Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 14459

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.

Klif

Obrońców Helu 11 Władysławowo 8853

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 100 zł os.


Belona z małej łódki na trolling (Spinning Morski cz.4)

Jak oceniasz film?
4.8

Po doborze i przygotowaniu podstawowego sprzętu oraz przynęt czas na wypłynięcie na Zatokę Pucką. Na swoją łódkę zabiera nas kolega z Władek Team, Dawid. Jest maj i wprost wymarzona pogoda z pięknie przygrzewającym słońcem, a więc idealne warunki, aby zapolować na belony. Po krótkim namyśle, decydujemy się na wodowanie jednostki w Kuźnicy (miejscowość na Półwyspie Helskim). Szukamy ryb w na wysokości Chałup, potem Swarzewa, ale najlepsze brania mamy w pobliżu Rzucewa. Łowimy w trollingu, z ręki, ale po namierzeniu poszukiwanych drapieżników zatrzymujemy się i spinningujemy. Bardzo często morskie „bociany” pukają w nasze przynęty albo odprowadzają wahadłówki do samej burty. Na kontakt z rybami nie możemy narzekać!

Ku naszemu zadowoleniu najmłodszy uczestnik wyprawy, choć posługuje się sprzętem niskobudżetowym (wędka Mikado Fish Hunter), również łowi belony. Aż strach pomyśleć, co będzie za kilka lat – konkurencja na puckie zawody rośnie! My (seniorzy) trenujemy właśnie przed kolejną Ogólnopolską Belonadą, która zwykle odbywa się w trzecim tygodniu maja. Na te zmagania niektórzy wędkarze przyjeżdżają do nas nawet z    bardzo odległego Sosnowca (Carlos Team)! Zawody te opierają się na trollingu z ręki, a przeprowadzane są zawsze w weekend, z podziałem na dwie tury (sobota i niedziela). Najpewniejszym sposobem na belony jest hol siłowy – należy jak najszybciej wyprowadzić rybę na powierzchnię, bo im dłużej jest ona w wodzie, tym większe są szanse na jej utratę. To bardzo waleczne drapieżniki – warto choć raz tego spróbować!

Udostępnij!
Wyświetleń: 383

Zobacz więcej:

Konger Medalist Surf - wędziska surfcastingowe

24.06.2017
4.5
Ciekawe wędziska surfcastingowe Konger Medalist Surf - tanie wędziska do łowienia z plaży

SPRAWDŹ

Weekend z wędką i rodziną na plaży - podstawy surfcastingu

24.04.2019
4.8
Jeśli planujesz wczasy nad Polskim Morzem Bałtyckim to zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej debaty wędkarskiej podczas której omówimy wszystkie zagadnienia związane z wyborem miejscówki oraz opłatami i tego typu sprawami...

SPRAWDŹ