Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 15766

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Pryzmat

Męczenników Wielkiej Wsi 39a, Władysławowo, Polska 0

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 120 zł os.


NORDA CUP 2014

Jak oceniasz film?
4.8

Zawody Norda Cup 2014 to druga edycja zawodów surfcastingowych. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej oraz najdłuższej ryby. Organizatorem zawodów było koło BELONA (PZW 68 Puck). Patronat honorowy nad zawodami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Plockie. Nasza redakcję reprezentowali Katarzyna Foigt w roli fotoreportera oraz ja (Michał Ceszke) w roli uczestnika zawodów.

Sama organizacja zawodów była na najwyższym poziomie. O godzinie 13:00 zostaliśmy zapoznani z regulaminem zawodów oraz zostaliśmy wyposażeni w suchy prowiant. Każdy z uczestników wylosował numer stanowiska, po czym mógł udać się na daną miejscówkę. Organizator przygotował 71 stanowisk, przy czym im wyższa liczba (dalsze stanowisko) tym mniejsza łacha, czyli wypłycenie przywitało uczestnika. Ja wylosowałem 19 stanowisko i niestety przywitało mnie ogromne wypłycenie :(

Z uwagi na ogromną łachę, organizator zezwolił na wchodzenie do wody. Zdecydowana większość zawodników miała ze sobą wodery i praktycznie wszyscy skorzystali z tej możliwości. Ja niestety nie byłem wyposażony w tego typu sprzęt i byłem zmuszony zarzucać zestaw z plaży.

Po przybyciu na stanowisko parokrotnie spróbowałem zarzucić sam ciężarek, obserwując, na jaką odległość trzeba posłać zestaw by trafić w głębszą partię wody. Niestety okazało się, że na wysokości mojego stanowiska, dopiero na 160 metrze można liczyć na coś głębszego, więc dorzucenie pełnego zestawu wprost z plaży w moim wykonaniu, graniczyło z udem.

Początkowo aura była bardzo sprzyjająca (film nagrany o 14:55). Słoneczko grzało i temperatura oscylowała w granicach 8 stopni na plusie. O godzinie 18 temperatura spadła do -1 stopnia a pod koniec zawodów, około godziny 23 na plaży było -5 stopni.

Niestety nie wszyscy zawodnicy mogli pochwalić się złowioną rybą. Na 69 zawodników, 48 udało się coś złowić. Tego dnia królował dorsz i flądra. Ogólnie złowiono dość sporo ryb w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy na 66 zawodników tylko 28 wędkarzy złowiło ryby w tym najlepszy złowił tylko 3 dorsze. Tegoroczna impreza okazała się nieco bogatsza w ryby (i ilość uczestników – 3 więcej).

Mi udało się złowić jedna flądrę, co dało w rezultacie 48 miejsce. Cieszę się jednak, że złowiłem cokolwiek gdyż kolega obok nie złowił nic, choć bardzo się starał. Ja byłem zmuszony łowić z brzegu a kolega wchodził daleko do wody, co w mojej ocenie musiało dać mu lepszy rezultat w postaci kilku rybek. Niestety mimo wielu starań on nie złowił nic, a mi trafiła się jakaś zabłąkana fląderka...

Na podsumowanie zawodów o godz. 1.00 dn. 26.10.2014 r. przybył Poseł na Sejm Kazimierz Plocke wraz z dyrektorem swojego biura poselskiego Bohdanem Sokołkiem. Poseł na Sejm Kazimierz Plocke wręczył puchary, dyplomy i nagrody najlepszym wędkarzom od 1 do 10 miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz od 1 do 3 miejsca w klasyfikacji najdłuższa ryba.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął kol. LEZNER KRYSTIAN z PZW Nr 68 w Pucku złowił 6 dorszy i 1 flądrę, II miejsce kol. ŚLIWIŃSKI KRYSTIAN, III miejsce CZAPP RAFAŁ. W klasyfikacji najdłuższa ryba wygrał kol. SYNAK MARIUSZ z stowarzyszenia SURFSTRANDBLIZA z Pucka ( dorsz o długości 642 mm ).

Patronat Honorowy na zawodami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Poseł na sejm RP Kazimierz Plocke.

Były to największe zawody tego typu przeprowadzone w Polsce. Trzecia edycja tych zawodów „ Nörda Cup 2015 ” jest planowana w miesiącu październiku lub listopadzie 2015 r.

Udostępnij!
Wyświetleń: 287

Zobacz więcej:

BLOKADA - protest armatorów kutrów wędkarskich i wędkarzy

27.01.2015
4.6
23 stycznia 2015 roku w Warszkowie koło Sławna na drodze krajowej nr 6 armatorzy i wędkarze zorganizowali protest przeciwko bardzo niekorzystnej nowelizacji ustawy o rybołówstwie...

SPRAWDŹ

Ostatki Surfcastingowe 2018 Władysławowo - RELACJA VIDEO

16.11.2018
4.8
III Ostatki Surfcastingowe – tym razem na obfitych w dorsze i flądry władysławowskich plażach...

SPRAWDŹ