Oferta miesiąca

Klif

Obrońców Helu 11 Władysławowo 5907

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 100 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 8673

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 70 zł os.


PORADY WĘDKARSKIE: Dorsze i flądry z plaży (Stanisław Szymański)

Jak oceniasz film?
5

Dorsz bałtycki to obecnie ryba bardzo ceniona przez wędkarzy i konsumentów, choć nie zawsze tak było. Trudno się dziwić tej zmianie, gdyż jego populacja przez ostatnie lata gwałtownie się zmniejszyła i coraz trudniej o złapanie na wędkę naprawdę dużych sztuk. Jak już wiecie, pomuchla możemy łowić również metodą surfcastingową, a idealną na to porą roku jest jesień.

Skoro właśnie trwa kolejna edycja „Piaskowego Dorsza”, na której pojawił się surfcastingowy Mistrz Polski, Stanisław Szymański, warto zapytać go o sposoby na sukces w dzisiejszym współzawodnictwie. Przypomnijmy tylko, że inne ryby w klasyfikacji ogólnej są liczone w dalszej kolejności, bo prym wiedzie tutaj oczywiście dorsz.

Pan Stanisław prognozuje, że poszukiwana ryba będzie dziś żerować dalej od brzegu, za drugą rewą (wypłyceniem). Nie zawsze jednak tak musi być. W nocy i przy sprzyjających warunkach pomuchle mogą podpłynąć bardzo, bardzo blisko. W praktyce oznacza to – uwaga! – kilka metrów od plaży. Wiele zależy od tego, gdzie będzie przebywał tubis, za którym morski drapieżnik wręcz przepada. Oczywiście ryb należy szukać wykonując rzuty na różne odległości.

Koniecznie obejrzyjcie ten materiał – od mistrzów zawsze można się czegoś nauczyć, a później wypróbować to podczas wędkowania.

Udostępnij!
Wyświetleń: 103

Zobacz więcej:

FishSpinn ⑧ Kurtka GRAFF Water Stop 570-WS + PATENT na morskie fale PAS

01.01.2018
4.6
Chłopaki nie oszczędzają naszej kurtki klubowej... W tym odcinku jeden z zawodników przedstawi Wam specjalistyczny pas do brodzenia w fali oraz opowie o swoich doświadczeniach z kurtką GRAFF

SPRAWDŹ

Wywiad z mechanikiem jachtu wędkarskiego ARKUN

23.03.2015
4.8
Wywiad z mechanikiem pracującym na jachcie Arkun zrealizowany podczas wyprawy na dorsze.

SPRAWDŹ