Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 757

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Urszula

Morenowa 22 Władysławowo 183

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
25 zł - 55 zł os.


Jakie wędzisko na plażę?

Jak oceniasz film?
4.7

Gdy wędkujemy z plaży często podchodzą do nas wczasowicze i pytają czy faktycznie łowiąc z plaży w morzu bałtyckim można coś złowić. Często z niedowierzaniem patrzą jak wyciągamy z morza flądry, dorsze, belony czy leszcze. W tym odcinku postaramy pokazać Wam jakimi wędziskami łowimy oraz jakie kołowrotki są używane przez naszą kadrę juniorów.

Nasz klub jako jeden z nielicznych może poszczycić się prężnie działającą kadrą juniorów, która bierze czynny udział w morskich zawodach wędkarskich. Wędkarstwo plażowe nie jest zarezerwowane dla silnych mężczyzn. Często spotykamy na plaży kilkunastoletnich juniorów oraz kobiety, które z powodzeniem łowią ryby w morzu. Aby skutecznie łowić w okresie letnim leszcze, flądry czy belony a jesienią i wiosną dorsze, nie trzeba wcale daleko posyłać zestawu z przynętą. Często wędkarze wręcz przerzucają ryby które podpływają na klika metrów od brzegu w poszukiwaniu pożywienia. Wówczas więcej ryb złowi młody zawodnik który z uwagi na swoja posturę i prawdopodobnie gorszy sprzęt nie jest w stanie posłać zestawu na dużą odległość.

Na filmie pokazujemy całe spektrum wędzisk plażowych. Na szczególną uwagę zasługują wędziska w przedziale cenowym od 100 do 200 zł gdyż te najtańsze nie sprawdzają się w ciężkich morskich warunkach. Warto również zwrócić uwagę na ciężar wyrzutu gdyż łowiąc w morzu często spotykamy się z dużymi prądami morskimi i falowaniem a co za tym idzie będziemy zmuszeni używać odpowiednio ciężkich obciążeń aby zakotwiczyć nasze zestawy. Standardowy REALNY ciężar wyrzutowy powinien być w granicach 120-140 gram.

Udostępnij!
Wyświetleń: 4

Zobacz więcej:

Łowimy troć w Orłowie - opis łowiska

10.02.2020
4
Kolejny film z cyklu morskie miejscówki. Tym razem podzieliliśmy odcinek na dwie części gdyż rybki nie za bardzo współpracowały pierwszego dnia... To łowisko w Orłowie wydaje się być doskonałe na morską troć czy belonę. Oczywiście pojawimy się tu wiosną gdy będzie więcej troci i belony...

SPRAWDŹ

Władkowy Sandacz + zlot Moskiej Ekipy - podsumowanie

14.03.2020
5
Taka luźna debata bo większość z nas zarwała nockę (byliśmy na zawodach Władkowy Sandacz) oraz odbył się pierwszy ZLOT MORSKIEJ EKIPY - co nieco o tym pogadamy...

SPRAWDŹ