Oferta miesiąca

Julia

Bohaterów Kaszubskich 8 Władysławowo 649

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
45 zł - 60 zł os.

Willa Baron

Masztowa 6 Władysławowo 344

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
50 zł - 100 zł os.


2 KLS 2015 Leszczowanie - SURFCASTING

Jak oceniasz film?
4.8

Na zawody w Ostrowie zapisało się ponad sześćdziesięciu morskich wędkarzy. Ponieważ odbywały się one w sezonie letnim, ze względu na dużą liczbę wczasowiczów na plażach, organizatorzy zdecydowali się na rozegranie ich w godzinach wieczornych i nocnych (od 19:00 do 6:00). To nowość dla Klubowej Ligi Surfcastingowej, ale taka forma z pewnością stanowi urozmaicenie wędkarskiego współzawodnictwa. Zawody rozgrywane są pod hasłem „leszczowania”, więc wiadomo, na jakie ryby w pierwszej kolejności liczą surfcastingowcy.

Leszcz w morzu? Tak, to nic niezwykłego. Ryby te, uznawane ogólnie za słodkowodne występują również w przybrzeżnych wodach Bałtyku, który jest morzem o niskim stopniu zasolenia. Bardzo dobrym łowiskiem „leszków” jest na przykład Rozewie. Na haczyki – w odróżnieniu od połowu fląder czy dorszy – zakładamy dendrobeny (najczęściej od dwóch do czterech sztuk), a nie fileciki śledziowe. Są one bardzo trwałą przynęta, w odróżnieniu od rosówek, które w morzu dość szybko tracą „świeżość”. Poza leszczami późnym wieczorem i w nocy jak zwykle liczyć można na brania płastug. Polując na flądry warto zmienić zestaw na bogatszy we wszelkiego rodzaju dodatki i ozdobniki, takie jak na przykład różnokolorowe koraliki, gdyż ryby te są bardzo ciekawskie i wabią je wszelkiego rodzaju „świecidełka”.

Na filmie wypowiadają się Mariusz Bizewski z klubu „Pomuchel” oraz Jacek Frączek z klubu „Belona”.

Udostępnij!
Wyświetleń: 18

Zobacz więcej:

Ogólnopolskie Surfcastingowe Zawody Rzutowe Karwia 2017

07.03.2017
5
Tak jak co roku, kilkadziesiąt osób spotkało się na plaży w Karwi by sprawdzić swój sprzęt i umiejętności w rzucie na odległość.

SPRAWDŹ

Łowimy śledzie, sandacze i flądry w porcie we Władysławowie

03.04.2019
4.8
Tym razem debatujemy nad łowieniem ryb w porcie we Władysławowie. Oczywiście nasze porady można zastosować do innych portów np w Łebie, Ustce itp...

SPRAWDŹ