Oferta miesiąca

Julka Apartament

Abrahama 2/81, Władysławowo, Polska 154

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
280 zł - 350 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 497

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.


BELONA z plaży na surfa - zestaw surfcastingowy

Jak oceniasz film?
5

Znów mamy przyjemność gościć Was w naszym namiocie. Tym razem opowiemy Wam o łowieniu BELONY metodą surfcastingową.

WędkarstwoBelony to bardzo ciekawe i waleczne ryby. Możemy je łowić w morzu metodą spinningową oraz gruntową. Ta druga jest o tyle lepsza, że możemy spróbować łowić belony w znacznej odległości od plaży...

Łowiąc belony na surfa musimy zastosować długie przypony zakończone haczykiem z długim trzonkiem. Dodatkowo na przyponie bocznym musimy zastosować kilka kulek wypornościowych. Sprawdzone i często używane przez naszych zawodników kulki produkuje firma Mikado. Większość wędkarzy doceni również fakt iż produkowane przez nich kulki o czasami trzy razy tańsze niż te samy wyroby innych producentów. Wykonane przez nas testy dowodzą, że ich wytrzymałość oraz walory wabiące ryby nie odbiegają od tych droższych modeli.

WędkarstwoMusimy również pamiętać o tym że Belona przebywa blisko brzegu w maju oraz na początku czerwca. W lipcu i sierpniu również często możemy skutecznie łowić belony wprost z plaży metodą surfcastingową ale musimy nastawić się na ekstremalne dalekie rzuty. Do tego celu przyda się wędzisko które jest odpowiednio sztywne i poradzi sobie z ciężarem od 125 do 160 gram. Ostatnio trafiła w nasze ręce nowa wędka firmy Mikado która bardzo przypadła do gustu Andrzejowi Dechnik (reprezentantowi kadry PZW w surfcastingu). Andrzej reprezentuje barwy naszego klubu od wielu lat i swoją skutecznością zawstydza bardzo wielu starszych stażem wędkarzy. Jego metody wiązania zestawów czasami wydają się dziwne ale są diabelsko skuteczne. Ostatnio Adrzej testował kilka wędek i stwierdził jednoznacznie że do łowienia na surfa najbardziej odpowiada mu wędzisko Mikado Surfcast Storm. Więcej na poniższym filmie:

 

Udostępnij!
Wyświetleń: 49

Zobacz więcej:

Nowe miejscówki na morską troć i belonę - JASTARNIA

10.01.2020
4
NOWE MIEJSCÓWKI - nowa seria na kanale MorskaTV. Będziemy cyklicznie pokazywać Wam nowe miejscówki na konkretne gatunki ryb. Zapowiada się bardzo ciekawa seria gdyż ja sam nie wiedziałem o wielu dobrych łowiskach w swojej okolicy...

SPRAWDŹ

ZASADY GRY - REKORD POLSKI wędkarstwo plażowe (#3)

28.04.2017
4.6
W tym odcinku przedstawię zasady ustanawiania rekordu oraz przeprowadzę wywiad z Józefem Florek - naszym zawodnikiem który jest niewidomy.

SPRAWDŹ