Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

U Urbanka

Ceynowy 9 Władysławowo 174

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
25 zł - 55 zł os.


Tania i dobra latarka na plażę...

Jak oceniasz film?
5

Bez latarki nie ma, co się pojawiać na plażowej nocnej zasiadce. Musimy mieć przynajmniej najprostszą kieszonkową wersję a najlepiej coś „na czoło”, czyli czołową lub nagłowną latarkę. Latarek takich jest bardzo dużo w Internecie oraz w tradycyjnych stacjonarnych sklepach. Możemy je nabyć również w marketach gdyż można je stosować do wielu różnych zadań.

Ja skupiłem się nad przeczesaniem Internetu w poszukiwaniu nie najtańszej, ale i też nie drogiej profesjonalnej latarki. Po około 4 godzinach poszukiwań, porównań i wielu przeczytanych artykułów wybrałem jeden model, który wg mnie spełni wszystkie wymagania stawiane przy nocnym surfcastingu.

Latarki ogólnie dzielą się na „mega tanie” zwykłe i profesjonalne. Ja do tych „mega tanich” zaliczam wszystkie wyróżniające się zastosowaniem wielu takich samych małych diod małej mocy oraz wykonane w bardzo kiepski sposób. Koszt zakupu takiej latarki to około 20 zł + baterie. Niejednemu wystarczy i z powodzeniem posłuży kilka lat. Ja jednak odrzuciłem te latarki z uwagi na kruchość ich konstrukcji, brak uszczelnienia oraz dość kiepskiej, jakości światło.

Z uwagi, iż nie będziemy przemierzać długich ciemnych tuneli w poszukiwaniu fląder, odrzuciłem też profesjonalne latarki. Ich konstrukcja pozawala na długotrwałą ciągłą pracę, w której emitują bardzo mocne i dalekosiężne światło. Nam taki rodzaj światła typu ZOOM nie jest potrzebny a sama moc światła też nie musi być mega.

W środku plasują się latarki charakteryzujące się prostą, lecz mające już uszczelnioną konstrukcję a plastik i sposób wykonania jest bliższy do tych droższych modeli niż tańszych.

Warto też dodać, iż, w droższych modelach zastosowane są specjalne procesory, które mają zadanie wyciągać prąd z baterii w taki sposób by moc świetlna latarki była przez cały czas stała. W praktyce latarki te działają z taką samą mocą przez cały czas a gdy już nie da się nic wyciągnąć z baterii, przełączają się do trybu super ekonomicznego, w którym np. jest dostępne tylko czerwone światło lub bardzo słabiutkie białe. Tanie latarki nie mają tych procesorów i ich moc świetlna jest zróżnicowana i zależna od stopnia naładowania baterii.

Moim zdaniem latarka produkowana przez firmę Panasonic z 7 diodami w zupełności wystarczy nam a cena, za jaką ją nabędziemy jest stosunkowo niska. Ja swoją, wraz z kompletem baterii nabyłem za 55 zł. Na filmie przestawiam Wam jak to wygląda w praktyce. Zapraszam też do oglądania filmów z moich nocnych zasiadek gdzie będzie ją można zobaczyć w akcji. Mam nadzieję, że posłuży mi długo i będę z niej zadowolony.

Udostępnij!
Wyświetleń: 46

Zobacz więcej:

LIVE ➤ Paczka Od Widza - Paczkomat

03.06.2022
Brak oceny
Uwielbiam dostawać prezenty - wy też dlatego na każdej DEBACIE są do wygrania super nagrody...

SPRAWDŹ

Wyprawa na DUŻE DORSZE z Markiem Szymańskim

26.07.2015
4.8
Tym razem wybraliśmy się z Markiem Szymańskim jednostką Ostry na duże dorsze.

SPRAWDŹ