Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Julka Apartament

Abrahama 2/81, Władysławowo, Polska 155

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
280 zł - 350 zł os.


Typowa przywieszka na śledzie

Jak oceniasz film?
5

Wędkując w porcie spotkałem Pana Grzegorza – mieszkańca Władysławowa. Tego dnia Pan Grzegorz łowił w północnej części portu śledzie. Nie szło mu to najlepiej gdyż tego dnia nie udało mu się złowić ani jednej sztuki.

Na filmie pokazuję typową przywieszkę na śledzie, którą można kupić w tutejszym sklepie wędkarskim NEPTUN za około 5 zł. Przywieszka składa się z 5 haczyków i trzeba ją uzbroić w ciężarek – wystarczy około 25 gramów.

Pan Grzegorz tego dnia złowił ponad 20 Tobiaszy na ten zestaw. Jego przyłów wylądował w mojej lodówce i na pewno zostanie wykorzystany przy kolejnych zasiadkach na flądry i dorsze.

Warto w tym miejscu napisać, iż portowe tobiasze są większe od tych poławianych na kasiorek wzdłuż plaży. Największy okaz, który dostałem tego dnia od Pana Grzegorza miał ponad 30 cm długości i był dość „mięsisty”. Dowiedziałem się, że wiele miejscowych wędkarzy to amatorzy tego typu mięsa i po obtoczeniu w mące i usmażeniu w oleju, zajada się tym bądź, co bądź nietypowym przyłowem...

Udostępnij!
Wyświetleń: 15

Zobacz więcej:

MorskaTV & PATRONITE - działamy dzięki WAM!

27.11.2019
4.7
Jeśli uważasz, że moja praca ma sens i chcesz by kanał MorskaTV dalej istniał - wesprzyj moją działalność na PATRONITE - od nowego roku działam tylko dzięki WAM...

SPRAWDŹ

Wyprawa na dorsze jachtem Kapitan Wiśniewski

10.04.2015
4.6
Podsumowanie rejsu jachtem Kapitan Wiśniewski. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

SPRAWDŹ