Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 649

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 344

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


3 KLS 2015 Karwieńskie Błota

Jak oceniasz film?
4.6

Trzeci KLS w roku 2015, który odbył się pod koniec sierpnia na plaży w Karwieńskich Błotach. Surfcastingowe zawody rozgrywane były w dwóch turach, z przerwą na gorący posiłek, a kończyły się o godzinie 24:00. Do podstawowych zasad, ustalonych już wcześniej, należy zakaz wchodzenia do wody przy oddawaniu rzutu. Dozwolone jest to tylko w przypadku chęci pozyskania przynęty w postaci tubisa (mała rybka, przysmak morskich drapieżników). Pierwszym sędzią dla każdego zawodnika jest sąsiadujący z nim uczestnik imprezy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na wodach morskich wprowadzono nowe wymiary ochronne dla niektórych ryb, które każdy wędkarz powinien znać. Ponieważ surfcastingowcy łowili dziś między innymi leszcze, warto przypomnieć, że dla nich wymiar ochronny wynosi 40 cm! Dla wędkujących na wodach słodkich może być to zaskoczeniem, ale większość bałtyckich „leszków”, które meldują się na naszych wędziskach to sztuki spore, nierzadko sięgające 60 cm. Oczywiście, zdarzają się też większe… Aby móc zabrać do domu złowionego okonia lub płoć muszą one osiągnąć rozmiar co najmniej 20 cm.

Pamiętajmy zatem, aby przed rozpoczęciem przygody z wędkarstwem morskim zapoznać się z odpowiednimi dokumentami. Znajdziemy je na przykład na stronie Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (OIRM) w Gdyni.

Udostępnij!
Wyświetleń: 9

Zobacz więcej:

ZAWODY ➤ Gdański Spinning 2020 - luźna relacja z imprezy :)

24.04.2022
Brak oceny
W lutym z Jarkiem byliśmy na zwiadach... Obskoczyliśmy teren Motławy gdzie mi udało się złowić sporego szczupaka :)

SPRAWDŹ

6 godzinne wyprawy na dorsze dla Wczasowiczów

09.07.2015
4.5
Połączenie strony turystycznej z wędkarstwem morskim docenia coraz więcej armatorów...

SPRAWDŹ