Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 364

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 468

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


NORDA CUP 2015 - pełna relacja

Jak oceniasz film?
5

Jest końcówka października 2015 roku. Koło „Belona” nr 68 w Pucku zaprosiło wszystkich miłośników surfcastingu do Karwi, na trzecią edycję „Norda Cup”. Warto przypomnieć, że to samo koło PZW od kilkunastu lat, zawsze w maju, jest gospodarzem Ogólnopolskiej Belonady. W tym roku pula nagród sięgnęła prawie czternastu tysięcy złotych! Już na wstępie padł pierwszy rekord, gdyż na „Nordę” zapisało się aż 90 zawodników, czyli więcej nawet niż na Grauvell Cup.

Zawody otworzył prezes Henryk Hebel, który przypomniał też podstawowe zasady plażowej rywalizacji (dozwolony tylko rzut znad głowy, zakaz stosowania wszelkiego rodzaju atraktorów zapachowych do przynęt itd.). „Norda” to zawody jednoturowe, z podziałem łowiska na trzy sektory. Obowiązuje klasyfikacja indywidualna – nagradzane są miejsca od 1 do 10 oraz drużynowa (składają się one z trzech osób). W tej pierwszej wygrał – i tu ciekawostka! – całkowicie niewidomy wędkarz. Już teraz zapowiadamy z nim wywiad w którymś z kolejnych filmików. Na dobre zakończenie podzielono okazjonalny, okazały tort.

Termin surfcastingowych potyczek okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż wpasował się w okienko pogodowe – nikt z uczestników nie mógł narzekać na panującą aurę. Z jednym z organizatorów na ten i inne tematy (jak zwykle) rozmawia Michał Ceszke.

Udostępnij!
Wyświetleń: 12

Zobacz więcej:

LIVE ➤ Rozewie - dziś nie połowimy...

04.06.2022
Brak oceny
Nowy LIVE wprost z łowiska :) Czekam na Wasze komentarze co myślicie o tej sprawie. Do zobaczenia na niedzielnej DEBACIE...

SPRAWDŹ

MORSKA MUCHA ➤ imadło, finiszer, nawijarka, lakier...

24.04.2022
Brak oceny
WARSZTAT - Kolejny odcinek naszej muchowo-morskiej serii. Arek Kubale z TUHOLA.net opowiada o podstawowych narzędziach do wykonywania much. Zapraszamy!

SPRAWDŹ