Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 649

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 344

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


PORADY WĘDKARSKIE: Dorsze i flądry z plaży (Stanisław Szymański)

Jak oceniasz film?
5

Dorsz bałtycki to obecnie ryba bardzo ceniona przez wędkarzy i konsumentów, choć nie zawsze tak było. Trudno się dziwić tej zmianie, gdyż jego populacja przez ostatnie lata gwałtownie się zmniejszyła i coraz trudniej o złapanie na wędkę naprawdę dużych sztuk. Jak już wiecie, pomuchla możemy łowić również metodą surfcastingową, a idealną na to porą roku jest jesień.

Skoro właśnie trwa kolejna edycja „Piaskowego Dorsza”, na której pojawił się surfcastingowy Mistrz Polski, Stanisław Szymański, warto zapytać go o sposoby na sukces w dzisiejszym współzawodnictwie. Przypomnijmy tylko, że inne ryby w klasyfikacji ogólnej są liczone w dalszej kolejności, bo prym wiedzie tutaj oczywiście dorsz.

Pan Stanisław prognozuje, że poszukiwana ryba będzie dziś żerować dalej od brzegu, za drugą rewą (wypłyceniem). Nie zawsze jednak tak musi być. W nocy i przy sprzyjających warunkach pomuchle mogą podpłynąć bardzo, bardzo blisko. W praktyce oznacza to – uwaga! – kilka metrów od plaży. Wiele zależy od tego, gdzie będzie przebywał tubis, za którym morski drapieżnik wręcz przepada. Oczywiście ryb należy szukać wykonując rzuty na różne odległości.

Koniecznie obejrzyjcie ten materiał – od mistrzów zawsze można się czegoś nauczyć, a później wypróbować to podczas wędkowania.

Udostępnij!
Wyświetleń: 12

Zobacz więcej:

PORT WŁADYSŁAWOWO ➤ śledzie, flądry, jaź, okonie, foka (kwiecień 2022)

05.06.2022
Brak oceny
Kwietniowy REKONESANS w porcie we Władku - dużo różnych gatunków ryb + tamie mini spotkanie MORSKIEJ EKIPY - jak zwykle zresztą bardzo udane :)

SPRAWDŹ

Belona na spinning cz.1 - jak łowić dużo belon z brzegu

16.05.2019
4.5
Belona to bardzo waleczna i sportowa ryba. Każdy wędkarz powinien spróbować złowić belonę z brzegu na spinning. Polecamy też trolling belonowy...

SPRAWDŹ