Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 234

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


Portowe flądry - jaki ciężarek i przypon

Jak oceniasz film?
4.8

Portowe flądry niczym nie różnią się od tych łowionych metodą surfcastingową z brzegu morskiego. Tu mamy ułatwienie, jakim jest wystający daleko w morze falochron, z którego nie musimy już tak daleko zarzucać zestawu. Możemy zatem zaoszczędzić trochę na wędzisku i kołowrotku, lecz przypon i ciężarek będzie zbliżony lub identyczny z tym używanym w surfcastingu.

Podstawową metodą połowu fląder w porcie jest metoda gruntowa. Tak jak w surfcastingu możemy do tego celu użyć ciężarka z „wąsami” by mocniej zakotwiczył nasz zestaw w dnie morskim. Większość wędkarzy używa jednak zwykłych ciężarków lub odlanych własnoręcznie ciężarków w postaci piramidy. Takie ciężarki są dość odporne na działanie prądów morskich i nie przemieszczają się po dnie aż tak bardzo jak łezki. Warto spróbować kilku rodzaji ciężarków i dobrać taki, który w danych warunkach pogodowych spisze się najlepiej.

Jeśli chodzi o przypon to możemy wykonać go samodzielnie lub kupić gotowiec w sklepie wędkarskim. Taki przypon kosztuje około 6 złoty i z powodzeniem sprawdzi się przy holowaniu dwóch średniej wielkości fląder. Problem może nastąpić, gdy złowimy dwie naprawdę duże flądry i trzeba będzie je podnieść je nad wodę te kilka metrów w górę. Taki scenariusz to istny test wszystkich użytych w zestawie krętlików i węzłów.

Ja początkujących polecam kupne zestawy gdyż nie są one zaporowo drogie. W późniejszym czasie na podstawie własnych doświadczeń oraz tych kupnych zestawów, będziemy mogli stworzyć nasze autorskie przypony...

Udostępnij!
Wyświetleń: 14

Zobacz więcej:

Klubowa Liga Surfcastingu 2015 - Finał KLS

28.10.2015
4.8
Tym razem portal wladek.pl był oficjalnym patronem medialnym KLS 2015. Byliśmy niemal na wszystkich imprezach tego cyklu.

SPRAWDŹ

Wędkarstwo plażowe ★ Flądra, Belona, Leszcz ★ Dorsze z kutra ★ WĘDKARSTWO MORSKIE HANGOUTS

10.02.2019
4.9
Pierwszy morski HANGOUTS na żywo na naszym kanale! Rozmawiamy w 5 osób na tematy związane z wędkowaniem z plaży oraz kutra. Zapraszamy do dyskusji na czacie w trybie LIVE…

SPRAWDŹ