Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 10631

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 7300

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 70 zł os.


Typowa przywieszka na śledzie

Jak oceniasz film?
5

Wędkując w porcie spotkałem Pana Grzegorza – mieszkańca Władysławowa. Tego dnia Pan Grzegorz łowił w północnej części portu śledzie. Nie szło mu to najlepiej gdyż tego dnia nie udało mu się złowić ani jednej sztuki.

Na filmie pokazuję typową przywieszkę na śledzie, którą można kupić w tutejszym sklepie wędkarskim NEPTUN za około 5 zł. Przywieszka składa się z 5 haczyków i trzeba ją uzbroić w ciężarek – wystarczy około 25 gramów.

Pan Grzegorz tego dnia złowił ponad 20 Tobiaszy na ten zestaw. Jego przyłów wylądował w mojej lodówce i na pewno zostanie wykorzystany przy kolejnych zasiadkach na flądry i dorsze.

Warto w tym miejscu napisać, iż portowe tobiasze są większe od tych poławianych na kasiorek wzdłuż plaży. Największy okaz, który dostałem tego dnia od Pana Grzegorza miał ponad 30 cm długości i był dość „mięsisty”. Dowiedziałem się, że wiele miejscowych wędkarzy to amatorzy tego typu mięsa i po obtoczeniu w mące i usmażeniu w oleju, zajada się tym bądź, co bądź nietypowym przyłowem...

Udostępnij!
Wyświetleń: 122

Zobacz więcej:

MORSKA MUCHA ➤ BH SANDEEL BLUE kręcimy muchę - zrób to sam #3

24.04.2022
Brak oceny
Tym razem Agnieszka i Arek Kubale z TUHOLA.net zaprezentują Wam, jak wykonać krok po kroku imitację tobiasza. Świetny wybór na morskie trocie!

SPRAWDŹ

FishSpinn 2 Zawody Rozewska Troć 2018 – pełna relacja

03.03.2018
4.8
Podczas zawodów odwiedzili nas ankieterzy z MIR oraz wiele innych znamienitych gości. Postaramy się w każdy poniedziałek marca wrzucać fajny materiał o MORSKIEJ TROCI. Także bądźcie czujni :) ... JAK KILER :)

SPRAWDŹ