Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 427

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 731

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 70 zł os.


Tania i dobra latarka na plażę...

Jak oceniasz film?
5

Bez latarki nie ma, co się pojawiać na plażowej nocnej zasiadce. Musimy mieć przynajmniej najprostszą kieszonkową wersję a najlepiej coś „na czoło”, czyli czołową lub nagłowną latarkę. Latarek takich jest bardzo dużo w Internecie oraz w tradycyjnych stacjonarnych sklepach. Możemy je nabyć również w marketach gdyż można je stosować do wielu różnych zadań.

Ja skupiłem się nad przeczesaniem Internetu w poszukiwaniu nie najtańszej, ale i też nie drogiej profesjonalnej latarki. Po około 4 godzinach poszukiwań, porównań i wielu przeczytanych artykułów wybrałem jeden model, który wg mnie spełni wszystkie wymagania stawiane przy nocnym surfcastingu.

Latarki ogólnie dzielą się na „mega tanie” zwykłe i profesjonalne. Ja do tych „mega tanich” zaliczam wszystkie wyróżniające się zastosowaniem wielu takich samych małych diod małej mocy oraz wykonane w bardzo kiepski sposób. Koszt zakupu takiej latarki to około 20 zł + baterie. Niejednemu wystarczy i z powodzeniem posłuży kilka lat. Ja jednak odrzuciłem te latarki z uwagi na kruchość ich konstrukcji, brak uszczelnienia oraz dość kiepskiej, jakości światło.

Z uwagi, iż nie będziemy przemierzać długich ciemnych tuneli w poszukiwaniu fląder, odrzuciłem też profesjonalne latarki. Ich konstrukcja pozawala na długotrwałą ciągłą pracę, w której emitują bardzo mocne i dalekosiężne światło. Nam taki rodzaj światła typu ZOOM nie jest potrzebny a sama moc światła też nie musi być mega.

W środku plasują się latarki charakteryzujące się prostą, lecz mające już uszczelnioną konstrukcję a plastik i sposób wykonania jest bliższy do tych droższych modeli niż tańszych.

Warto też dodać, iż, w droższych modelach zastosowane są specjalne procesory, które mają zadanie wyciągać prąd z baterii w taki sposób by moc świetlna latarki była przez cały czas stała. W praktyce latarki te działają z taką samą mocą przez cały czas a gdy już nie da się nic wyciągnąć z baterii, przełączają się do trybu super ekonomicznego, w którym np. jest dostępne tylko czerwone światło lub bardzo słabiutkie białe. Tanie latarki nie mają tych procesorów i ich moc świetlna jest zróżnicowana i zależna od stopnia naładowania baterii.

Moim zdaniem latarka produkowana przez firmę Panasonic z 7 diodami w zupełności wystarczy nam a cena, za jaką ją nabędziemy jest stosunkowo niska. Ja swoją, wraz z kompletem baterii nabyłem za 55 zł. Na filmie przestawiam Wam jak to wygląda w praktyce. Zapraszam też do oglądania filmów z moich nocnych zasiadek gdzie będzie ją można zobaczyć w akcji. Mam nadzieję, że posłuży mi długo i będę z niej zadowolony.

Udostępnij!
Wyświetleń: 36

Zobacz więcej:

PILNE ➤ Protest armatorów jachtów wędkarskich - BRIFING PRASOWY LIVE

22.04.2022
Brak oceny
Nadawane na żywo 27 kwi 2020 • Dziś we Władysławowie odbył się duży protest armatorów kutrów wędkarskich wpływających niegdyś na dorsze. Na tę chwilę armatorzy wpłynęli swoimi jednostkami do portu we Władysławowie. Dziś odbędą się debaty na temat procedury blokowania portów strategicznych i w najbliższych dniach jednostki wypłynął z portu Władysławowo na inne porty aby je zablokować.

SPRAWDŹ

LIVE ➤ Mandaty na wodach Spółdzielni Troć

05.06.2022
Brak oceny
Nowy LIVE wprost z łowiska :) Czekam na Wasze komentarze co myślicie o tej sprawie. Do zobaczenia na niedzielnej DEBACIE...

SPRAWDŹ