Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14540

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Villa Amiro

Komandorska 11 Władysławowo 5693

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 90 zł os.


Portowe flądry - jaki ciężarek i przypon

Jak oceniasz film?
4.8

Portowe flądry niczym nie różnią się od tych łowionych metodą surfcastingową z brzegu morskiego. Tu mamy ułatwienie, jakim jest wystający daleko w morze falochron, z którego nie musimy już tak daleko zarzucać zestawu. Możemy zatem zaoszczędzić trochę na wędzisku i kołowrotku, lecz przypon i ciężarek będzie zbliżony lub identyczny z tym używanym w surfcastingu.

Podstawową metodą połowu fląder w porcie jest metoda gruntowa. Tak jak w surfcastingu możemy do tego celu użyć ciężarka z „wąsami” by mocniej zakotwiczył nasz zestaw w dnie morskim. Większość wędkarzy używa jednak zwykłych ciężarków lub odlanych własnoręcznie ciężarków w postaci piramidy. Takie ciężarki są dość odporne na działanie prądów morskich i nie przemieszczają się po dnie aż tak bardzo jak łezki. Warto spróbować kilku rodzaji ciężarków i dobrać taki, który w danych warunkach pogodowych spisze się najlepiej.

Jeśli chodzi o przypon to możemy wykonać go samodzielnie lub kupić gotowiec w sklepie wędkarskim. Taki przypon kosztuje około 6 złoty i z powodzeniem sprawdzi się przy holowaniu dwóch średniej wielkości fląder. Problem może nastąpić, gdy złowimy dwie naprawdę duże flądry i trzeba będzie je podnieść je nad wodę te kilka metrów w górę. Taki scenariusz to istny test wszystkich użytych w zestawie krętlików i węzłów.

Ja początkujących polecam kupne zestawy gdyż nie są one zaporowo drogie. W późniejszym czasie na podstawie własnych doświadczeń oraz tych kupnych zestawów, będziemy mogli stworzyć nasze autorskie przypony...

Udostępnij!
Wyświetleń: 377

Zobacz więcej:

PORTOWE SANDACZE z Markiem Szymańskim (odc. 1)

11.12.2015
4.6
Pierwszy odcinek z nowej serii o PORTOWYCH SANDACZACH. W dzisiejszym odcinku spotykamy się z Markiem Szymańskim, który opowiada nam o swoich sposobach na rzeczne sandacze oraz jak modyfikuje te sposoby w przypadku portowych realiów. Zapraszamy na film.

SPRAWDŹ

MORSKA MUCHA ➤ DUMB EYE BUGGER kręcimy muchę - zrób to sam #6

24.04.2022
Brak oceny
Woolly Bugger to szczególna i bardzo uniwersalna mucha. Są tacy, którzy nawet twierdzą, że gdyby skazać ich na jedną jedyną muchę w pudełku, byłby to właśnie Woolly. W kolejnej odsłonie Morskiej Muchy Agnieszka i Arek z TUHOLA.net prezentują jedną z wersji tego ciekawego streamera - Dumb Eye Bugger. Mucha ma na koncie już niejedną troć i łososia - zarówno w morzu, jak i rzekach!

SPRAWDŹ