Oferta miesiąca

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 468

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 364

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

25 08.18
Rozgrzewka Orzechowo

Zawody surfcastingowe PODĄBIE - Słonecznikowe Wzgórze

Słonecznikowa 4, 76-211 Dębina - baza

  • startowe 50 zł
  • dla os nie bioracych udziału 35 zł
  • zbiórka 11:30
     
  • otwarcie zawodów 12:00
  • około 13:30 koniec części oficjalnej i wyjazd na łowisko
  • ŁOWIENIE - rozpoczęcie 15:00 zakończenie 20:30
  • do 21:30 powrót do bazy
  • około 22:30 ogłoszenie wyników
     
  • miejsca premiowane 1-6 + najdłuższa ryba
  • skromne upominki dla miejc 1-3
  • kontakt do zgloszenia Jacek Frączek, adres rybakjacek@o2.pl,tel792543666sms, lub prywatnie na fejsa
  • zawody otwarte bez podziału na kategorie

Jest możliwość wynajęcia domków: https://www.fajnewczasy.pl/noclegi/debina/domki_letniskowe/67907
(na terenie tych domków odbędzie się odprawa)

2018

Regulamin Zawodów Surfcastingowych

Udział w zawodach

1. Prawo startu w zawodach mają wszyscy chętni zawodnicy zgłoszeni się do zawodów posiadająca aktualną opłatę na wędkowanie w morzu i uiszczeniu opłaty startowej .
2. Do 18 lat obowiązuje pisemna zgoda prawnego opiekuna, dołączona do zgłoszenia oraz obecność opiekuna w czasie trwania zawodów.
3. Udział w zawodach oznacza akceptację regulaminu.

SPRZĘT I PRZYNĘTY STOSOWANE W ZAWODACH.

1 Dozwolone jest łowienie za pomocą 2 wędzisk i kołowrotków lub multiplikatorów . Umieszczanie przynęty w łowisku oraz wędkowanie dopuszcza się wyłącznie za pomocą wędziska. 2. Stosowane przez zawodników żyłki, plecionki muszą być odpowiedniej wytrzymałości, zapewniającej bezpieczeństwo w czasie rzutów, wędkowania i holowania ryb. 3. Dopuszcza się posiadanie zapasowych wędzisk, lecz nieuzbrojonych w przynęty , przetrzymywanych w sposób absolutnie nieprzeszkadzający innym zawodnikom i skierowanych w kierunku przeciwnym do łowiska (łowienie brzegowe z plaży). Zawodnik może posiadać dowolną liczbę przyponów z przynętami. 4. Każdy zawodnik powinien posiadać przyrząd do uwalniania ryb z haków oraz do mierzenia, zabijania i przechowywania ryb. Może również używać sprzętu do lądowania ryb ( podbierak). Organizator zobowiązany jest umożliwić zawodnikom porównanie swoich przymiarów z przymiarami sędziowskimi. 5. Sprzęt wędkarski należy używać tak, by nie zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników. 6. W czasie wędkowania (w tym zakładania przynęt), zarzucania i holu zabroniona jest pomoc osób trzecich. 7. Zakazane jest używanie w czasie rzutu, wędkowania, holowania innej energii niż siła mięśni zawodnika. 8. Zabrania się stosowania w trakcie zawodów preparatów i atraktorów nęcących ryby lub zmieniających ich kolor. 9. Przy wszelkich przerwach w łowieniu zestawy muszą być wyjęte z wody i tak zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia dla innych uczestników zawodów
10. Dozwolone jest tylko wykonywanie rzutów zza głowy .

ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

1. Zawody odbędą się jako jedno turowe.
2. Czas trwania tury wynosi 5 godziny . Dopuszcza się skrócenie czasu trwania tury zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby jednak tura była uznana za rozegraną, nie może trwać krócej niż 3 godziny.
3. Sygnały obowiązujące w zawodach :
- pierwszy sygnał rozpoczęcie zawodów.
- drugi sygnał zakończenie zawodów
Po tym sygnale zawodnicy mają 45 minut na zdanie kart startowych sędziemu
4. 10 minut przed końcem zawodów obowiązuje wyjęcie jednego zestawu z wody.
5. Zawodnik łowi na wylosowanym przez siebie stanowisku

Ryby łowione w zawodach

1.Każdy zawodnik musi znać aktualne wymiary i okresy ochronne ryb występujących w łowisku.
2. 2. Do klasyfikacji zalicza się ryby zacięte pomiędzy sygnałami rozpoczęcia i zakończenia łowienia, a wyholowane w czasie nieprzekraczającym 10 minut od sygnału zakończenia łowienia. 3. Ryby wymiarowe złowione nieprawidłowo (np. po sygnale, zahaczone poza obrębem głowy) nie są zaliczane do wyniku zawodnika i należy je natychmiast po odhaczeniu wypuścić . 4. Ryby dryfujące po powierzchni wody (zerwane w czasie holu i podebrane nie są zaliczane do punktacji. 5. Wszystkie złowione ryby przeznaczone do zabrania należy natychmiast uśmiercić. Zawodnik odpowiada, za jakość i stan przechowywania złowionych ryb. Sędzia może w czasie wędkowania skontrolować wymiary ryb przetrzymywanych przez zawodników. 6. Ryby przedstawione do komisji sędziowskiej, nie mogą być patroszone (bez obcinania głów i manipulowania długością). 7. Wszystkie ryby pozostają w gestii organizatora. 8. Listę gatunków ryb poławianych w zawodach ustala Organizator


ZASADY USTALANIA WYNIKÓW ZAWODÓW

1. W zawodach stosuje się punktację długościową. Za każdą rybę liczoną do punktacji zawodnik otrzymuje 10 punktów oraz 1 za każdy centymetr 1cm = 1 punkt a 1mm= 0.1 punktu . Większa ilość zdobytych punktów decyduje o wyższym miejscu w sektorze. Przy równej ilość punktów decyduje ilość zaliczonych ryb (im mniej tym wyższa lokata) a następnie dłuższa ryba (dłuższa ryba to wyższe miejsce) a przy dalszej równości zawodnicy zajmują miejsca ex aequo. Dla potrzeb ustalenia wyników zawodów ryby mierzone są z dokładnością do 1 mm
2. Nagrody w zawodach otrzymują zawodnicy od 1do 6 miejsca oraz zawodnik za największą rybę zawodów .

ZAWODNIK ZOSTAJE ZDYSKWALIFIKOWANY ZA:

1. wcześniejsze rozpoczęcie zawodów lub kontynuowanie łowienia po ich zakończeniu;
2. nie zdanie karty startowej komisji sędziowskiej w określonym czasie; 3. nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych podczas odprawy technicznej;
4. stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów;
5. za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego czy innych zawodników (po jednorazowym zwróceniu uwagi przez sędziego);
6.przedłożenie komisji sędziowskiej ryby pod ochroną lub ryby złowionej w innym miejscu niż tura zawodów;
7. używanie sprzętu i przynęt niezgodnych z przepisami.

Rozgrzewka Orzechowo
Fotorelacje i filmy z zawodów w wędkarstwie morskim

Zawody o Puchar Burmistrza Łeby w wędkarstwie plażowym

Łeba
49 zdjęć

Klub POMUCHEL Lębork zorganizował w dniu 13 czerwca 2015 r Towarzyskie zawody surfcastingowe o Puchar Burmis...SPRAWDŹ

International Grauvell Cup 2015 - pierwszy dzień zawodów surfcastingowych

Władysławowo
50 zdjęć

W dniach 15-17 maja 2015 r we Władysławowie odbyła się trzecia edycja międzynarodowych otwartych zawodów...SPRAWDŹ

Stowarzyszenie Surfcastingu BAŁTYK - III zawody KLS 2015

Karwieńskie Błota Drugie
38 zdjęć

Dnia 29 sierpnia w Karwieńskich Błotach Drugich odbyły się kolejne zawody wędkarskie z cyklu Klubowej Lig...SPRAWDŹ

