Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 234

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


Wyprawa na dorsze 5-7 w skali Beauforta

Jak oceniasz film?
4.6

Tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Przed południem padał deszcz, cały dzień wiało a do tego z początkowych 4 stopni w skali Beauforta zrobiło się po południu 7...

Pełen entuzjazmu postanowiłem jednak płynąć tego dnia by przetestować dla Was kilka sprzętów wędkarskich oraz sprawdzić jak na pełnym morzu sprawdzi się jednostka Feniks.

Jak pewnie wiecie z poprzednich filmów, mam dość mocną chorobę morską. Sprawdziłem dla Was jeden lek na wymioty, który okazał się skuteczny. Tego dnia postanowiłem również go użyć lecz zmniejszyłem jego dawkę o połowę. To okazało się niewystarczające i przegrałem walkę z chorobą.

Tego dnia jednostką Feniks dowodził szyper Krzysztof. Mimo niewielkiej ilości wędkarzy na pokładzie, bardzo się starał znaleźć dogodne łowisko by każdy z wędkarzy wrócił zadowolony.

Ryby nie bardzo chciały współpracować co zresztą meldowali co chwilę szyprowie innych kutrów wędkarskich. Pan Krzysztof wywiózł nas bardzo daleko od brzegu gdzie dorsze lepiej współpracowały z wędkarzami co okazało się strzałem w dziesiątkę. Mi niestety nie było dane skutecznie połowić tego dnia gdyż miałem niezły „zgon”. :)

Moim zdaniem każdy wędkarz powinien choć raz spróbować popłynąć na wyprawę na dorsze w takich warunkach. To bardzo ciekawe doświadczenie i jakby nie choroba morska która dopadła mnie dość szybko, zaliczył bym ten rejs do najciekawszych w moim życiu.

Film w dość znikomy sposób pokazuje jak nami bujało tego dnia. Pozostała część wędkarzy jak i załoga z uśmiechem na twarzach patrzyła na coraz wyższe fale. Wędkowanie podczas takiej pogody nie należy do najłatwiejszych. Należy się dość mocno trzymać i balansować ciałem co nie jest łatwym zadaniem gdyż obie ręce mamy zajęte (w jednej trzymamy wędzisko a drugą kręcimy kołowrotkiem).

Mimo wszystko każdy wędkarz powinien spróbować swych sił i wybrać się w rej na dorsze podczas takiej pogody. My czekamy na atak prawdziwej mroźnej zimy aby zrobić dla Was relację ze śnieżycy na morzu (podczas typowej wyprawy na dorsze).

PS: armatorzy rzadko kiedy wypływają z wędkarzami na dorszowe wyprawy morskie w takiej pogodzie. Zdają sobie sprawę, że znaczące bujanie kutra wpływa niekorzystnie na komfort wędkowania. W większości przypadków rejsy są odwoływane a armator proponuje wędkarzom inny termin w którym przewidziana jest lepsza pogoda.

Udostępnij!
Wyświetleń: 58

Zobacz więcej:

PILNE ➤ Urząd Morski w Gdyni - armatorzy nie doczekali się wyjścia Macieja Jeleniewskiego

22.04.2022
Brak oceny
Dziś pod Urzędem Morski w Gdyni armatorzy kutrów wędkarskich pływających niegdyś z wędkarzami na dorsze protestują ponieważ zostali oszukani przez ministra i nie otrzymali rekompensat (Polska zobowiązała się do wypłaty rekompensat przy podpisywaniu zakazu dorszowego)

SPRAWDŹ

Zwiastun relacji

05.03.2016
4.7
Wczoraj odbyły się pierwsze Zawody Rzutowe Władek TEAM 2016. Fotorelacja w portalu wladek.pl pojawi się jutro a pełna relacja w formie filmu niebawem...

SPRAWDŹ