Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 14407

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 16591

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


Jak złowić statek na wędkę?

Jak oceniasz film?
4.8

To jest bardzo ciekawe zagadnienie, o którym pewnie dałoby się napisać jakąś pracę z fizyki czy wytrzymałości materiałów. Prawdopodobnie dałoby się wyholować mniejszą jednostkę na wędkę przy zachowaniu odpowiednio dobrego i mocnego sprzętu wędkarskiego. Ja chciałbym jednak zwrócić uwagę na problematykę i specyfikę wędkarstwa w porcie rybackim.

Władysławowski port rybacki tętni życiem przez cały rok. To największy port rybacki w Polsce a co za tym idzie ilość wychodzących i wchodzących do niego jednostek jest dość znaczna… Łowiąc z główki, czyli z balkonu przy portowej latarni morskiej, znajdujemy się na końcu północnego falochronu o długości 620 metrów. Wejście do portu ma około 60 metrów i na drugim jego końcu mamy falochron wschodni o długości 340 metrów. Jak łatwo sobie policzyć stojąc na główce jesteśmy około 400 metrów od brzegu a co za tym idzie to bardzo dobre miejsce na próbowanie swych sił w wędkarstwie morskim.

Wędkując z główki, czyli portowej latarni morskiej trzeba zachować szczególną ostrożność nie tylko by nie wpaść do wody, lecz trzeba też zwracać baczna uwagę na wchodzące i wychodzące do portu jednostki. Zarzucając sprzęt daleko w morze, możemy spotkać się z tym, iż któraś z jednostek zahaczy o nasz zestaw i w najlepszym przypadku zerwie go.

Mogą zdarzyć się też przypadki, że nasz zestaw zostanie na tyle silnie pociągnięty przez statek iż wpadnie do wody. Dlatego watro mieć oczy i uszy szeroko otwarte i reagować jak widzimy i słyszymy zbliżającą się jednostkę.

Warto też dodać iż wchodzące do portu i wychodzące z niego jednostki powinny wykonywać dość spory łuk zanim znajdą się na wysokości portowej latarni morskiej. Taka jest teoria. W praktyce często jednostki te skracają sobie drogę i przepływają bardzo blisko latarni. W świetle powyższych informacji nie ma jakiegoś złotego miejsca gdzie nasz sprzęt będzie bezpieczny i gdzie po zarzuceniu jego będziemy mogli beztrosko zająć się gaworzeniem z sąsiadem nie zwracając uwagi na to co dzieje się dookoła nas...

Udostępnij!
Wyświetleń: 342

Zobacz więcej:

STOJAK PLAŻOWY ➤ rura, sztyce czy tripod - plusy i minusy...

02.06.2022
Brak oceny
Tym razem postanowiłem spytać koleżanki i kolegów dlaczego używają takich a nie innych stojaków plażowych (rury pcv, sztycy oraz tripoda). Całkiem ciekawy odcinek z tego się zrobił :)

SPRAWDŹ

FishSpinn 4 Bałtycka Asocjacja Łowców Troci WYWIAD

26.03.2018
4.7
Karol Dominik z Władysławowa naświetli nam temat morskiej troci. Gdzie i kiedy ją można złowić i na co...

SPRAWDŹ