Oferta miesiąca

Urszula

Morenowa 22 Władysławowo 183

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
25 zł - 55 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 757

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.


Grand Prix Polski 2016 - LESZCZ ORZECHOWA 2016

Jak oceniasz film?
4.6

Orzechowo Morskie to osada położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Ta obecnie maleńka miejscowość, miała swój okres świetności w XIX wieku. Była wtedy modna, odwiedzali ją goście wypoczywający w Ustce. Plaża bywa tutaj wąska, czasem z kamieniami na piasku, więc nie grożą jej tłumy okupujące zwykle większe, nadmorskie kurorty. Swoją sławę Orzechowo zawdzięcza wspaniałemu 25-metrowemu klifowi, który cofa się co roku ponad 2 metry w głąb bukowego lasu. To właśnie do tego urokliwego miejsca, na Grand Prix Polski zaprosiło surfcastingowców Koło PZW „Miasto” z Ustki.

W tytule zawodów mamy leszcza, który – ku zdziwieniu wielu ludzi – występuje również w Bałtyku. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze: do naszego morza wpływają liczne rzeki i rzeczki (a z nią rybki), a po drugie – Bałtyk charakteryzuje się niskim stopniem zasolenia. Na leszcze podstawową przynętą jest dendrobena, a okres połowu zaczyna się w maju. Teoretycznie ryby te powinny więc dopisać, ale tak się jednak nie stało. Za to nie można było narzekać na brania belon i płastug, co zobaczycie na filmie. Warto podkreślić, że niektórzy zawodnicy stosowali zasadę „Catch & Release” (lub jak kto woli „No kill”) – wielkie brawa!

Najdłuższa rybą zawodów była blisko 80-centymetrowa belona. Morskie „bociany” są bardzo pożądane przez wędkarzy, czemu trudno się dziwić, gdyż ich długość „robi wynik”. Na pierwszym miejscu uplasowała się Pani Izabela Weimann, której serdecznie gratulujemy!

Udostępnij!
Wyświetleń: 5

Zobacz więcej:

Karwieńskie Błota 2016 - 3 Klubowa Liga Surfcastingu

05.09.2016
4.8
To już tradycja, że Władek TEAM z każdych zawodów przygotowuje relację w postaci filmu i fotografii...

SPRAWDŹ

FishSpinn 2 Zawody Rozewska Troć 2018 – pełna relacja

03.03.2018
4.8
Podczas zawodów odwiedzili nas ankieterzy z MIR oraz wiele innych znamienitych gości. Postaramy się w każdy poniedziałek marca wrzucać fajny materiał o MORSKIEJ TROCI. Także bądźcie czujni :) ... JAK KILER :)

SPRAWDŹ