Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 600

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Albatros

Spokojna 26 Władysławowo 248

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 85 zł os.


3 KLS 2015 Karwieńskie Błota

Jak oceniasz film?
4.6

Trzeci KLS w roku 2015, który odbył się pod koniec sierpnia na plaży w Karwieńskich Błotach. Surfcastingowe zawody rozgrywane były w dwóch turach, z przerwą na gorący posiłek, a kończyły się o godzinie 24:00. Do podstawowych zasad, ustalonych już wcześniej, należy zakaz wchodzenia do wody przy oddawaniu rzutu. Dozwolone jest to tylko w przypadku chęci pozyskania przynęty w postaci tubisa (mała rybka, przysmak morskich drapieżników). Pierwszym sędzią dla każdego zawodnika jest sąsiadujący z nim uczestnik imprezy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na wodach morskich wprowadzono nowe wymiary ochronne dla niektórych ryb, które każdy wędkarz powinien znać. Ponieważ surfcastingowcy łowili dziś między innymi leszcze, warto przypomnieć, że dla nich wymiar ochronny wynosi 40 cm! Dla wędkujących na wodach słodkich może być to zaskoczeniem, ale większość bałtyckich „leszków”, które meldują się na naszych wędziskach to sztuki spore, nierzadko sięgające 60 cm. Oczywiście, zdarzają się też większe… Aby móc zabrać do domu złowionego okonia lub płoć muszą one osiągnąć rozmiar co najmniej 20 cm.

Pamiętajmy zatem, aby przed rozpoczęciem przygody z wędkarstwem morskim zapoznać się z odpowiednimi dokumentami. Znajdziemy je na przykład na stronie Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (OIRM) w Gdyni.

Udostępnij!
Wyświetleń: 8

Zobacz więcej:

POMUCHEL LĘBORK Mistrzostwa Koła 2015

19.10.2015
4.5
Kolejny raz przedstawiamy Wam relację z zawodów wędkarskich. Tym razem otwarte zawody w surfcastingu odbyły się w Ostrowie. Organizatorem zawodów był POMUCHEL LĘBORK.

SPRAWDŹ

Test praktyczny rozciągliwej nitki wędkarskiej

21.10.2014
4.6
Tym razem pokarzę Wam jak wygląda zestaw moich dendroben po parokrotnym zarzuceniu do wody. Jako zabezpieczenia użyłem oczywiście naszej gumki wędkarskiej...

SPRAWDŹ