Oferta miesiąca

Domki i Apartamenty u Piotra

Sportowa 5, Władysławowo 13579

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 65 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 27580

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

25 08.18
Rozgrzewka Orzechowo

Zawody surfcastingowe PODĄBIE - Słonecznikowe Wzgórze

Słonecznikowa 4, 76-211 Dębina - baza

  • startowe 50 zł
  • dla os nie bioracych udziału 35 zł
  • zbiórka 11:30
     
  • otwarcie zawodów 12:00
  • około 13:30 koniec części oficjalnej i wyjazd na łowisko
  • ŁOWIENIE - rozpoczęcie 15:00 zakończenie 20:30
  • do 21:30 powrót do bazy
  • około 22:30 ogłoszenie wyników
     
  • miejsca premiowane 1-6 + najdłuższa ryba
  • skromne upominki dla miejc 1-3
  • kontakt do zgloszenia Jacek Frączek, adres rybakjacek@o2.pl,tel792543666sms, lub prywatnie na fejsa
  • zawody otwarte bez podziału na kategorie

Jest możliwość wynajęcia domków: https://www.fajnewczasy.pl/noclegi/debina/domki_letniskowe/67907
(na terenie tych domków odbędzie się odprawa)

2018

Regulamin Zawodów Surfcastingowych

Udział w zawodach

1. Prawo startu w zawodach mają wszyscy chętni zawodnicy zgłoszeni się do zawodów posiadająca aktualną opłatę na wędkowanie w morzu i uiszczeniu opłaty startowej .
2. Do 18 lat obowiązuje pisemna zgoda prawnego opiekuna, dołączona do zgłoszenia oraz obecność opiekuna w czasie trwania zawodów.
3. Udział w zawodach oznacza akceptację regulaminu.

SPRZĘT I PRZYNĘTY STOSOWANE W ZAWODACH.

1 Dozwolone jest łowienie za pomocą 2 wędzisk i kołowrotków lub multiplikatorów . Umieszczanie przynęty w łowisku oraz wędkowanie dopuszcza się wyłącznie za pomocą wędziska. 2. Stosowane przez zawodników żyłki, plecionki muszą być odpowiedniej wytrzymałości, zapewniającej bezpieczeństwo w czasie rzutów, wędkowania i holowania ryb. 3. Dopuszcza się posiadanie zapasowych wędzisk, lecz nieuzbrojonych w przynęty , przetrzymywanych w sposób absolutnie nieprzeszkadzający innym zawodnikom i skierowanych w kierunku przeciwnym do łowiska (łowienie brzegowe z plaży). Zawodnik może posiadać dowolną liczbę przyponów z przynętami. 4. Każdy zawodnik powinien posiadać przyrząd do uwalniania ryb z haków oraz do mierzenia, zabijania i przechowywania ryb. Może również używać sprzętu do lądowania ryb ( podbierak). Organizator zobowiązany jest umożliwić zawodnikom porównanie swoich przymiarów z przymiarami sędziowskimi. 5. Sprzęt wędkarski należy używać tak, by nie zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników. 6. W czasie wędkowania (w tym zakładania przynęt), zarzucania i holu zabroniona jest pomoc osób trzecich. 7. Zakazane jest używanie w czasie rzutu, wędkowania, holowania innej energii niż siła mięśni zawodnika. 8. Zabrania się stosowania w trakcie zawodów preparatów i atraktorów nęcących ryby lub zmieniających ich kolor. 9. Przy wszelkich przerwach w łowieniu zestawy muszą być wyjęte z wody i tak zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia dla innych uczestników zawodów
10. Dozwolone jest tylko wykonywanie rzutów zza głowy .

ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

1. Zawody odbędą się jako jedno turowe.
2. Czas trwania tury wynosi 5 godziny . Dopuszcza się skrócenie czasu trwania tury zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby jednak tura była uznana za rozegraną, nie może trwać krócej niż 3 godziny.
3. Sygnały obowiązujące w zawodach :
- pierwszy sygnał rozpoczęcie zawodów.
- drugi sygnał zakończenie zawodów
Po tym sygnale zawodnicy mają 45 minut na zdanie kart startowych sędziemu
4. 10 minut przed końcem zawodów obowiązuje wyjęcie jednego zestawu z wody.
5. Zawodnik łowi na wylosowanym przez siebie stanowisku

Ryby łowione w zawodach

1.Każdy zawodnik musi znać aktualne wymiary i okresy ochronne ryb występujących w łowisku.
2. 2. Do klasyfikacji zalicza się ryby zacięte pomiędzy sygnałami rozpoczęcia i zakończenia łowienia, a wyholowane w czasie nieprzekraczającym 10 minut od sygnału zakończenia łowienia. 3. Ryby wymiarowe złowione nieprawidłowo (np. po sygnale, zahaczone poza obrębem głowy) nie są zaliczane do wyniku zawodnika i należy je natychmiast po odhaczeniu wypuścić . 4. Ryby dryfujące po powierzchni wody (zerwane w czasie holu i podebrane nie są zaliczane do punktacji. 5. Wszystkie złowione ryby przeznaczone do zabrania należy natychmiast uśmiercić. Zawodnik odpowiada, za jakość i stan przechowywania złowionych ryb. Sędzia może w czasie wędkowania skontrolować wymiary ryb przetrzymywanych przez zawodników. 6. Ryby przedstawione do komisji sędziowskiej, nie mogą być patroszone (bez obcinania głów i manipulowania długością). 7. Wszystkie ryby pozostają w gestii organizatora. 8. Listę gatunków ryb poławianych w zawodach ustala Organizator


ZASADY USTALANIA WYNIKÓW ZAWODÓW

1. W zawodach stosuje się punktację długościową. Za każdą rybę liczoną do punktacji zawodnik otrzymuje 10 punktów oraz 1 za każdy centymetr 1cm = 1 punkt a 1mm= 0.1 punktu . Większa ilość zdobytych punktów decyduje o wyższym miejscu w sektorze. Przy równej ilość punktów decyduje ilość zaliczonych ryb (im mniej tym wyższa lokata) a następnie dłuższa ryba (dłuższa ryba to wyższe miejsce) a przy dalszej równości zawodnicy zajmują miejsca ex aequo. Dla potrzeb ustalenia wyników zawodów ryby mierzone są z dokładnością do 1 mm
2. Nagrody w zawodach otrzymują zawodnicy od 1do 6 miejsca oraz zawodnik za największą rybę zawodów .

ZAWODNIK ZOSTAJE ZDYSKWALIFIKOWANY ZA:

1. wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu;
2. nie zdanie karty startowej komisji sędziowskiej w określonym czasie; 3. nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych podczas odprawy technicznej;
4. stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów;
5. za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego);
6.przedłożenie komisji sędziowskiej ryby pod ochroną lub ryby złowionej w innym miejscu niż tura zawodów;
7. używanie sprzętu i przynęt niezgodnych z przepisami.

Rozgrzewka Orzechowo
Fotorelacje i filmy z zawodów w wędkarstwie morskim

Zawody o Puchar Burmistrza Łeby w wędkarstwie plażowym

Łeba
49 zdjęć

Klub POMUCHEL Lębork zorganizował w dniu 13 czerwca 2015 r Towarzyskie zawody surfcastingowe o Puchar Burmis...SPRAWDŹ

TESTY - jak długo świecą ciężarki fosforescencyjne?

film

Tym razem skupimy się na ciężarkach fosforescencyjnych dokładniej na tym jak je prawidłowo naświetlić oraz jakie modele i jakie firmy najlepiej świecą w ciemności.SPRAWDŹ

International Grauvell Cup 2015 - pierwszy dzień zawodów surfcastingowych

Władysławowo
50 zdjęć

W dniach 15-17 maja 2015 r we Władysławowie odbyła się trzecia edycja międzynarodowych otwartych zawodów...SPRAWDŹ

