Oferta miesiąca

Skania

Wyzwolenia 40 Władysławowo 501

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 80 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 1783

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

10 04.22
Rozewska Troć

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia imprezy: parking przed Ostrowem.

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

Otwarcie zawodów, rozdanie kart startowych - godzina 7:00-7:30

Losowanie par zawodników - 7:30

Odprawa techniczna - 7:45

Wyjście/ wyjazd na łowisko - 8:00

Łowienie: 8:30 - 12:30

Zdanie kart zawodników - do 13:00

Poczęstunek - od 13:00

Ogłoszenie wyników, losowanie nagród, zakończenie zawodów - od 13:30.

 

Wpłat jak zwykle dokonujemy na konto SKWM Władek Team

91 1600 1462 1899 0704 7000 0003

do dnia 4 kwietnia z podaniem imienia i nazwiska zawodnika.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin Morskich Zawodów Spinningowych

„ROZEWSKA TROĆ 2022”

 

UDZIAŁ W ZAWODACH

a) Prawo startu w zawodach mają wszyscy chętni zawodnicy, którzy w odpowiednim terminie dokonali zgłoszenia.

b) Start młodzieży w wieku od 14 lat jest możliwy po stawieniu się na zawody wraz z opiekunem oraz pisemną zgodą rodziców/ prawnych opiekunów.

c) Zawodnicy, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne wędkowanie, są zobowiązani przedstawić organizatorowi osobę (może to być zawodnik lub inna osoba pełnoletnia), która przez cały czas trwania zawodów będzie z wędkarzem wymagającym pomocy. Osoby, które nie mogą samodzielnie wędkować i poruszać się obligatoryjnie zobowiązane są do wędkowania w kamizelce asekuracyjnej. Niespełnienie powyższych obowiązków wyklucza zawodnika z zawodów.

d) Wszyscy wędkarze powinni mieć opłaconą morską opłatę na wędkowanie.

e) Zaleca się stosowanie kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych podczas brodzenia. Nieletni wędkarze mają obowiązek używania tego typu sprzętu.

f) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utracony lub zniszczony sprzęt zawodników oraz za ich bezpieczeństwo.

g) Zawodnik biorący udział w zawodach akceptuje niniejszy regulamin.

h) Zawodnik biorąc udział w zawodach ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne wyrządzone szkody materialne jak i niematerialne (organizator w tej kwestii nie jest stroną)

SPRZĘT I PRZYNĘTY STOSOWANE W ZAWODACH

a) Używane w zawodach wędzisko wyposażone w kołowrotek ze szpulą stałą lub ruchomą z nawiniętą żyłką bądź plecionką, na której końcu przymocowana jest jedna przynęta sztuczna. Ze sprzętu pomocniczego zabrania się używania osęki.

b) Zabrania się używania żywej lub martwej rybki oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną.

c) Zabrania się stosowania dwóch lub więcej uzbrojonych przynęt oraz sygnalizatorów brań. Uwaga: dopuszcza się użycie zestawu ze spidolino (sbirolino) i sztuczną przynętą – muchową lub inną.

ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

a) Zawody odbędą się jako jednoturowe. Czas trwania tury wynosi 4 godziny.

b) Zawodnicy łowią na określonym przez organizatora odcinku wody.

c) Organizator w sposób losowy tworzy drużyny składające się z 2 osób.

d) Zawodnicy łowią dwójkami, przy czym o wyborze konkretnego miejsca połowu decyduje w pierwszych dwóch godzinach pierwszy zawodnik, a w drugich dwóch godzinach drugi zawodnik należący do tej samej drużyny.

e) Dopuszcza się skrócenie czasu trwania zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

f) Zawody odbywają się na żywej rybie.

ZASADY SĘDZIOWANIA PRZY ŻYWEJ RYBIE

a) Każda z drużyn składa się z dwóch osób, aby jeden zawodnik mógł pomóc zebrać materiał sędziowski dla kolegi/ koleżanki z pary.

b) Aby ryba była zaliczona przez sędziego głównego drużyna musi przedstawić:

- zdjęcie złowionej ryby wraz z miarą w taki sposób, aby można było jednoznacznie i precyzyjnie określić jej długość oraz ze wskazanym przez sędziego przedmiotem w ściśle określonym miejscu (miejsce oraz przedmiot zostanie podany na odprawie),

- na karcie startowej wędkarza, który złowił rybę należy wpisać gatunek, długość (z dokładnością do mm) oraz godzinę złowienia ryby,

- drugi zawodnik z drużyny musi podpisać się jako sędzia pomocniczy,

- zdjęcie ze złowioną rybą należy przekazać organizatorowi lub opublikować na jego profilu na facebooku: www.facebook.com/klubmorski/ (organizator ma prawo do rozpowszechniania tego zdjęcia).

RYBY KLASYFIKOWANE W ZAWODACH

a) TROĆ – wymiar ochronny 50 cm / limit 2 sztuki łącznie z łososiem,

b) ŁOSOŚ – wymiar ochronny 60 cm / limit 2 sztuki łącznie z trocią,

c) PSTRĄG TĘCZOWY – brak wymiaru ochronnego.

ZASADY USTALANIA WYNIKÓW

a) Główmy rybami premiowanymi na tych zawodach jest TROĆ i ŁOSOŚ.

b) Organizator tworzy ranking zawodników, którzy złowili trocie i łososie, spośród nich wyłaniani są zwycięzcy.

c) Jeśli nie będzie 6 wędkarzy, którzy złowili trocie i łososie, wówczas w drugiej kolejności brani są pod uwagę zawodnicy z największą liczbę punktów.

d) Za klasyfikowaną złowioną rybę wędkarz otrzymuje 10 punktów + 1 punkt za każdy centymetr i 0,1 punktu za każdy milimetr.

Rozewska Troć
Zawodnicy Władek TEAM uczestniczący w zawodach
Andrzej Dechnik
Andrzej Dechnik
Zawodnik - Władysławowo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
1 miejsce
Józef Florek
Józef Florek
Zawodnik - Reda/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
2 miejsce
Piotr Kaźmierski
Piotr Kaźmierski
Zawodnik - Rumia/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
3 miejsce
Krzysztof Sadłowski
Krzysztof Sadłowski
Zawodnik - Leśniewo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
4 miejsce
Rafał Wawrzyniak
Rafał Wawrzyniak
Zawodnik - Oborniki
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
5 miejsce
Andrzej Stubiński
Andrzej Stubiński
Zawodnik - Gdynia
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
6 miejsce
Grzegorz Krupa
Grzegorz Krupa
Zawodnik - Gdynia
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
7 miejsce
Mariusz Studziński
Mariusz Studziński
Zawodnik - Gdańsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
8 miejsce
Jacek Talarowski
Jacek Talarowski
Zawodnik - Czatolin /woj.łódzkie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
9 miejsce
Michał Dąbrowski
Michał Dąbrowski
Zawodnik - Gdynia
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
10 miejsce
Jan Drożak
Jan Drożak
Klubowicz - LUBOCHNIA k. Gniezna /woj. wielkopolskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
11 miejsce
Sławomir Widźgowski
Sławomir Widźgowski
Zawodnik - MALBORK woj./ pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
12 miejsce
Piotr Kęciek
Piotr Kęciek
Klubowicz - Chałupy
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
13 miejsce