Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 333

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 431

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


Drgające szczytówki w surfcastingu

Jak oceniasz film?
4.8

Wiele wędzisk do surfcastingu jest wyposażonych w wymienne końcówki pozwalające na dobór szczytówki do warunków atmosferycznych. Inaczej łowi się przy bezwietrznej pogodzie i braku fali a inaczej przy tzw betoniarce czyli gdy mamy duże falowanie i ogromny uciąg.
Drgające szczytówki pozwalają nam zaobserwowac branie ryby. Często gdy łowimy leszcze w morzu bałtyckim stosujemy dodatkowe długie szczytówki firmy DEGA które montujemy na wędziska. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaobserwować branie ryby na tzw cofkę czyli gdy ryba zacinając się przenosi nasze obciążenie w stronę plaży. Często takie branie możemy zaobserwować przy flądrze i leszczu.
W odróżnieniu od wędkowania w wodach słodkowodnych gdzie w okresie wiosenno-jesiennym większość gatunków ryb intensywnie żeruje, w Morzu Bałtyckim wynik połowów wędkarskich z brzegu zależny jest od intensywnego żerowania danego gatunku ryb oraz temperatury wody.

Zima i wczesna wiosna: troć na spinning (głównie w Rozewiu), sporadycznie flądrowate, a w porcie sandacz i okoń.

Druga połowa kwietnia do końca maja: wszystkie flądrowate oraz belona. Tu najlepszym łowiskiem jest tzw. Władek wschodni i zachodni, gdzie punktem określającym położenie łowiska jest port we Władysławowie oraz Półwysep Helski z Helem.

Kwitnięcie rzepaku (czerwiec): to znak, że Zatoka Pucka kipi od stad Belon.
Od połowy maja do końca sierpnia zanika intensywność żerowania flądry, a belona utrzymuje się do połowy czerwca. Rozpoczynają się łowy leszcza, płoci, jazia, okonia, węgorza. Najlepsze łowisko to Rozewie (tylko te 364 drewniane stopnie…).

Lato: czas na leszcze, płotki, jazie, okonie i węgorze… Polecam śledzie w portach i duże „japońce” w wodach Zatoki Puckiej (super miejsce to tzw. Kaczy Winkiel, tuż przy drodze Puck-Władysławowo).

Koniec lata: to okres ochłodzenia wody i zanikania intensywności żerowania ryb dwuśrodowiskowych. Duża ilość tubisa w przybrzeżnej strefie to nieuchronny sygnał, iż pojawiła się duża flądra no i oczywiście „piaskowy dorsz”. Dobre miejsca to Dębki, Karwieńskie Błota II, Karwia, Ostrowo, Chłapowo do początku Cetniewa (dzielnica Władysławowa).

Opisałem generalnie łowiska pow. Puckiego z racji zamieszkiwania i łowienia. Ale łowiska zachodnie są równie ciekawe, jeśli nie lepsze – leszcz żeruje dłużej (potężny jest przy ujściu kanału Jemeńskiego). Kołobrzeg, Ustronie, Łeba, Orzechowo, Dębina to klasyka surfcastingowych łowisk.

Udostępnij!
Wyświetleń: 26

Zobacz więcej:

LIVE ➤ Zakupy Na Portowego Sandacza

05.06.2022
Brak oceny
Nowy LIVE wprost z łowiska :) Czekam na Wasze komentarze co myślicie o tej sprawie. Do zobaczenia na niedzielnej DEBACIE...

SPRAWDŹ

Regulaminy, pozwolenia, opłaty itp..

30.10.2014
4.7
Przed przyjazdem na plażę, należy jeszcze wnieść odpowiednią opłatę oraz zapoznać się z wymiarami minimalnymi oraz okresami ochronnymi ryb...

SPRAWDŹ