Oferta miesiąca

Artemis

Stoczniowców 36 Władysławowo 21966

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 75 zł os.

Perełka

Siedleckiego 7B Władysławowo 11004

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
60 zł - 80 zł os.


3 KLS 2015 Karwieńskie Błota

Jak oceniasz film?
4.6

Trzeci KLS w roku 2015, który odbył się pod koniec sierpnia na plaży w Karwieńskich Błotach. Surfcastingowe zawody rozgrywane były w dwóch turach, z przerwą na gorący posiłek, a kończyły się o godzinie 24:00. Do podstawowych zasad, ustalonych już wcześniej, należy zakaz wchodzenia do wody przy oddawaniu rzutu. Dozwolone jest to tylko w przypadku chęci pozyskania przynęty w postaci tubisa (mała rybka, przysmak morskich drapieżników). Pierwszym sędzią dla każdego zawodnika jest sąsiadujący z nim uczestnik imprezy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na wodach morskich wprowadzono nowe wymiary ochronne dla niektórych ryb, które każdy wędkarz powinien znać. Ponieważ surfcastingowcy łowili dziś między innymi leszcze, warto przypomnieć, że dla nich wymiar ochronny wynosi 40 cm! Dla wędkujących na wodach słodkich może być to zaskoczeniem, ale większość bałtyckich „leszków”, które meldują się na naszych wędziskach to sztuki spore, nierzadko sięgające 60 cm. Oczywiście, zdarzają się też większe… Aby móc zabrać do domu złowionego okonia lub płoć muszą one osiągnąć rozmiar co najmniej 20 cm.

Pamiętajmy zatem, aby przed rozpoczęciem przygody z wędkarstwem morskim zapoznać się z odpowiednimi dokumentami. Znajdziemy je na przykład na stronie Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (OIRM) w Gdyni.

Udostępnij!
Wyświetleń: 170

Zobacz więcej:

SURFCASTING ➤testujemy wędziska do surfa

02.06.2022
Brak oceny
Od tego roku łowię 2 wędziskami (opis poniżej). Dziś skupimy się właśnie na przetestowaniu tych dwóch o których wielokrotnie pisaliście w komentarzach - tanie i drogie wędzisko do surfa...

SPRAWDŹ

Łowienie w dużych falach

15.10.2014
4.8
Gdy są duże ciężko coś złowić. Zobaczcie co mi się udało :) PS: nie nastawiajcie się że to będzie ryba...

SPRAWDŹ