Zawody wędkarskie na Helu - Flądra 2016

Hel
50 zdjęć

W Helu w dniu 30 maja 2016 r Sportowy Klub Wędkarski BELONA był organizatorem IV Otwartych Zawodów Surfcast...SPRAWDŹ

Finał KLS 2016 Władysławowo

Władysławowo
39 zdjęć

Co tu dużo gadać...Chyba zaczęliśmy się do tego przyzwyczajać, że Władek TEAM stoi na pudle :)...SPRAWDŹ

Norda Cup 2016

Dębki
47 zdjęć

Czwarta edycja najlepszej Polskiej imprezy wędkarskiej za nami...Prawie 90 zawodników z całej Polski zg...SPRAWDŹ

TESTY - jak długo świecą ciężarki fosforescencyjne?

film

Tym razem skupimy się na ciężarkach fosforescencyjnych dokładniej na tym jak je prawidłowo naświetlić oraz jakie modele i jakie firmy najlepiej świecą w ciemności.SPRAWDŹ

Norda Cup 2017 - Polskie Wędkarstwo Morskie

film

Na zeszłorocznej Nordzie Władek TEAM zdobył wszystkie pierwsze miejsca. W tym roku spadliśmy o jedno oczko, ale nadal jesteśmy na pudle! Zapraszamy na relację...SPRAWDŹ

Relacja International Grauvell Cup 2018

film

To już 6 edycja znanych na całym świecie zawodów Internetional Grauvell Cup które od samego początku odbywają się we Władysławowie… Tak jak poprzednio ekipa z Władek TEAM dała z siebie wszystko i zajęła wysokie noty – zobaczcie na video!SPRAWDŹ

Zawodnicy Władek TEAM uczestniczący w zawodach
Marcin Grzegorczyk
Marcin Grzegorczyk
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 111
2 miejsce
Dariusz Michałus
Dariusz Michałus
Były zawodnik - Łódź
Liczba zdobytych punktów: 101
Brał udział też w:
3 miejsce
Sławomir Mieczkowski
Sławomir Mieczkowski
Zawodnik - Rekowo Górne/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 101
Brał udział też w:
4 miejsce
Krzysztof Winnicki
Krzysztof Winnicki
Zawodnik - Choczewo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 71
Brał udział też w:
6 miejsce
Karol Bulczak
Karol Bulczak
Były zawodnik - Władysławowo
Liczba zdobytych punktów: 61
Brał udział też w:
7 miejsce
Grzegorz Murzynkowski
Grzegorz Murzynkowski
V-ce Prezes d/s organizacyjnych - Karwieńskie Błoto Pierwsze/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 41
Brał udział też w:
9 miejsce
Jarosław Worach
Jarosław Worach
Zawodnik - Słupsk/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
10 miejsce
Krystian Lezner
12 miejsce
Michał Bolda
Michał Bolda
Zawodnik - Swarzewo/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
13 miejsce
Alicja Graf
Alicja Graf
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 31
Brał udział też w:
14 miejsce
Szymon Drzeżdżon
Szymon Drzeżdżon
Zawodnik - Łebcz/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
15 miejsce
Zbigniew Graf
Zbigniew Graf
Zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
18 miejsce
Krzysztof Cieśliński
19 miejsce
Robert Ciszek
Robert Ciszek
Były zawodnik - Słupsk
Liczba zdobytych punktów: 21
21 miejsce
Paweł Jach
22 miejsce
Błażej Miler
Błażej Miler
Zawodnik - Dębogórze/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
23 miejsce
Mariusz Rudiak
Mariusz Rudiak
Zawodnik - Ustka
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
24 miejsce
Łukasz Mirek
Łukasz Mirek
Zawodnik - Jastarnia/woj.pomorskie
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
25 miejsce
Marcin Nath
Marcin Nath
Zawodnik - Rumia
Liczba zdobytych punktów: 21
Brał udział też w:
26 miejsce