Oferta miesiąca

Domki ogrzewane Sokół

Świerkowa 4, Władysławowo, Polska 141

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
200 zł - 330 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 19330

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

NORDA CUP 2015 - pełna relacja

Jak oceniasz film?
5

Jest końcówka października 2015 roku. Koło „Belona” nr 68 w Pucku zaprosiło wszystkich miłośników surfcastingu do Karwi, na trzecią edycję „Norda Cup”. Warto przypomnieć, że to samo koło PZW od kilkunastu lat, zawsze w maju, jest gospodarzem Ogólnopolskiej Belonady. W tym roku pula nagród sięgnęła prawie czternastu tysięcy złotych! Już na wstępie padł pierwszy rekord, gdyż na „Nordę” zapisało się aż 90 zawodników, czyli więcej nawet niż na Grauvell Cup.

Zawody otworzył prezes Henryk Hebel, który przypomniał też podstawowe zasady plażowej rywalizacji (dozwolony tylko rzut znad głowy, zakaz stosowania wszelkiego rodzaju atraktorów zapachowych do przynęt itd.). „Norda” to zawody jednoturowe, z podziałem łowiska na trzy sektory. Obowiązuje klasyfikacja indywidualna – nagradzane są miejsca od 1 do 10 oraz drużynowa (składają się one z trzech osób). W tej pierwszej wygrał – i tu ciekawostka! – całkowicie niewidomy wędkarz. Już teraz zapowiadamy z nim wywiad w którymś z kolejnych filmików. Na dobre zakończenie podzielono okazjonalny, okazały tort.

Termin surfcastingowych potyczek okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż wpasował się w okienko pogodowe – nikt z uczestników nie mógł narzekać na panującą aurę. Z jednym z organizatorów na ten i inne tematy (jak zwykle) rozmawia Michał Ceszke.

Udostępnij!
Wyświetleń: 300

Zobacz więcej:

Przyszłość PZW - dlaczego nie ma ryb?

16.12.2019
4
Tym razem porozmawiamy sobie o przyszłości PZW. Mój rozmówca opowie nam o nieprawidłowościach jakie spotkał na swojej drodze oraz o finansach Polskiego Związku Wędkarskiego....

SPRAWDŹ

10 porad jak złowić belonę wprost z plaży nie wchodząc do wody...

03.06.2019
4.7
Ja najczęściej łowię belony wprost z plaży nie wchodząc do wody. W tym odcinku opowiem Wam o moich doświadczeniach związanych z połowem belony na spinning z plaży...

SPRAWDŹ