Oferta miesiąca

Villa Thomas, Aleja Gwiazd Sportu

Merkleina 16, Władysławowo, Polska 5259

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 137 zł os.

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 10604

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.


POMUCHEL LĘBORK Mistrzostwa Koła 2015

Jak oceniasz film?
4.5

3 październik 2015 roku. Znów jesteśmy w Ostrowie, tym razem na Otwartych Mistrzostwach klubu „Pomuchel” z Lęborka. Michał Ceszke rozmawia z członkami klubu, między innymi z Adamem Grabczykiem oraz honorowym prezesem, Jerzym Duchem. Drugi z wymienionych panów to jeden z zasłużonych prekursorów surfcastingu w Polsce. Ta dyscyplina wędkarstwa wciąż rozwija się w naszym kraju, a szeregi „Pomuchla” w tym roku zasiliło kilkunastu nowych zawodników. Na pewno cieszy fakt, że rośnie liczba osób zainteresowanych surfcastingiem, co można zaobserwować na kolejnych, plażowych zawodach.

Panowie dyskutują o warunkach do dzisiejszego wędkowania. Wieje lekki wiaterek i morze jest bardzo spokojne. Jego stan bliski jest flaucie, która dla wędkarzy wcale nie jest najlepsza. W praktyce na ogół najkorzystniejsza jest lekka fala, ale przecież w wędkarstwie nie ma żelaznych reguł i zasad. Rozmowa schodzi jednak na inne, bieżące i bardzo ważne tematy. Chodzi o podwyższenie opłat za wędkowanie na morzu oraz wprowadzenie opłat za organizowanie zawodów, co nie jest niczym uzasadnione. Przypomnijmy, że w wielu krajach Europy (Zachodniej) albo nie płaci się za to ani eurocenta, albo też płaci się niewielkie pieniądze.

P.S. Obecnie (2018 rok) opłaty za wędkarstwo morskie wróciły do stanu sprzed kilku lat i są bardzo przystępne. Za 12 miesięcy wędkowania zapłacimy tylko 42 zł, za miesiąc – 11 zł, a za tydzień – 7 zł. To całkowicie zmienia postać rzeczy!

Udostępnij!
Wyświetleń: 100

Zobacz więcej:

Łowimy troć w Orłowie - opis łowiska

10.02.2020
4
Kolejny film z cyklu morskie miejscówki. Tym razem podzieliliśmy odcinek na dwie części gdyż rybki nie za bardzo współpracowały pierwszego dnia... To łowisko w Orłowie wydaje się być doskonałe na morską troć czy belonę. Oczywiście pojawimy się tu wiosną gdy będzie więcej troci i belony...

SPRAWDŹ

Władkowy Sandacz + zlot Moskiej Ekipy - podsumowanie

14.03.2020
5
Taka luźna debata bo większość z nas zarwała nockę (byliśmy na zawodach Władkowy Sandacz) oraz odbył się pierwszy ZLOT MORSKIEJ EKIPY - co nieco o tym pogadamy...

SPRAWDŹ