Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 554

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 656

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 70 zł os.


BLOKADA - protest armatorów kutrów wędkarskich i wędkarzy

Jak oceniasz film?
4.6

Władysławowo to nie tylko przepiękna miejscowość turystyczna odwiedzana przez tysiące wczasowiczów w sezonie letnim. Jednym z wyróżników naszego miasta jest port rybacki, w którym, na co dzień stacjonuje około 80 jednostek.

Władysławowo od zawsze było związane z morzem i rybołówstwem. Pierwsi wędkarze pojawili się na władysławowskich kutrach rybackich 30 lat temu. Obecnie większa część floty, jaka stacjonuje w porcie we Władysławowie, świadczy usługi dla wędkarzy. Zdecydowana większość kutrów wędkarskich nazywanych jachtami, jest przystosowana wyłącznie do obsługi wędkarzy.

W portalu wladek.pl znajduje się oficjalna lista jednostek wypływających z wędkarzami na dorsze z portu we Władysławowie. Na chwilę obecną zarejestrowanych jest tu prawie 50 jednostek, które świadczą takie usługi turystom morskim.

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie wędkarstwem morskim, coraz więcej osób ryzykując i zastawiając dorobek całego życia, sprowadza z zagranicy atrakcyjne jednostki i przerabia je pod wędkarzy. Dzięki temu oferta skierowana do tej grupy ludzi jest coraz bogatsza a warunki, komfort i standard wędkowania na pełnym morzu jest na bardzo wysokim poziomie.

Ta tendencja dotyczy nie tylko Władysławowa, ale całej Polski i wszystkich portów. Armatorzy kutrów wędkarskich świadczą wyłącznie usługi w zakresie przewozu wędkarzy z portu do atrakcyjnych łowisk.

W sezonie letnim notujemy spore zainteresowanie wędkarstwem morskim przez osoby, na co dzień niezwiązane z wędkarstwem i nieinteresujące się tą dziedziną sportu.

Wieloletnie doświadczenie szyprów jednostek wędkarskich, powoduje, że nieobyty w wędkarstwie turysta może cieszyć się z wielkiej przygody na pełnym morzu oraz samodzielnie złowić kilka dorodnych dorszy. Bardzo często taki „niedzielny” wędkarz powraca do Władysławowa poza sezonem letnim by ponownie sprawdzić się na pełnym morzu i dać żonie kilka świeżych ryb. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, turystyka morska przeżywa rozkwit a oferta skierowana do wędkarzy jest coraz bogatsza.

Warto zauważyć fakt, iż powracający do nas poza sezonem letnim turysta WĘDKARZ, niejednokrotnie przywozi ze sobą całą rodzinę, która podczas jego pobytu na morzu, cieszy się urokami nadmorskiego kurortu. Często takie wędkarskie wypady połączone są z krótkim urlopem, który wędkarz i jego rodzina spędza na zwiedzaniu okolicy.

Wędkarz ponosi sporo kosztów związanych bezpośrednio ze swoją pasją np. zakup sprzętu wędkarskiego czy koszt związany z wypłynięciem w rejs.
Ponosi również dodatkowe koszty związane z dojazdem do miejscowości nadmorskiej, wynajmie noclegów, wyżywieniem itp.

Dzięki turystyce morskiej, kwaterodawcy oraz cała branża turystyczna może w dotychczas martwym sezonie nadal prowadzić działalność gospodarczą i rozwijać się a wędkarz może zrelaksować się i oderwać od rzeczywistości dnia codziennego łowiąc ryby na wędkę na pełnym morzu.

Nie zrozumiałe jest, więc czemu ministerstwo chce wrzucić wędkarzy do jednego worka z zawodowymi rybkami. Czy jeśli pracownik ministerstwa na weekend jedzie odpocząć nad rzekę wędkując przy tym dla relaksu, jest wówczas rybakiem czy turystom?

23 stycznia armatorzy jednostek wędkarskich zorganizowali blokadę drogi krajowej nr, 6 aby zwrócić uwagę na nierówne traktowanie ich w stosunku do swoich kolegów z innych krajów unii europejskiej. Chcieli również zademonstrować swoje niezadowolenie z proponowanych przez ministerstwo zmian w ustawach o rybołówstwie oraz pokazać, iż stanowią liczną i zwartą grupę zawodową.

Nowelizacja ustawy o rybołówstwie, która czeka na podpis prezydenta, praktycznie zlikwiduje branżę oraz ponad 400 tysięczną rzeszę wędkarzy morskich. Jeśli blokada drogi nie pomorze, rybacy zapowiedzieli blokadę wszystkich największych portów.

Udostępnij!
Wyświetleń: 26

Zobacz więcej:

Sportowy Klub Wędkarski TUBIS

18.11.2014
4.6
SKW TUBIS zrzesza nie tylko wędkarzy morskich. W wywiadzie V-c Prezes Klubu Przemysław Klarecki opowiada o tym jakie są wymagania formalne by zostać członkiem klubu oraz kto im może zostać...

SPRAWDŹ

MORSKA MUCHA ➤ Tani i dobry sprzęt na początek...

23.04.2022
Brak oceny
Kolejny odcinek naszej muchowo-morskiej serii. Arek Kubale z TUHOLA.net opowiada, jak zacząć łowić na muchę w morzu i jaki sprzęt będzie do tego potrzebny. Zapraszamy!

SPRAWDŹ