Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 757

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
40 zł - 60 zł os.

Jadwiga

Sportowa 3 Władysławowo 765

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 80 zł os.


2 KLS 2015 Leszczowanie - SURFCASTING

Jak oceniasz film?
4.8

Na zawody w Ostrowie zapisało się ponad sześćdziesięciu morskich wędkarzy. Ponieważ odbywały się one w sezonie letnim, ze względu na dużą liczbę wczasowiczów na plażach, organizatorzy zdecydowali się na rozegranie ich w godzinach wieczornych i nocnych (od 19:00 do 6:00). To nowość dla Klubowej Ligi Surfcastingowej, ale taka forma z pewnością stanowi urozmaicenie wędkarskiego współzawodnictwa. Zawody rozgrywane są pod hasłem „leszczowania”, więc wiadomo, na jakie ryby w pierwszej kolejności liczą surfcastingowcy.

Leszcz w morzu? Tak, to nic niezwykłego. Ryby te, uznawane ogólnie za słodkowodne występują również w przybrzeżnych wodach Bałtyku, który jest morzem o niskim stopniu zasolenia. Bardzo dobrym łowiskiem „leszków” jest na przykład Rozewie. Na haczyki – w odróżnieniu od połowu fląder czy dorszy – zakładamy dendrobeny (najczęściej od dwóch do czterech sztuk), a nie fileciki śledziowe. Są one bardzo trwałą przynęta, w odróżnieniu od rosówek, które w morzu dość szybko tracą „świeżość”. Poza leszczami późnym wieczorem i w nocy jak zwykle liczyć można na brania płastug. Polując na flądry warto zmienić zestaw na bogatszy we wszelkiego rodzaju dodatki i ozdobniki, takie jak na przykład różnokolorowe koraliki, gdyż ryby te są bardzo ciekawskie i wabią je wszelkiego rodzaju „świecidełka”.

Na filmie wypowiadają się Mariusz Bizewski z klubu „Pomuchel” oraz Jacek Frączek z klubu „Belona”.

Udostępnij!
Wyświetleń: 6

Zobacz więcej:

ZASADY GRY - REKORD POLSKI wędkarstwo plażowe (#3)

28.04.2017
4.6
W tym odcinku przedstawię zasady ustanawiania rekordu oraz przeprowadzę wywiad z Józefem Florek - naszym zawodnikiem który jest niewidomy.

SPRAWDŹ

TESTY - Mega CRASH TEST ciężarków wędkarskich

07.07.2018
4.8
Tym razem nie będziemy się podniecać kolorami ciężarków wędkarskich ani nie będziemy zwracać większej uwagi na ich kształt i gramatury... Wszystkie jednakowo od nas dostaną w tyłek gdyż będziemy je poddawać testom na wytrzymałość powłoki lakierniczej. Do tego celu wstępnie chcieliśmy użyć samochodu betoniarki (gruszki) ale po dokładniejszym przeanalizowaniu sprawy doszliśmy do wniosku że lepsza do tego celu będzie przemysłowa betoniarka.

SPRAWDŹ