Rodzaj: Wydarzenia
Autor: Redakcja wladek.pl
Dziś tj.04.12.2010 roku w godzinach rannych we Władysławowie w Przychodni Lekarskiej "WŁA-MED" mieszkańcy Władysławowa oddali honorowo KREW-DAR ŻYCIA. Była bardzo liczna grupa kobiet i mężczyzn. Wśród dawców krwi można było spotkać Ks.Proboszcza tut. Parafii, który regularnie co dwa miesiące zgłasza się w punkcie krwiodawstwa . Wśród dawców był Pan Jerzy Goyke, który od osiemnastego roku życia oddaje honorowo krew i na koncie jest 65 litrów oddanej krwi za co został uhonorowany ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI i odznaczeniem "ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU "(najwyższe odznaczenie), Pan Dariusz Wojciechowski ma na koncie 26 litrów oddanej krwi i jest odznaczony " ZASŁUŻONY DLA KRWIODAWSTWA ". Honorowi Dawcy Krwi z Władysławowa są zrzeszeni w klubie "Honorowe Krwiodawstwo Władysławowa". Klub liczy około 60 członków i istnieje od jedenastu lat.Prezesem klubu jest Pan Andrzej Konkel, który oddał 22 litry krwi.CHWAŁA TYM LUDZIOM !!!
Komentarze