Oferta miesiąca

Korab II

Ogrodowa 4 Władysławowo 1380

50 zł - 80 zł os.

Cass

Płk. Dąbka 6 Władysławowo 1463

30 zł - 50 zł os.

Polskie Wędkarstwo Morskie

Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek Team

ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA

Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek TEAM

O klubieSportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek TEAM tworzą pasjonaci wędkarstwa morskiego. Bardzo często spotykamy się na plaży czy kutrze by wspólnie łowić i miło spędzać czas. Często też organizujemy zawody wędkarskie oraz bierzemy czynny udział w zawodach organizowanych przez PZW czy inne kluby wędkarstwa morskiego. Spotykając się na plaży czy kutrze, zawsze świetnie się bawimy i uczymy się wzajemnie by nie stać w miejscu a ciągle iść do przodu.

Najczęściej spotykamy się na plaży - to tam możemy pogadać i zrelaksować się po trudach dnia codziennego. Nocne połowy dorszy czy fląder wprost z plaży mają w sobie coś magicznego. Nie zawsze jednak nasze wędki służą do łowienia ryb :) W 2016 roku zorganizowaliœmy pierwsze otwarte, oficjalne zawody surfcastingowe w rzutach na odległoœć, które na dobre zadomowiły się w kalendarzach morskiej braci i otwierają nijako sezon zawodów morskich nad morzem...
    
W naszym klubie mamy rewelacyjnych zawodników, lubujących się w surfcastingu, połowach z łodzi dryfujących czy spinningu morskim. Częste spotkania na plaży czy kutrze, powiązane z przedmiotowymi dyskusjami, owocują ogólnym polepszeniem zdolności wędkarskich wszystkich naszych zawodników. Klub Władek TEAM stara się podchodzić indywidualnie do każdego z zawodników. Mamy prężnie O klubiedziałające forum (dostęp tylko dla zawodników), gdzie omawiamy każdy nawet najmniejszy detal funkcjonowania klubu. Dzięki temu każdy z klubowiczów ma realny wpływ na funkcjonowanie klubu a co za tym idzie czuje się tu komfortowo.

Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek TEAM jest prywatnym klubem, niezależnym od PZW i innych instytucji. Działa na podobnej zasadzie, co stowarzyszenia gdzie władze klubu są wybierane przez klubowiczów na Walnym zebraniu. Dzięki przejrzystości wszystkich elementów struktury klubu oraz Rankingu Władek TEAM (czyli promocji najlepszych zawodników), każdy zawodnik z góry wie, czego się może spodziewać i co może otrzymać od klubu. Klub powstał by jednoczyć ludzi o podobnych zainteresowaniach. Naszym głównym celem jest integrowanie wędkarzy oraz motywowanie do rozwoju technik wędkarskich i potencjału wszystkich klubowiczów. W tym celu organizujemy, jako Władek TEAM szereg zawodów w ciągu roku, dzięki którym klubowicze mogą zmierzyć się z różnymi dyscyplinami wędkarstwa morskiego i przekonać się, w czym radzą sobie najlepiej a nad czym jeszcze muszą popracować...

O klubieKażdy z nas oczywiście ma swoją ulubioną formę wędkarstwa i w niej czuje się najlepiej. Dlatego z czasem planujemy stworzenie trzech sekcji wędkarstwa morskiego na wladek.pl W pierwszym roku działalnoœci klubu postawiliœmy główny nacisk na utworzenie mocnej sekcji surfcastingowej. Cel udało nam się zrealizować bardzo szybko, co równie prędko zaowocowało pierwszymi pucharami dla klubu. Na koniec roku 2016 mogliœmy pochwalić się wieloma pucharami w tym pierwszym miejscem drużynowym w Mistrzostwach Polski oraz Klubowej Ligi Surfcastingu. Nasz zawodnik zdobył 2 miejsce w Surfcastingowych Mistrzostwach Polski a w KLS zdobyliśmy 1 miejsce. Jesteśmy otwarci na wszystkich wędkarzy (choć o dodaniu nowego zawodnika decyduje zarząd w głosowaniu niejawnym) i nikt u nas nie będzie czuł się osamotniony. Część organizowanych przez nas zawodów wędkarskich jest otwarta. Oznacza to, że każdy może w nich brać udział i każdy może zdobyć trofeum. Identyczna sytuacja jest na plaży czy na kutrze. Nasi zawodnicy chętnie pomagają nowicjuszom udzielając rad i zdradzając swoje techniki wędkarskie. Mamy też swojš kadrę Juniorów, która potrafi utrzeć nosa nawet starym wyjadaczom, co miało miejsce na International Grauvell Cup w 2016 roku.

