Oferta miesiąca

U Urbanka

Ceynowy 9 Władysławowo 174

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
25 zł - 55 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.


POMUCHEL LĘBORK Mistrzostwa Koła 2015

Jak oceniasz film?
4.5

3 październik 2015 roku. Znów jesteśmy w Ostrowie, tym razem na Otwartych Mistrzostwach klubu „Pomuchel” z Lęborka. Michał Ceszke rozmawia z członkami klubu, między innymi z Adamem Grabczykiem oraz honorowym prezesem, Jerzym Duchem. Drugi z wymienionych panów to jeden z zasłużonych prekursorów surfcastingu w Polsce. Ta dyscyplina wędkarstwa wciąż rozwija się w naszym kraju, a szeregi „Pomuchla” w tym roku zasiliło kilkunastu nowych zawodników. Na pewno cieszy fakt, że rośnie liczba osób zainteresowanych surfcastingiem, co można zaobserwować na kolejnych, plażowych zawodach.

Panowie dyskutują o warunkach do dzisiejszego wędkowania. Wieje lekki wiaterek i morze jest bardzo spokojne. Jego stan bliski jest flaucie, która dla wędkarzy wcale nie jest najlepsza. W praktyce na ogół najkorzystniejsza jest lekka fala, ale przecież w wędkarstwie nie ma żelaznych reguł i zasad. Rozmowa schodzi jednak na inne, bieżące i bardzo ważne tematy. Chodzi o podwyższenie opłat za wędkowanie na morzu oraz wprowadzenie opłat za organizowanie zawodów, co nie jest niczym uzasadnione. Przypomnijmy, że w wielu krajach Europy (Zachodniej) albo nie płaci się za to ani eurocenta, albo też płaci się niewielkie pieniądze.

P.S. Obecnie (2018 rok) opłaty za wędkarstwo morskie wróciły do stanu sprzed kilku lat i są bardzo przystępne. Za 12 miesięcy wędkowania zapłacimy tylko 42 zł, za miesiąc – 11 zł, a za tydzień – 7 zł. To całkowicie zmienia postać rzeczy!

Udostępnij!
Wyświetleń: 17

Zobacz więcej:

MORSKA MUCHA ➤ CLOUSERISH kręcimy muchę - zrób to sam #1

24.04.2022
Brak oceny
Niewielki i uniwersalny streamer przeznaczony do łowienia w jeziorach, rzekach i morzu. Clouserish to mały wariant legendarnego Clouser Deep Minnow, którego skuteczności nie trzeba przedstawiać. Świetny wybór na belonę, okonia i bolenia.

SPRAWDŹ

Flądra 2016 - Surfcasting na Helu

28.04.2016
4.8
Tym razem nasz klub pojawił się tłumnie na zawodach zorganizowanych przez SKWM BELONA. Zawody odbyły się na Helu a uczestniczyło w nich ponad 70 zawodników.

SPRAWDŹ