Oferta miesiąca

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 234

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 506

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.


3 KLS 2015 Karwieńskie Błota

Jak oceniasz film?
4.6

Trzeci KLS w roku 2015, który odbył się pod koniec sierpnia na plaży w Karwieńskich Błotach. Surfcastingowe zawody rozgrywane były w dwóch turach, z przerwą na gorący posiłek, a kończyły się o godzinie 24:00. Do podstawowych zasad, ustalonych już wcześniej, należy zakaz wchodzenia do wody przy oddawaniu rzutu. Dozwolone jest to tylko w przypadku chęci pozyskania przynęty w postaci tubisa (mała rybka, przysmak morskich drapieżników). Pierwszym sędzią dla każdego zawodnika jest sąsiadujący z nim uczestnik imprezy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na wodach morskich wprowadzono nowe wymiary ochronne dla niektórych ryb, które każdy wędkarz powinien znać. Ponieważ surfcastingowcy łowili dziś między innymi leszcze, warto przypomnieć, że dla nich wymiar ochronny wynosi 40 cm! Dla wędkujących na wodach słodkich może być to zaskoczeniem, ale większość bałtyckich „leszków”, które meldują się na naszych wędziskach to sztuki spore, nierzadko sięgające 60 cm. Oczywiście, zdarzają się też większe… Aby móc zabrać do domu złowionego okonia lub płoć muszą one osiągnąć rozmiar co najmniej 20 cm.

Pamiętajmy zatem, aby przed rozpoczęciem przygody z wędkarstwem morskim zapoznać się z odpowiednimi dokumentami. Znajdziemy je na przykład na stronie Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (OIRM) w Gdyni.

Udostępnij!
Wyświetleń: 11

Zobacz więcej:

RELACJA ➤Mistrzostwa Polski 2020 (cz.2) było bardzo bezpiecznie :)

24.04.2022
Brak oceny
Będą trzy filmy z MP + jeden z kolacji na której odbyło się DRUGIE SPOTKANIE MORSKIEJ EKIPY :) Na dzisiejszym filmie pokazałem pokrótce moje stanowiska na 2 i 3 turze oraz porozmawiałem z Ratownikiem Medycznym, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem...

SPRAWDŹ

MORSKA KOSA ➤ tworzymy idealny NÓŻ WĘDKARSKI od podstaw!

21.05.2022
Brak oceny
Co powinien mieć idealny nóż wędkarski? Piszcie w komentarzu. Dziś spotkamy się z Jakubem z Garbaty Knives, który postanowił spróbować zrobić linię takich morskich noży. Piszcie w komentarzu jak powinien nazywać się taki nóż :) Wstępnie na Morskiej Ekipie nazwaliśmy go MORSKA KOSA - brzmi spoko...

SPRAWDŹ