Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 14030

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 16314

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


PORADY WĘDKARSKIE: Dorsze i flądry z plaży (Stanisław Szymański)

Jak oceniasz film?
5

Dorsz bałtycki to obecnie ryba bardzo ceniona przez wędkarzy i konsumentów, choć nie zawsze tak było. Trudno się dziwić tej zmianie, gdyż jego populacja przez ostatnie lata gwałtownie się zmniejszyła i coraz trudniej o złapanie na wędkę naprawdę dużych sztuk. Jak już wiecie, pomuchla możemy łowić również metodą surfcastingową, a idealną na to porą roku jest jesień.

Skoro właśnie trwa kolejna edycja „Piaskowego Dorsza”, na której pojawił się surfcastingowy Mistrz Polski, Stanisław Szymański, warto zapytać go o sposoby na sukces w dzisiejszym współzawodnictwie. Przypomnijmy tylko, że inne ryby w klasyfikacji ogólnej są liczone w dalszej kolejności, bo prym wiedzie tutaj oczywiście dorsz.

Pan Stanisław prognozuje, że poszukiwana ryba będzie dziś żerować dalej od brzegu, za drugą rewą (wypłyceniem). Nie zawsze jednak tak musi być. W nocy i przy sprzyjających warunkach pomuchle mogą podpłynąć bardzo, bardzo blisko. W praktyce oznacza to – uwaga! – kilka metrów od plaży. Wiele zależy od tego, gdzie będzie przebywał tubis, za którym morski drapieżnik wręcz przepada. Oczywiście ryb należy szukać wykonując rzuty na różne odległości.

Koniecznie obejrzyjcie ten materiał – od mistrzów zawsze można się czegoś nauczyć, a później wypróbować to podczas wędkowania.

Udostępnij!
Wyświetleń: 161

Zobacz więcej:

LIVE ➤ Wszędzie siatki - flądry przy brzegu brak...

02.06.2022
Brak oceny
Taki tam LIVE znad wody :) Luknijcie jakie warunki pogodowe mamy. Koniecznie napisz w komentarzu gdzie mam iść i co zrobić - będzie z tego film na sobotę...

SPRAWDŹ

Wędkowanie z Główki - portowa latarnia

11.11.2014
4.8
Od 5 do 6 metrów głębokości oraz sięgająca na 400 metrów w głąb morza latarnia portowa z przystosowanym do wędkowania balkonem – co chcieć więcej...

SPRAWDŹ