Oferta miesiąca

Korab I

Ogrodowa 4 Władysławowo 3051

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
30 zł - 65 zł os.

Cass

Płk. Dąbka 6 Władysławowo 6239

DODAJ DO ULUBIONYCH aby stworzyć własną listę najlepszych obiektów!
30 zł - 50 zł os.
Jastarnicko Sobótka Rocznika 1999
Kontakt z organizatorem
23 06.18

Jastarnicko Sobótka Rocznika 1999

Jastarnia, ul. Sychty

Godzina 20:00 Za darmo

Noc świętojańska jest obchodzona w Jastarni w szczególny sposób.  Sobótka w Jastarni ma  swoją długoletnią  tradycję. Znane są relacje mieszkańców miasta  z Półwyspu Helskiego, którzy  pamiętali spektakularne obchody  Równonocy jeszcze przed wojną. 

Bohaterami  Sobótki  jest  rocznik poborowy,w tym roku 1999,  który na tę noc otrzymuje od burmistrza klucze do miasta. Panowie odpowiedzialni są za znalezienie i  oporządzenie  drzewa, z  którego finalnie  robi się podstawę dla gigantycznej  pochodni zakończonej beczką.  Z tak przygotowanym  sprzętem, gospodarze  jastarnickiej  sobótki  we własnoręcznie  zrobionych strojach  i kolorowych wiankach, które  wrzuca się poźniej do wody,  maszerują  przez miasto na plac  przy Zatoce Puckiej. 

Punktem kulminacyjnym  tej najkrótszej nocy w roku  jest rozpalenie  wielkiego ognia nad Zatoką Pucką,  który symbolizuje spalenie wszelkiego zła. W zamierzchłych czasach  paląca się konstrukcja  była fałszywą latarnią,  wabiącą jednostki na brzeg,  by później je ograbić. Oprócz  dziewiętnastoletnich przebierańców  wśród tłumu szaleją  szatany, smarując u czestników czarną sadzą.  Orszakowi towarzyszy   postać Neptuna i  jego małżonki  Prozerpiny.

 • 16.00 - występ zespołu  muzyczno-tanecznego "TREMA" z  Jastarni oraz Niebiesko-Żółte  (Estrada pod Urzędem Miasta)
 • 19.30 - występ  Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej  (róg ulicy Bałtyckiej - Sychty)
 • 20.00 - wymarsz  sobótkowiczów z  rogu ul. Bałtyckiej i Sychty pod Urząd Miasta. Wręczenie  klucza sobótkowiczom do bram miasta przez  burmistrza  miasta Jastarnia.
 • Od 20.30 -  zabawa sobótkowa  dla mieszkańców  i turystów w trakcie  której wystąpi  zespół  muzyczny "Manijoce" w porcie  rybackim w Jastarni.
 • 23.00 - pokaz  sztucznych ogni. W trakcie  trwania imprezy  będą czynne  stoiska z gastronomią.

Na zakończenie  tego malowniczego  teatru w plenerze, w cudownej scenerii  zachodzącego  słońca otwiera się butelkę  szampana i poborowi piją  zdrowie, podrzucani  do góry  przez kolegów  i rówieśnice. 

Imprezy

Lokalizacja i otoczenie

Wszystkie Obiekt Obiekt

Najbliżej obiektu

  Krzysiek

  Wolne terminy od 15.08. Cetniewo.

  Aleksandra

  Centrum Władysławowa - doskonała lokalizacja na MAJÓWKĘ!

  Piotr

  Dobra lokalizacja, do plaży 10 minut, pokoje rodzinne z aneksami, plac zabaw, grill...

  Imprezy Imprezy