O klubieCzęść z Was pewnie zapyta, czemu wiążemy wędkarstwo morskie z Władysławowem. Można założyć, iż kochamy nasz zakątek polskiej ziemi i tendencyjnie promujemy wędkarstwo właśnie tu, bo chcemy abyście tłumnie nas odwiedzali i korzystali z infrastruktury, jaką ma Władysławowo. Trochę jest w tym prawdy. Kochamy nasze Morze Bałtyckie i ten zakątek świata, ale trzeba też przedstawić parę argumentów, które przemawiają za tym by wybrać właśnie Władysławowo na taką naszą polską stolicę wędkarstwa morskiego. Wędkarstwo morskie możemy podzielić na parę specyficznych sekcji, w których w różny sposób łowimy ryby. Do niedawna dość nietypową i egzotyczną formą połowów był, surfcasting czyli łowienie ryb metodą gruntową wprost z plaży.

W surfcastingu używa się wędzisk o długości od 4 do 5 metrów. Są to specjalne wędziska mogące z łatwością posłać na odległość 100-200 metrów zestaw składający się z ciężarka oraz przyponu bocznego uzbrojonego w haczyk z tzw. mięskiem czyli przeważnie kawałkiem śledzia lub tubisa. Oczywiście można łowić ryby również na glizdę i korzystać z wędzisk krótszych i z mniejszym ciężarem wyrzutowym, lecz jeśli myślimy poważnie o wędkowaniu w morzu o różnych porach roku, warto zastanowić się nad zakupem O klubieporządnej wędki oraz stojaka. Jeśli mamy już wędzisko i chcemy spróbować coś złowić warto wiedzieć, że prawdopodobnie z uwagi na bliskość portu a co za tym idzie miejsca gdzie ryby mogą się schronić i najeść daje nam wspaniałe warunki do skutecznego łowienia fląder i dorszy.

Plażę we Władysławowie możemy podzielić na wschodnią (od portu w kierunku Helu) i zachodnią (od portu w kierunku Rozewia). Rozmawiając z wieloma wędkarzami, można odnieść wrażenie, że plaża w wschodnia cieszy się ich większym zainteresowaniem. Ja osobiście proponowałbym wybrać tę plażę, gdzie nie ma za wiele ludzi. Szczególnie, jeśli chcecie wędkować w dzień. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i to od Was zależy czy komuś nie stanie się krzywda. Ciekawym łowiskiem są też okolice Karwi. Ja jednak nie proponowałbym łowienia na wysokości miejscowości Karwia, lecz przemieścić się bardziej pod Ostrowo lub pod Karwieńskie Błota. W tych rejonach często organizowane są zawody wędkarskie obfitujące w leszcze, flądry i dorsze.

