Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 600

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Albatros

Spokojna 26 Władysławowo 248

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 85 zł os.


PORADY WĘDKARSKIE: Dorsze i flądry z plaży (Stanisław Szymański)

Jak oceniasz film?
5

Dorsz bałtycki to obecnie ryba bardzo ceniona przez wędkarzy i konsumentów, choć nie zawsze tak było. Trudno się dziwić tej zmianie, gdyż jego populacja przez ostatnie lata gwałtownie się zmniejszyła i coraz trudniej o złapanie na wędkę naprawdę dużych sztuk. Jak już wiecie, pomuchla możemy łowić również metodą surfcastingową, a idealną na to porą roku jest jesień.

Skoro właśnie trwa kolejna edycja „Piaskowego Dorsza”, na której pojawił się surfcastingowy Mistrz Polski, Stanisław Szymański, warto zapytać go o sposoby na sukces w dzisiejszym współzawodnictwie. Przypomnijmy tylko, że inne ryby w klasyfikacji ogólnej są liczone w dalszej kolejności, bo prym wiedzie tutaj oczywiście dorsz.

Pan Stanisław prognozuje, że poszukiwana ryba będzie dziś żerować dalej od brzegu, za drugą rewą (wypłyceniem). Nie zawsze jednak tak musi być. W nocy i przy sprzyjających warunkach pomuchle mogą podpłynąć bardzo, bardzo blisko. W praktyce oznacza to – uwaga! – kilka metrów od plaży. Wiele zależy od tego, gdzie będzie przebywał tubis, za którym morski drapieżnik wręcz przepada. Oczywiście ryb należy szukać wykonując rzuty na różne odległości.

Koniecznie obejrzyjcie ten materiał – od mistrzów zawsze można się czegoś nauczyć, a później wypróbować to podczas wędkowania.

Udostępnij!
Wyświetleń: 12

Zobacz więcej:

Weekend z wędką i rodziną na plaży - podstawy surfcastingu

24.04.2019
4.8
Jeśli planujesz wczasy nad Polskim Morzem Bałtyckim to zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej debaty wędkarskiej podczas której omówimy wszystkie zagadnienia związane z wyborem miejscówki oraz opłatami i tego typu sprawami...

SPRAWDŹ

Nauka rzutu OTG z obrotem (odc. 1/3 - SURFCASTING OTG Miguel Cadaques)

18.05.2015
4.6
Dziś rozpoczynamy serię trzech filmów instruktażowych, w których będę uczył się rzutu OTG w stylu Miguel Cadaques’a czyli surfcastingowego rzutu z ziemi z zastosowaniem półobrotu.

SPRAWDŹ