobór przywieszki i pilkera do dryfu i pory dniaJak prawidłowo dobrać przywieszkę dorszową


Dorsze z kutra w lecieKrótkie rejsy dla wczasowiczów


Dorsze z kutra - łowimy ryby na płytkiej wodzieDorsze z płytkiej wody we Władysławowie


Dorsze z kutra - łowimy dorsze z 80 metrów we WładysławowieJak łowić dorsze z 80 metrów?


Ranking kutrów Władysławowo wyprawy na dorszeLista kutrów wędkarskich z Władysławowa


Wróć na stronę główną morskiego informatora wędkarskiego

PORADNIK WĘDKARZA MORSKIEGO