Oferta miesiąca

Andora

Wyzwolenia 48 Władysławowo 379

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
35 zł - 70 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 588

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.


POMUCHEL LĘBORK Mistrzostwa Koła 2015

Jak oceniasz film?
4.5

3 październik 2015 roku. Znów jesteśmy w Ostrowie, tym razem na Otwartych Mistrzostwach klubu „Pomuchel” z Lęborka. Michał Ceszke rozmawia z członkami klubu, między innymi z Adamem Grabczykiem oraz honorowym prezesem, Jerzym Duchem. Drugi z wymienionych panów to jeden z zasłużonych prekursorów surfcastingu w Polsce. Ta dyscyplina wędkarstwa wciąż rozwija się w naszym kraju, a szeregi „Pomuchla” w tym roku zasiliło kilkunastu nowych zawodników. Na pewno cieszy fakt, że rośnie liczba osób zainteresowanych surfcastingiem, co można zaobserwować na kolejnych, plażowych zawodach.

Panowie dyskutują o warunkach do dzisiejszego wędkowania. Wieje lekki wiaterek i morze jest bardzo spokojne. Jego stan bliski jest flaucie, która dla wędkarzy wcale nie jest najlepsza. W praktyce na ogół najkorzystniejsza jest lekka fala, ale przecież w wędkarstwie nie ma żelaznych reguł i zasad. Rozmowa schodzi jednak na inne, bieżące i bardzo ważne tematy. Chodzi o podwyższenie opłat za wędkowanie na morzu oraz wprowadzenie opłat za organizowanie zawodów, co nie jest niczym uzasadnione. Przypomnijmy, że w wielu krajach Europy (Zachodniej) albo nie płaci się za to ani eurocenta, albo też płaci się niewielkie pieniądze.

P.S. Obecnie (2018 rok) opłaty za wędkarstwo morskie wróciły do stanu sprzed kilku lat i są bardzo przystępne. Za 12 miesięcy wędkowania zapłacimy tylko 42 zł, za miesiąc – 11 zł, a za tydzień – 7 zł. To całkowicie zmienia postać rzeczy!

Udostępnij!
Wyświetleń: 12

Zobacz więcej:

Którą wybrać: MIKADO Surf-Max, Surfcast Storm, Litore?

19.08.2019
4.7
Zastanawiasz się jakie wędzisko wybrać? Zobacz ofertę Mikado - trzy różne wędziska za 200, 400 i 600 zł...

SPRAWDŹ

RYBOMANIA 2020 + moja nowa PRACA + Portowy Sandacz, Rozewska Troć i Rzutówka...

14.03.2020
5
RYBOMANIA 2020 - mnie tam nie ma ale połowa Władek TEAM pojechała... Pogadamy o mojej nowej pracy, zawodach Portowy Sandacz oraz innych na które warto się wybrać w tym miesiącu.

SPRAWDŹ