Będąc na plaży zwrócicie uwagę na ukształtowanie dna i rew. Rewy to takie wypłacenia, które dość łatwo dostrzec gdyż to na nich grzbietach rozbijają się morskie fale. Warto nasz zestaw posłać tuż na stok za rewą, czyli ten od strony otwartego morza. W morzu żyje sporo różnych gatunków ryb. Jesienią oraz wiosną z powodzeniem możemy łowić dorsze i flądry a w cieplejszych okresach również O klubiebelony i leszcze. Oczywiście inne ryby jak okonie, węgorze czy trocie są częstym przyłowem, lecz są inne metody, aby je skuteczniej łowić niż surfcasting. Na plaży możemy również pojawić się z typową wędką do spinningu i spróbować swych sił zmagają się z silnymi trociami.
Przylądek Rozewie jest bardzo specyficznym miejscem do połowu troci. Dno w tym miejscu jest bardzo urozmaicone oraz obfituje w tysiące zaczepów w postaci kamieni, korzeni oraz wszelkiego rodzaju śmieci morskich niesionych silnymi prądami. Mi już pierwszego dnia udało się złowić jedną troć i flądrę. Spinning w tym miejscu daje wiele radości, choć jeśli nie mamy doświadczenia, musimy nastawić się na spore straty w przynętach. Wielu wędkarzy myśląc o spinningowaniu w morzu, myśli o woderach, brodzeniu i zmaganiu się z wielkimi morskimi falami. Faktycznie większość moich znajomych łowiących cyklicznie wspaniałe okazy troci jest wyposażona w wodery i całą masę innego sprzętu włącznie z różnego typu pływadełkami. Ja natomiast używam nieco dłuższego wędziska i z odrobiną wprawy posyłam swoje zestawy tak samo daleko jak oni. Stojąc na plaży a nie do pasa w wodzie, jestem w stanie mocniej pracować wędziskiem i z zasięgiem rzutu nie ma większego problemu. Można by dyskutować o celności czy samej frajdzie z prowadzenia przynęty oraz zdobyczy, ale na początek możemy śmiało przyjechać na plażę z mocniejszym spinningiem i stanąć w szranki ze starszymi kolegami łowiąc podobną ilość ryb, co oni nie wchodząc do wody...

O klubieKorzystając z dobrodziejstwa, jakim jest największy port rybacki w Polsce możemy spróbować łowić ryby na spinning, spławik czy grunt wprost z pirsów i mola portowego. Możemy wypróbować tu na spokojnie wszystkie metody wędkarskie gdyż nie ma tu dużego falowania a i jest się, za czym schować podczas silniejszych wiatrów. W porcie przez cały rok możemy łowić okonie i flądry. W porach jesiennych i zimowych do portu wpływają dorodne sandacze oraz niezliczone ławice śledzi. Z główki, czyli końcówki falochronu, na której jest posadowiona zielona latarnia portowa, możemy łowić na grunt flądry i dorsze – podobnie jak w metodzie surfcastingowej z tym, że tu nie trzeba daleko rzucać, bo pod nogami mamy głębie około 10 metrową. Oczywiście nie możemy zapomnieć o około pięćdziesięciu jednostkach wędkarskich gotowych, jeśli tylko pogoda na to pozwala, wypłynąć z wędkarzami w rejs na pełne Morze Bałtyckie w poszukiwaniu ławic dorsza. Taki 12 godzinny rejs kosztuje od 130 do 180 zł i jeśli tylko mamy jakieś pojęcie o wędkowaniu to wrócimy z tego rejsu z siatką pełną dorszy. Jeśli nie macie swojego sprzętu wędkarskiego, bo np. jesteście na urlopie – nic nie szkodzi. Możecie skorzystać z krótkiego 6 godzinnego rejsu w cenie około 100 zł, w którym wliczone jest wypożyczenie kompletnego sprzętu do wędkowania. Uwierzcie mi, że po takim rejsie umówicie się na kolejny 12 godzinny lub nawet 3 dniowy, bo wędkowanie na pełnym morzu to jest nie tylko przygoda, ale i również doskonała forma wypoczynku. Reasumując. Władysławowo posiadając bogatą bazę noclegową, wspaniały duży port rybacki z dziesiątkami jednostek pływających oraz bardzo urozmaiconą linię brzegową, jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu z wędką. Jeśli jeszcze nie próbowałeś swych sił zmagając się z dużymi, silnymi morskimi rybami to może czas najwyższy przyjechać do nas i przekonać się czy to coś dla Ciebie!