Oferta miesiąca

Perełka

Siedleckiego 7B Władysławowo 8860

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Pryzmat

Męczenników Wielkiej Wsi 39a, Władysławowo, Polska 601

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Tania i dobra latarka na plażę...

Jak oceniasz film?
5

Bez latarki nie ma, co się pojawiać na plażowej nocnej zasiadce. Musimy mieć przynajmniej najprostszą kieszonkową wersję a najlepiej coś „na czoło”, czyli czołową lub nagłowną latarkę. Latarek takich jest bardzo dużo w Internecie oraz w tradycyjnych stacjonarnych sklepach. Możemy je nabyć również w marketach gdyż można je stosować do wielu różnych zadań.

Ja skupiłem się nad przeczesaniem Internetu w poszukiwaniu nie najtańszej, ale i też nie drogiej profesjonalnej latarki. Po około 4 godzinach poszukiwań, porównań i wielu przeczytanych artykułów wybrałem jeden model, który wg mnie spełni wszystkie wymagania stawiane przy nocnym surfcastingu.

Latarki ogólnie dzielą się na „mega tanie” zwykłe i profesjonalne. Ja do tych „mega tanich” zaliczam wszystkie wyróżniające się zastosowaniem wielu takich samych małych diod małej mocy oraz wykonane w bardzo kiepski sposób. Koszt zakupu takiej latarki to około 20 zł + baterie. Niejednemu wystarczy i z powodzeniem posłuży kilka lat. Ja jednak odrzuciłem te latarki z uwagi na kruchość ich konstrukcji, brak uszczelnienia oraz dość kiepskiej, jakości światło.

Z uwagi, iż nie będziemy przemierzać długich ciemnych tuneli w poszukiwaniu fląder, odrzuciłem też profesjonalne latarki. Ich konstrukcja pozawala na długotrwałą ciągłą pracę, w której emitują bardzo mocne i dalekosiężne światło. Nam taki rodzaj światła typu ZOOM nie jest potrzebny a sama moc światła też nie musi być mega.

W środku plasują się latarki charakteryzujące się prostą, lecz mające już uszczelnioną konstrukcję a plastik i sposób wykonania jest bliższy do tych droższych modeli niż tańszych.

Warto też dodać, iż, w droższych modelach zastosowane są specjalne procesory, które mają zadanie wyciągać prąd z baterii w taki sposób by moc świetlna latarki była przez cały czas stała. W praktyce latarki te działają z taką samą mocą przez cały czas a gdy już nie da się nic wyciągnąć z baterii, przełączają się do trybu super ekonomicznego, w którym np. jest dostępne tylko czerwone światło lub bardzo słabiutkie białe. Tanie latarki nie mają tych procesorów i ich moc świetlna jest zróżnicowana i zależna od stopnia naładowania baterii.

Moim zdaniem latarka produkowana przez firmę Panasonic z 7 diodami w zupełności wystarczy nam a cena, za jaką ją nabędziemy jest stosunkowo niska. Ja swoją, wraz z kompletem baterii nabyłem za 55 zł. Na filmie przestawiam Wam jak to wygląda w praktyce. Zapraszam też do oglądania filmów z moich nocnych zasiadek gdzie będzie ją można zobaczyć w akcji. Mam nadzieję, że posłuży mi długo i będę z niej zadowolony.

Udostępnij!
Wyświetleń: 427

Zobacz więcej:

PODSTAWY SURFCASTINGU w praktyce (cz. 1)

13.03.2015
4.8
W tej części przedstawię swoje zestawy surfcastingowe, pokażę jak wyglądają przypony oraz jak wygląda w praktyce taki wędkarski dzień na plaży...

SPRAWDŹ

Elektroniczne, karpiowe sygnalizatory brań na plaży

11.10.2018
4.8
Karpiowe sygnalizatory brań na plaży? No pewnie! Każdy kto zastanawia się nad użyciem takiego wynalazku łowiąc flądry czy dorsze z brzegu morskiego powinien zobaczyć ten film...

SPRAWDŹ