Zawody wędkarskie na Helu - Flądra 2016

Hel
50 zdjęć

W Helu w dniu 30 maja 2016 r Sportowy Klub Wędkarski BELONA był organizatorem IV Otwartych Zawodów Surfcast...SPRAWDŹ

Norda Cup 2016

Dębki
47 zdjęć

Czwarta edycja najlepszej Polskiej imprezy wędkarskiej za nami...Prawie 90 zawodników z całej Polski zg...SPRAWDŹ

Finał KLS 2016 Władysławowo

Władysławowo
39 zdjęć

Co tu dużo gadać...Chyba zaczęliśmy się do tego przyzwyczajać, że Władek TEAM stoi na pudle :)...SPRAWDŹ

Relacja International Grauvell Cup 2018

film

To już 6 edycja znanych na całym świecie zawodów Internetional Grauvell Cup które od samego początku odbywają się we Władysławowie… Tak jak poprzednio ekipa z Władek TEAM dała z siebie wszystko i zajęła wysokie noty – zobaczcie na video!SPRAWDŹ

Norda Cup 2017 - Polskie Wędkarstwo Morskie

film

Na zeszłorocznej Nordzie Władek TEAM zdobył wszystkie pierwsze miejsca. W tym roku spadliśmy o jedno oczko, ale nadal jesteśmy na pudle! Zapraszamy na relację...SPRAWDŹ

Stowarzyszenie Surfcastingu BAŁTYK - III zawody KLS 2015

Karwieńskie Błota Drugie
38 zdjęć

Dnia 29 sierpnia w Karwieńskich Błotach Drugich odbyły się kolejne zawody wędkarskie z cyklu Klubowej Lig...SPRAWDŹ

Zawodnicy Władek TEAM uczestniczący w zawodach
Marcin Grzegorczyk
Marcin Grzegorczyk
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 111
2 miejsce
Dariusz Michałus
Dariusz Michałus
Były zawodnik - Łódź
Liczba zdobytych punktów: 101
Brał udział też w:
3 miejsce
Sławomir Mieczkowski
Sławomir Mieczkowski
Zawodnik - Rekowo Górne/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 101
Brał udział też w:
4 miejsce
Krzysztof Winnicki
Krzysztof Winnicki
Zawodnik - Choczewo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 71
Brał udział też w:
6 miejsce
Karol Bulczak
Karol Bulczak
Zawodnik - Władysławowo
Liczba zdobytych punktów: 61
Brał udział też w:
7 miejsce
Grzegorz Murzynkowski
Grzegorz Murzynkowski
V-ce Prezes d/s organizacyjnych - Karwieńskie Błoto Pierwsze/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 41
Brał udział też w:
9 miejsce
Jarosław Worach
Jarosław Worach
Zawodnik - Słupsk/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
10 miejsce
Krystian Lezner
Krystian Lezner
Były zawodnik - Mrzezino
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
12 miejsce
Michał Bolda
Michał Bolda
Zawodnik - Swarzewo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
13 miejsce
Alicja Graf
Alicja Graf
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
14 miejsce
Szymon Drzeżdżon
Szymon Drzeżdżon
Zawodnik - Łebcz/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
15 miejsce
Zbigniew Graf
Zbigniew Graf
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
18 miejsce
Krzysztof Cieśliński
19 miejsce
Robert Ciszek
Robert Ciszek
Były zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 21
21 miejsce
Paweł Jach
22 miejsce
Błażej Miler
Błażej Miler
Zawodnik - Dębogórze/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
23 miejsce
Mariusz Rudiak
Mariusz Rudiak
Zawodnik - Ustka
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
24 miejsce
Łukasz Mirek
Łukasz Mirek
Zawodnik - Jastarnia/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
25 miejsce
Marcin Nath
Marcin Nath
Zawodnik - Rumia
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
26 miejsce