Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Julka Apartament

Abrahama 2/81, Władysławowo, Polska 155

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
280 zł - 350 zł os.


Jak złowić statek na wędkę?

Jak oceniasz film?
4.8

To jest bardzo ciekawe zagadnienie, o którym pewnie dałoby się napisać jakąś pracę z fizyki czy wytrzymałości materiałów. Prawdopodobnie dałoby się wyholować mniejszą jednostkę na wędkę przy zachowaniu odpowiednio dobrego i mocnego sprzętu wędkarskiego. Ja chciałbym jednak zwrócić uwagę na problematykę i specyfikę wędkarstwa w porcie rybackim.

Władysławowski port rybacki tętni życiem przez cały rok. To największy port rybacki w Polsce a co za tym idzie ilość wychodzących i wchodzących do niego jednostek jest dość znaczna… Łowiąc z główki, czyli z balkonu przy portowej latarni morskiej, znajdujemy się na końcu północnego falochronu o długości 620 metrów. Wejście do portu ma około 60 metrów i na drugim jego końcu mamy falochron wschodni o długości 340 metrów. Jak łatwo sobie policzyć stojąc na główce jesteśmy około 400 metrów od brzegu a co za tym idzie to bardzo dobre miejsce na próbowanie swych sił w wędkarstwie morskim.

Wędkując z główki, czyli portowej latarni morskiej trzeba zachować szczególną ostrożność nie tylko by nie wpaść do wody, lecz trzeba też zwracać baczna uwagę na wchodzące i wychodzące do portu jednostki. Zarzucając sprzęt daleko w morze, możemy spotkać się z tym, iż któraś z jednostek zahaczy o nasz zestaw i w najlepszym przypadku zerwie go.

Mogą zdarzyć się też przypadki, że nasz zestaw zostanie na tyle silnie pociągnięty przez statek iż wpadnie do wody. Dlatego watro mieć oczy i uszy szeroko otwarte i reagować jak widzimy i słyszymy zbliżającą się jednostkę.

Warto też dodać iż wchodzące do portu i wychodzące z niego jednostki powinny wykonywać dość spory łuk zanim znajdą się na wysokości portowej latarni morskiej. Taka jest teoria. W praktyce często jednostki te skracają sobie drogę i przepływają bardzo blisko latarni. W świetle powyższych informacji nie ma jakiegoś złotego miejsca gdzie nasz sprzęt będzie bezpieczny i gdzie po zarzuceniu jego będziemy mogli beztrosko zająć się gaworzeniem z sąsiadem nie zwracając uwagi na to co dzieje się dookoła nas...

Udostępnij!
Wyświetleń: 44

Zobacz więcej:

UltraLight ➤ KOŁOWROTEK i WĘDKA po taniości (ceny 2022)

05.06.2022
Brak oceny
Filip na dobre dołączył do naszej MORSKIEJ EKIPY łowiącej na UL. Niestety jego poprzednia wędka się złamała. Dzięki waszemu wsparciu stać nas na super komplecik dla młodzieży :) DZIĘKI !

SPRAWDŹ

LONDYN - dzwonimy do widzów Morskiej TV

25.03.2020
4.5
Dziś porozmawiamy sobie luźno o rybkach z naszym widzem, który często przemieszcza się w poszukiwaniu ładnych okazów. Teraz jest w Londynie :) Czy to prawda że nie można zabierać grzybów i karpi? Ponoć to grzyby i ryby królowej...

SPRAWDŹ