Oferta miesiąca

Monika

Droga Chłapowska 52 Władysławowo 14219

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 50 zł os.

Fala

Harcerska 1 Władysławowo 13615

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
25 zł - 90 zł os.


NORDA CUP 2015 - pełna relacja

Jak oceniasz film?
5

Jest końcówka października 2015 roku. Koło „Belona” nr 68 w Pucku zaprosiło wszystkich miłośników surfcastingu do Karwi, na trzecią edycję „Norda Cup”. Warto przypomnieć, że to samo koło PZW od kilkunastu lat, zawsze w maju, jest gospodarzem Ogólnopolskiej Belonady. W tym roku pula nagród sięgnęła prawie czternastu tysięcy złotych! Już na wstępie padł pierwszy rekord, gdyż na „Nordę” zapisało się aż 90 zawodników, czyli więcej nawet niż na Grauvell Cup.

Zawody otworzył prezes Henryk Hebel, który przypomniał też podstawowe zasady plażowej rywalizacji (dozwolony tylko rzut znad głowy, zakaz stosowania wszelkiego rodzaju atraktorów zapachowych do przynęt itd.). „Norda” to zawody jednoturowe, z podziałem łowiska na trzy sektory. Obowiązuje klasyfikacja indywidualna – nagradzane są miejsca od 1 do 10 oraz drużynowa (składają się one z trzech osób). W tej pierwszej wygrał – i tu ciekawostka! – całkowicie niewidomy wędkarz. Już teraz zapowiadamy z nim wywiad w którymś z kolejnych filmików. Na dobre zakończenie podzielono okazjonalny, okazały tort.

Termin surfcastingowych potyczek okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż wpasował się w okienko pogodowe – nikt z uczestników nie mógł narzekać na panującą aurę. Z jednym z organizatorów na ten i inne tematy (jak zwykle) rozmawia Michał Ceszke.

Udostępnij!
Wyświetleń: 333

Zobacz więcej:

Mistrzostwa Polski w wędkarstwie brzegowo – plażowym Mielno - Łazy 2017

17.10.2017
4.8
Super atmosfera, życzliwość oraz sportowa rywalizacja na plaży to domena cyklu GP oraz MP. Tym razem prawie 70 wędkarzy z całej Polski spotkało się, by walczyć o miano najlepszego wędkarza oraz drużyny roku 2017. Niestety, pogoda nie dopisała i pierwsza tura została przeniesiona na następny dzień. Surfcastingowcy to jednak twardzi ludzie i podczas tych trzech tur złowili ponad 200 ryb! Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w 2018 roku!

SPRAWDŹ

PANIE TU NIE MA RYB! na filmie znaczy...

17.12.2019
5
Pierwszy odcinek o TROCI wprost z plaży :) Ale bez wchodzenia do wody to nie jest to. Sami oceńcie...

SPRAWDŹ