Oferta miesiąca

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 344

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 649

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.


Portowe flądry - jaki ciężarek i przypon

Jak oceniasz film?
4.8

Portowe flądry niczym nie różnią się od tych łowionych metodą surfcastingową z brzegu morskiego. Tu mamy ułatwienie, jakim jest wystający daleko w morze falochron, z którego nie musimy już tak daleko zarzucać zestawu. Możemy zatem zaoszczędzić trochę na wędzisku i kołowrotku, lecz przypon i ciężarek będzie zbliżony lub identyczny z tym używanym w surfcastingu.

Podstawową metodą połowu fląder w porcie jest metoda gruntowa. Tak jak w surfcastingu możemy do tego celu użyć ciężarka z „wąsami” by mocniej zakotwiczył nasz zestaw w dnie morskim. Większość wędkarzy używa jednak zwykłych ciężarków lub odlanych własnoręcznie ciężarków w postaci piramidy. Takie ciężarki są dość odporne na działanie prądów morskich i nie przemieszczają się po dnie aż tak bardzo jak łezki. Warto spróbować kilku rodzaji ciężarków i dobrać taki, który w danych warunkach pogodowych spisze się najlepiej.

Jeśli chodzi o przypon to możemy wykonać go samodzielnie lub kupić gotowiec w sklepie wędkarskim. Taki przypon kosztuje około 6 złoty i z powodzeniem sprawdzi się przy holowaniu dwóch średniej wielkości fląder. Problem może nastąpić, gdy złowimy dwie naprawdę duże flądry i trzeba będzie je podnieść je nad wodę te kilka metrów w górę. Taki scenariusz to istny test wszystkich użytych w zestawie krętlików i węzłów.

Ja początkujących polecam kupne zestawy gdyż nie są one zaporowo drogie. W późniejszym czasie na podstawie własnych doświadczeń oraz tych kupnych zestawów, będziemy mogli stworzyć nasze autorskie przypony...

Udostępnij!
Wyświetleń: 15

Zobacz więcej:

Minimalny WYMIAR OCHRONNY - czy taką rybę można zabrać?

24.09.2017
4.8
Wymiar minimalny ochronny? Tzn ile dokładnie?

SPRAWDŹ

Piaskowy Dorsz - wędkarstwo morskie ZAWODY

14.11.2015
5
Pierwszy film z nowej serii WladekTV :) Ale obecnie to już leci 5 seria :)

SPRAWDŹ